Tłumaczenia

Tłumaczenia na język koreański - kompleksowa oferta agencji tłumaczeniowej Berlineo

tłumaczenia na język koreański
01

Garść ogólnych kluczowych informacji o ofercie tłumaczeniowej Berlineo

Jak przebiega realizacja zlecenia na tłumaczenie z polskiego na język koreański?

Berlineo to dostawca usług tłumaczeniowych o ogólnopolskim zasięgu. Zapewniamy całe spektrum profesjonalnych usług w zakresie tłumaczeń pisemnych oraz ustnych dostosowanych do potrzeb naszych stałych i potencjalnych zleceniodawców. Wszystkie powierzane nam tłumaczenia pisemne wykonujemy w sposób zdalny.


W biurze tłumaczeń Berlineo tłumaczenia pisemne na koreański powierzamy w zależności od oczekiwań albo wewnętrznym tłumaczom, albo zewnętrznym i sprawdzonym współpracownikom. W obu przypadkach są to wykwalifikowani i zawodowi lingwiści lub godni zaufania tłumacze przysięgli

Jak mogę złożyć zamówienie na usługę tłumaczenia na koreański?

Wszystkie usługi tłumaczeniowe każdy może zamówić zdalnie. Jeżeli chcesz otrzymać kosztorys na przekład pisemny, niezbędne jest przesłanie dokumentu do wglądu. Aby skrócić czas opracowania oferty, prześlij treść w otwartym pliku edytowalnym (np. Google Docs). Unikaj wysyłania treści w pliku PDF.


Ofertę w zakresie tłumaczenia konsekutywnego lub tłumaczeń konferencyjnych przygotujemy po otrzymaniu dokładnych danych na temat zaplanowanego eventu. W celu otrzymania precyzyjnego kosztorysu podaj nam następujące dane:

  1. termin i czas rozpoczęcia i zakończenia eventu
  2. typ tłumaczenia (tłumaczenie konsekutywne lub symultaniczne)
  3. para językowa
  4. miejsce

Po otrzymaniu kosztorysu wystarczy, że potwierdzisz wykonanie tłumaczenia. Proste, prawda?

Jak przebiega proces wykonania tłumaczenia na koreański

Po skutecznym potwierdzeniu zlecenia rozpoczynamy proces tłumaczenia. Przebieg pracy tłumacza zależy od stopnia złożoności oraz formy przekazanych materiałów oryginalnych. Najprostsze zlecenia polegające na przekładzie od jednego do kilku plików na jeden język obcy składają się z paru etapów. Od utworzenia projektu w programie do zarządzania pracami tłumaczeniowymi, przez podłączenie bazy} tłumaczeniowej (TM) i bazy terminologicznej (TB), kontrolę bezbłędności segmentacji tekstu, przydzielenie tłumaczenia na język koreański najlepszemu dostępnemu podwykonawcy, realizację tłumaczenia, weryfikację, po kontrolę QA i odesłanie gotowego dzieła wraz z dokumentem sprzedaży do zamawiającego. Skomplikowane zadania tłumaczeniowe wymagają specyficznego opracowania kroków realizacji i odrębnych procesów.


Usługa tłumaczenia ustnego rządzi się odrębnymi prawami. Zamówienia na tłumaczenia ustne klienci potwierdzają z reguły z optymalnym wyprzedzeniem. Tłumacz ma dzięki temu sposobność opracować słownictwo, zapoznać się z udostępnionymi tekstami oryginalnymi czy przestudiować specyfikę danej tematyki. W dniu rozpoczęcia spotkania tłumacz przybywa na miejsce wykonania usługi z odpowiednim wyprzedzeniem i pozostaje do dyspozycji klienta w zamówionym czasie.

Obsługa klienta w agencji tłumaczeń Berlineo

Pracownicy agencji Berlineo to fachowcy ds. przekładu i lokalizacji zapewniający profesjonalną pomoc i wsparcie. Nasza praca, języki obce, problemy z zakresu tłumaczeń uwierzytelnionych, realizacja usług lokalizacji gier i organizacja międzynarodowych konferencji to nasza pasja, która sprawia nam mnóstwo satysfakcji. Wspieranie naszych klientów w codziennej komunikacji ze światem to jeden z naszych najważniejszych celów.

Co kształtuje cenę tłumaczenia na język koreański

Cena tłumaczenia pisemnego zależy co do zasady od objętości (liczby słów) dokumentu oryginalnego oraz kombinacji językowej. Zasada jest jasna: im więcej stron, tym wyższa cena.


To samo odnosi się do języka docelowego - im mniej rozpowszechniony język docelowy, tym koszt jednostkowy jest wyższy. Podobna sytuacja jest w przypadku terminu dostawy gotowego dzieła. Jeśli wymagana jest realizacja ekspresowa, cena jednostkowa może być zdecydowanie wyższa niż w przypadku zwykłego trybu realizacji.


W przypadku tłumaczeń ustnych oraz symultanicznych jest identycznie. Im tłumacz dłużej pozostaje do dyspozycji klienta, tym koszt całkowity usługi będzie wyższy. Wynika to z faktu, że tłumaczenia konsekutywne i kabinowe rozliczane są za godziny pracy - najczęściej w blokach po cztery godziny.

Ile czasu zajmie realizacja tłumaczenia pisemnego

Czas przygotowania przekładu jest zawsze uzgadniany indywidualnie. Jeżeli zlecający nie oznajmia odgórnie oczekiwanego terminu realizacji, w takiej sytuacji oferujemy optymalny czas wykonania dzieła oraz koszt. W takich okolicznościach obowiązuje, że w ciągu jednego dnia pracy opracowujemy do 5 standardowych stron maszynopisu (około 1250 słów).


Klienci Berlineo mogą oczywiście skorzystać z innych, pilniejszych trybów realizacji tłumaczeń pisemnych na język koreański, a w tym także dostawy tłumaczenia w dniu złożenia zamówienia (super express).

02

Ogólne informacje o języku koreańskim oraz obszarze kulturowym języka koreańskiego

Podstawowe informacje o języku koreańskim

Pochodzenie języka koreańskiego nie jest ustalone. Należy do tak zwanych języków izolowanych. Niektórzy językoznawcy skłaniają się do zaliczenia go w rodzinę języków ałtańskich, inni do tej samej grupy, do której należy japoński. Zapisywany jest w alfabecie sylabicznym i fonetycznym – hangul. Składa się on z 24 znaków. Nazywany jest „alfabetem jednego dnia”, ponieważ jest na tyle prosty, że można go opanować w ciągu jednego dnia.

 

Jak w każdym języku, także w koreańskim istnieją dialekty. Różnice pomiędzy nimi jednak dotyczą głównie akcentowania. Co ciekawe niemal połowa słów w koreańskim ma pochodzenie chińskie, co wiąże się z koreańskim sposobem odczytywania chińskich znaków.

 

Biuro Berlineo oferuje tłumaczenia na język koreański i z koreańskiego na polski. Dokonujemy przekładu różnorodnych treści zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Aby dowiedzieć się więcej, na temat naszej oferty – zapraszamy do kontaktu.

W jakich państwach koreański jest językiem urzędowym

Język koreański ma status oficjalny w Korei Południowej i Północnej. Mówią nim także mieszkańcy sąsiadującej chińskiej prowincji Yanbian. Koreański jako język rodzimy wskazują także grupy imigrantów w Kanadzie, USA, Rosji czy Chinach. Ogólnie posługuje się nim ok. 78 mln ludzi. Ze względu na rozwój nowoczesnych technologii w Korei Południowej językiem koreańskim interesuje się coraz więcej osób. Do nauki tego języka zachęca także szerząca się popkultura z grupami K-popowymi na czele.

 

Trudna i wciąż napięta sytuacja pomiędzy Koreą Południową a Północną prowadzi nie tylko do ograniczania kontaktów, ale także doprowadza do zmian w języku. Koreański, którym posługują się mieszkańcy Korei Południowej, znacznie różni się od tego, który obowiązuje na terenie Korei Północnej. Różnice dotyczą nie tylko słownictwa, ale także gramatyki i pisowni.

Przemysł w państwach posługujących się językiem koreańskim

Jeszcze do lat 70. gospodarka Korei Północnej była o wiele lepiej rozwinięta niż Korei Południowej. Dziś ta sytuacja diametralnie się zmieniła. Korea Południowa jest liderem wśród producentów sprzętu AGD, telefonów i samochodów. Państwo to zajmuje także pierwsze miejsce na świecie w produkcji statków. W państwie dużą rolę odgrywa również przemysł rafineryjny i petrochemiczny. Produkuje się nawozy sztuczne, materiały budowlane. W Korei Południowej pomimo pewnej liberalizacji rynku, nadal przeważa gospodarka państwowa nastawiona na przemysł zbrojeniowy.

 

Wiele koreańskich firm zakłada swoje siedziby w największych miastach państwa. Współpraca handlowa pomiędzy naszymi państwami rozwija się bardzo dobrze, dlatego coraz więcej firm potrzebuje profesjonalnego tłumaczenia. Nasze biuro oferuje najwyższej jakości tłumaczenia techniczne urządzeń, instrukcji obsługi i instalacji. Dokonujemy także niezbędnego przekładu treści marketingowych i ich lokalizację, która pozwala na wprowadzenie koreańskich produktów do Polski. 

Jakie towary eksportują polskie firmy do tych państw

Udział Korei w Polskim eksporcie jest niewielki. Głównie eksportujemy maszyny i urządzenia zarówno mechaniczne, jak i elektryczne, a także kamienie i metale szlachetne, półszlachetne oraz nieszlachetne. Pomimo tego ekonomiści bardzo dobrze określają możliwości rynku koreańskiego. Uważają go za niezwykle chłonny. Istnieje tam także duża liczba potencjalnych konsumentów. Ze względu jednak na znaczne różnice kulturowe, produkt na rynek koreański musi być odpowiednio przygotowany. Duże możliwości drzemią w przemyśle chemicznym – głównie kosmetycznym, a także w spożywczym.

  

Tylko solidne tłumaczenia z polskiego na koreański pozwolą zaistnieć polskim producentom na rynku koreańskim. Berlineo pomaga w przygotowaniu produktu na rynek wschodni. Tłumaczymy opisy, instrukcje obsługi, karty techniczne urządzeń i wszelkiego rodzaju dokumenty niezbędne do przewozu produktów oraz umowy. Dokonujemy tłumaczeń i lokalizacji treści marketingowych. Atrakcyjnie zaprezentowany produkt jest już połową sukcesu. Przyjmujemy zlecenia na tłumaczenia stron www. Dzięki nim firma stanie się lepiej widoczna w internecie, a tym samym dla przyszłych klientów lub partnerów z Korei.

Lista wybranych klientów

ABC Automotive Poland Sp. z o.o.
Carcoustics Austria GmbH
BENNINGHOVEN Polska Sp. z o.o.
Amica Wronki S.A.
AmRest Holdings SE
Blue Media S.A.
Apart Sp. z o.o.
Bridgestone France SAS
DANTHERM Sp. z o.o.
PEPCO Poland Sp. z o.o.
Akademia Ekonomiczna w Poznaniu
CLAR SYSTEM S.A.
03

Tłumaczenia na język koreański

tłumaczenia pisemne

Tłumaczenia pisemne na język koreański

Co dnia w biurze Berlineo realizujemy od kilku do kilkunastu zamówień na tłumaczenia ekspresowe w kombinacji z językiem . Umowy handlowe, opisy usług, wpisy w portalach społecznościowych, wyroki sądowe, wyniki badań tomografii komputerowej, dokumentacja techniczno-ruchowa to tylko część naszej pracy. Doświadczeni tłumacze przysięgli oraz skrupulatna weryfikacja każdego tłumaczenia gwarantują najwyższą jakość oferowanych przez Berlineo tłumaczeń na język koreański.

tłumaczenia ustne

Tłumaczenia ustne na język koreański

Biuro tłumaczeń Berlineo ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku tłumaczeniowym wykonało dziesiątki tysięcy roboczogodzin tłumaczeń ustnych na język koreański. Obsługujemy konferencje dotyczące współpracy naszych klientów w takich dziedzinach jak energetyka, transport lotniczy czy infrastruktura biurowa. Tłumaczenia ustne to również wszelkiego rodzaju zagraniczne seminaria, audyty przeprowadzane przez zewnętrzne firmy, a nawet tłumaczenia u lekarza. Robimy wszystko, aby każde spotkanie prowadzone w języku , nie tylko to służbowe, przebiegło zgodnie z założeniami.

S3

Lokalizacja treści na język koreański

Usługa lokalizacji treści wortali internetowych to specjalność naszej firmy. Podczas pracy kierujemy się aktualnymi trendami Content Marketingu. Dzięki innowacyjnej aplikacji wspomagającej zadania tłumaczeniowe możemy edytować treści oryginalne zawierające kod. Wdrożone w Berlineo procedury kontroli jakości oraz spójności kodu źródłowego zapewniają jego nienaruszalność. Przekonało się o tym wielu naszych klientów, którzy systematycznie zlecają nam wykonanie lokalizacji bieżących opisów produktów i wpisów publikowanych na swoich korporacyjnych stronach WWW czy na potrzeby aplikacji internetowych. Jeżeli zachodzi taka potrzeba wynikająca ze szczególnego charakteru treści oryginalnych, jesteśmy gotowi wdrożyć unikalne rozwiązania programistyczne. Wszystko po to, aby skutecznie spełniać indywidualne wymagania naszych zleceniodawców.

S3

Tłumaczenia symultaniczne w kombinacji polski-koreański

Ten rodzaj tłumaczeń, zwany również tłumaczeniami symultanicznymi, to usługa realizowana zawsze przez parę doświadczonych tłumaczy. Tłumacze znajdują się w specjalnej wytłumionej kabinie. Przy pomocy aparatury audio odbierają wypowiedź prelegenta i równolegle tłumaczą treść wypowiedzi na język koreański lub polski. Nasza firma obsługuje imprezy wymagające tłumaczenia kabinowego także w wielu kombinacjach języków, również tych realizowanych w trybie relay. Dzięki współpracownikom na obszarze całego kraju nasze usługi świadczymy we wszystkich możliwych centrach konferencyjnych w Polsce i nie tylko.

04

W jakich miejscowościach zapewniamy profesjonalne tłumaczenia na język koreański

Profesjonalne tłumaczenia oferowane przez Berlineo dostępne na terenie całego kraju

Berlineo to pionierska firma gwarantująca obsługę tłumaczeniową na terenie całego kraju. Nasza wszechstronna oferta dostępna jest w takim samym stopniu dla wszystkich zleceniodawców. Wszystkie oferowane tłumaczenia możesz zamawiać online - za pośrednictwem poczty elektronicznej bądź telefonicznie.


Nasze rzetelne wsparcie i tłumaczeniowe doradztwo, ale przede wszystkim nasze tłumaczenia oferujemy klientom w całego kraju. Wyślij wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego, a nasi pracownicy szybko przedstawią stosowną ofertę.

Tłumaczenia ustne realizujemy w całej Unii Europejskiej

Tłumaczenia ustne w w parze językowej polski-koreański świadczymy głównie w Polsce, ale również na całym obszarze pozostałych krajów obszaru kulturowego. Usługi tłumaczenia ustnego obejmują zazwyczaj spotkania biznesowe, zebrania wewnątrzfirmowe, zebrania zarządu czy asystę tłumaczeniową podczas warsztatów lub kwalifikacji pracowników.


Na życzenie naszych naszych klientów przejmujemy kompleksową organizację międzynarodowych konferencji z uwzględnieniem techniki konferencyjnej, zakwaterowania, cateringu oraz obsługi eventu. Jeżeli jest taka potrzeba nasi tłumacze wesprą cię na terenie całej UE.

Zdalna realizacja tłumaczeń uwierzytelnionych z języka

W Berlineo tłumaczenie poświadczone na język koreański zamówisz bez konieczności odwiedzin w naszej siedzibie. W naszym biurze tłumaczeń wszystkie formalności załatwisz siedząc wygodnie przy komputerze lub za pośrednictwem smartfona. Po prostu wyślij nam czytelne zdjęcie cyfrowe bądź skan dokumentu, który wymaga przekładu, a my zajmiemy się całą resztą.


Sporządzimy i prześlemy wycenę, w której zawrzemy wszystkie niezbędne informacje, cenę oraz termin realizacji. Po zaakceptowaniu oferty musisz tylko zapłacić za tłumaczenie i poczekać na kuriera lub dostawę do paczkomatu.

W Berlineo fachowe tłumaczenia na język koreański oferujemy w atrakcyjnych cenach.

05

Ceny tłumaczeń na język koreański

Cena tłumaczenia standardowego na język koreański
od 120,00 zł netto
Cena tłumaczenia uwierzytelnionego na język koreański
od 150,00 zł netto
Cena tłumaczenia ekspresowego na język koreański
od 150,00 zł netto
Cena tłumaczenia specjalistycznego na język koreański
od 138,00 zł netto

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Upuść pliki tutaj lub kliknij, aby przesłać. Można przesłać maksymalnie 10 plików.
Error Error
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować
Skontaktuj się
z nami

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Zamknij

Napisz do nas

Nie wybrano pliku
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować