Tłumaczenia

Tłumaczenia na język norweski dla firm i koncernów

tłumaczenia na język norweski
01

Garść ogólnych zasadniczych informacji o ofercie tłumaczeniowej Berlineo

W jaki sposób realizujemy zlecenia na tłumaczenie z języka polskiego na język norweski?

Berlineo to agencja tłumaczeniowa o ogólnopolskim zasięgu. Wykonujemy całe spektrum fachowych tłumaczeń i usług lokalizacyjnych dostosowanych do oczekiwań naszych stałych klientów. Większość powierzanych nam zadań opracowujemy przez Internet.


W biurze tłumaczeń Berlineo przekład powierzamy w zależności od wymagań albo wewnętrznym pracownikom, albo zewnętrznym i solidnym tłumaczom. W obu przypadkach są to wykwalifikowani i zawodowi tłumacze lub godni zaufania tłumacze przysięgli

W jaki sposób złożyć zamówienie na przekład na język norweski?

Wszystkie oferowane usługi możesz sprawnie zamówić zdalnie. Jeżeli chcesz poznać ofertę na przekład pisemny, konieczne jest udostępnienie treści, którą chcesz przełożyć na język norweski do analizy. Aby skrócić czas opracowania oferty, wyślij tekst w otwartym pliku edytowalnym (na przykład MS Word). Unikaj przesyłania tekstów w formie PDF.


Wycenę w zakresie tłumaczenia ustnego na język norweski lub usług konferencyjnych opracujemy na podstawie szczegółowych danych na temat planowanego eventu. W celu otrzymania precyzyjnego kosztorysu wyślij do nas niżej wyszczególnione dane:

  1. termin i czas rozpoczęcia i zakończenia eventu
  2. rodzaj tłumaczenia (tłumaczenie konsekutywne lub symultaniczne)
  3. para językowa
  4. miejsce

Po otrzymaniu wyceny wystarczy, że zatwierdzisz wykonanie tłumaczenia. Proste, prawda?

Jak przebiega proces realizacji tłumaczenia na język norweski

Po finalnym złożeniu zamówienia przystępujemy do wykonania tłumaczenia pisemnego. Przebieg zależy od stopnia złożoności oraz rodzaju udostępnionych treści źródłowych. Najprostsze zlecenia polegające na przekładzie od jednego do kilku tekstów na jeden język obcy składają się z kilku kroków. Od założenia projektu w platformie do zarządzania procesami tłumaczeniowymi, przez dodanie bazy} tłumaczeniowej (TM) i glosariusza (TB), skontrolowanie poprawności segmentacji treści, przydzielenie zlecenia najlepszemu dostępnemu tłumaczowi, wykonanie zadania, weryfikację, po kontrolę QA i odesłanie gotowego dzieła wraz z dokumentem sprzedaży do klienta. Kompleksowe zadania tłumaczeniowe wymagają indywidualnego opracowania etapów realizacji i indywidualnych procesów.


Usługa przekładu ustnego rządzi się odrębnymi prawami. Zlecenia na tłumaczenia konsekutywne klienci potwierdzają często z optymalnym wyprzedzeniem. Tłumacz ma dzięki temu możliwość opracować słownictwo, zapoznać się z udostępnionymi treściami oryginalnymi czy poznać specyfikę danej branży. W dniu rozpoczęcia spotkania tłumacz przyjeżdża na miejsce realizacji z odpowiednim wyprzedzeniem i pozostaje do dyspozycji klienta w określonym czasie.

Obsługa klienta w Berlineo

Pracownicy agencji Berlineo to specjaliści ds. tłumaczeń i lokalizacji oferujący fachową pomoc oraz wsparcie. Nasza praca, języki obce, zagadnienia z zakresu tłumaczeń specjalistycznych, realizacja usług lokalizacji gier i organizacja międzynarodowych eventów to nasza pasja, która daje nam wiele satysfakcji. Wspieranie naszych klientów w codziennej komunikacji ze światem to jeden z naszych najważniejszych celów.

Co kształtuje cenę przekładu na język norweski

Wycena przekładu pisemnego zależy zasadniczo od objętości (ilości wyrazów) tekstu źródłowego oraz kombinacji językowej. Zasada jest oczywista: im więcej wyrazów, tym wyższa cena.


To samo odnosi się do języka docelowego - im mniej rozpowszechniony język docelowy, tym koszt jednostkowy może być wyższy. Analogicznie jest w przypadku daty dostawy gotowego przekładu. Jeśli wymagana jest realizacja ekspresowa, cena jednostkowa będzie wyższa niż w przypadku normalnego trybu realizacji.


W przypadku tłumaczeń konsekutywnych oraz kabinowych jest podobnie. Im tłumacz dłużej pozostaje do dyspozycji zleceniodawcy, tym koszt całkowity usługi będzie wyższy. Wynika to z tego, że tłumaczenia konsekutywne i kabinowe rozliczane są za godziny pracy - przeważnie w blokach po cztery godziny.

Jak długo będzie trwało wykonanie tłumaczenia pisemnego

Czas opracowania tłumaczenia pisemnego jest zawsze uzgadniany indywidualnie. Jeżeli klient nie wskazuje odgórnie oczekiwanego terminu przekazania tłumaczenia, wtedy oferujemy optymalny czas wykonania dzieła i koszt. W takim przypadku w ciągu jednego dnia pracy wykonujemy do 5 standaryzowanych stron maszynopisu (ok. 1250 słów).


Klienci Berlineo mogą zawsze skorzystać z innych, szybszych trybów realizacji tłumaczeń pisemnych na język norweski, a w tym również wykonania tłumaczenia w dniu złożenia zamówienia (super express).

02

Ogólne informacje o języku norweskim oraz obszarze kulturowym języka norweskiego

Podstawowe informacje o języku norweskim

Język norweski należy do grupy języków germańskich, skandynawskich. Na terenie Norwegii obowiązują dwa alfabety, którym jest zapisywany: nynorsk – posługuje się nim ok. 10% ludności, głównie wiejskiej i bokmål – uznawany za język książkowy. W języku norweskim jest duża liczba zapożyczeń dolno- i górnoniemieckich, które napłynęły do języka głównie w średniowieczu przez ożywione stosunki handlowe z Ligą Hanzeatycką. W norweskim istnieją bardzo ciekawe wyrazy dźwiękonaśladowcze. Sprett sprett używane jest na odgłos wydawany przez kogoś, kto radosny biegnie, a zzz…. ulp… stønn… gu…gulp… można usłyszeć podczas bardzo niespokojnego snu, pełnego koszmarów.

 

W Berlineo możesz liczyć na profesjonalne tłumaczenia z polskiego na norweski i z norweskiego na polski. Dokonujemy także lokalizacji treści marketingowych i stron www, które pomagają w dotarciu do zagranicznego klienta.  

W jakich państwach norweski jest językiem urzędowym

Przeświadczenie obcokrajowców co do niezwykle dużego podobieństwa języków skandynawskich ma swoje mocne ugruntowanie w faktach. Język norweski, szwedzki i duński należą do tzw. kontinuum językowego. Podobieństwa pomiędzy nimi są na tyle duże, że użytkownicy tych języków są w stanie się ze sobą porozumieć. W czasie istnienia Królestwa Danii i Norwegii (1536–1814) obowiązywał jeden wspólny język duńsko-norweski, czego pozostałości są widoczne w alfabecie bokmål.

 

Norweski jest językiem urzędowym na terenie Norwegii. Mówią nim mieszkańcy rejonów Szwecji i Danii, a także grupy imigrantów w USA. Łącznie jest językiem ojczystym dla ok. 5 mln ludzi. 

Przemysł w państwach posługujących się językiem norweskim

Norwegia ma bardzo bogate złoża ropy i gazu ziemnego. Z tego powodu to właśnie przemysł wydobywczy i paliwowy stanowią główne gałęzie w norweskiej gospodarce. Zarówno gaz ziemny, jak i ropa naftowa stanowią najważniejsze produkty eksportowe kraju. Na terenie Norwegii wydobywa się także rudę żelaza, miedź, nikiel, molibden oraz rudy cynku i ołowiu. Ważną rolę odgrywa także przemysł elektrotechniczny. Produkuje się środki transportowe – zwłaszcza statki i platformy wiertnicze. Bogate zasoby leśne pozwalają na rozwój przemysłu drzewnego i papierniczego. Nie można także zapomnieć o przemyśle spożywczym. Norwegia jest jednym z czołowych eksporterów ryb.

 

Wśród wielu branż, w których specjalizuje się Berlineo, znajduje się przemysł energetyczny i spożywczy. Nasi wyspecjalizowani tłumacze dokonują przekładu umów, dokumentów transportowych, ale także tłumaczeń specjalistycznych wymaganych podczas produkcji towarów czy implementacji nowych urządzeń w fabrykach.

Jakie towary eksportują polskie firmy do tych państw

W Norwegii istnieje dość duża grupa polskiej imigracji. Wieloletnia współpraca z Polakami buduje nasz pozytywny wizerunek wśród norweskich firm. Wykorzystać mogą to także polskie firmy, decydując się na eksport swoich towarów do Norwegii. Obecnie najczęściej eksportujemy różnego rodzaju środki transportu: samoloty, statki, pojazdy, a także metale nieszlachetne. Norwegowie chętnie kupują od nas także maszyny i urządzenie mechaniczne i elektryczne.

  

Producenci żywności, którzy chcą rozszerzyć swój rynek zbytu o Norwegię, muszą pamiętać o dodatkowej dokumentacji niezbędne do przewozu swoich towarów. Tłumaczenia na język norweski z pewnością ułatwią wypełnianie wielu formalności. Nasze biuro tłumaczeń wspiera polskie firmy w eksporcie dóbr na północ. Tłumaczymy wszelkie umowy handlowe i niezbędną podczas transportu dokumentację. Nasi klienci mogą liczyć także na sprawną pomoc w tłumaczeniach i lokalizacji oferty oraz tekstów marketingowych.

Lista wybranych klientów

Amica Wronki S.A.
AmRest Holdings SE
Blue Media S.A.
Apart Sp. z o.o.
Bridgestone France SAS
DANTHERM Sp. z o.o.
PEPCO Poland Sp. z o.o.
Akademia Ekonomiczna w Poznaniu
CLAR SYSTEM S.A.
Carcoustics Austria GmbH
AWF Poznań
Depenbrock Polska Sp. z o.o. Sp. Komandytowa
DSM Nutritional Products Sp. z o.o.
03

Tłumaczenia na język norweski

tłumaczenia pisemne

Tłumaczenia pisemne na język norweski

Co dnia w biurze Berlineo wykonujemy od kilku do kilkunastu zleceń na tłumaczenia ekspresowe w kombinacji z językiem norweskim. Umowy handlowe, opisy produktów, wpisy w portalach społecznościowych, postanowienia sądowe, wyniki badań doświadczalnych, dokumentacja firmowa to tylko wycinek naszej działalności. Fachowi tłumacze przysięgli oraz dokładna weryfikacja każdego przekładu zapewniają najwyższą jakość oferowanych przez Berlineo tłumaczeń na język norweski.

tłumaczenia ustne

Tłumaczenia ustne na język norweski

Jako biuro tłumaczeń z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem na rynku tłumaczeniowym wykonało dziesiątki tysięcy roboczogodzin tłumaczeń konsekutywnych z języka norweskiego. Obsługujemy konferencje dotyczące współpracy naszych stałych klientów w takich dziedzinach jak automatyka, transport morski czy turystyka. Tłumaczenia ustne to również wszelkiego rodzaju zdalne szkolenia, wewnętrzne audyty, a nawet tłumaczenia w hali produkcyjnej. Dokładamy wszelkich starań, aby każde spotkanie prowadzone w języku norweskim, nie tylko to zakładowe, przebiegło zgodnie z planem organizatora.

S3

Lokalizacja treści na język norweski

Usługa lokalizacji treści stron WWW to specjalność naszej firmy. Podczas opracowania kierujemy się bieżącymi trendami Content Marketingu. Dzięki nowoczesnej aplikacji wspomagającej naszą pracę możemy opracowywać pliki oryginalne zawierające kod źródłowy. Wdrożone w Berlineo narzędzia kontroli jakości oraz integralności kodu źródłowego gwarantują jego niezmienność. Dowiedziało się o tym wielu naszych zleceniodawców, którzy systematycznie zlecają nam wykonanie tłumaczenia na język norweski nowych opisów usług oraz aktualności publikowanych na swoich korporacyjnych stronach internetowych czy w ramach aplikacji internetowych. Jeśli jest taka konieczność wynikająca ze szczególnego charakteru treści oryginalnych, jesteśmy w stanie wdrożyć nowe rozwiązania programistyczne. Wszystko po to, aby najlepiej spełniać indywidualne wymagania naszych zleceniodawców.

S3

Tłumaczenia konferencyjne w kombinacji językowej polski-norweski

Ten typ przekładu, zwany również tłumaczeniami kabinowymi, to usługa realizowana każdorazowo przez dwóch lub dwoje doświadczonych tłumaczy. Tłumacze znajdują się w specjalnej dźwiękoszczelnej kabinie. Przez słuchawki odbierają przemowę prelegenta i równolegle tłumaczą treść wypowiedzi na język norweski lub polski. Berlineo obsługuje imprezy wymagające tłumaczenia kabinowego również w wielu kombinacjach języków, również tych realizowanych w trybie relay. Dzięki współpracownikom na obszarze całej Polski nasze usługi świadczymy we wszystkich możliwych centrach konferencyjnych w Europie.

04

W jakich miejscowościach zapewniamy profesjonalne tłumaczenia na język norweski

Oferowane usługi tłumaczeniowych Berlineo o ogólnopolskim zasięgu

Berlineo to pionierska firma zapewniająca obsługę językową na obszarze całego kraju. Nasza wszechstronna oferta dostępna jest w takim samym zakresie dla całej grupy zamawiających. Wszystkie usługi możesz zamawiać online - za pośrednictwem poczty elektronicznej i telefonicznie.


Nasze profesjonalne wsparcie i językowe doradztwo, ale przede wszystkim nasze usługi zapewniamy klientom w całego kraju. Prześlij wiadomość za pośrednictwem formularza, a nasi pracownicy niezwłocznie opracują stosowną ofertę.

Tłumaczenia ustne realizujemy na terytorium państw Unii Europejskiej

Usługi tłumaczenia ustnego w w parze językowej polski-norweski zapewniamy głównie w Polsce, ale również na całym obszarze pozostałych krajów norweskiego obszaru językowego. Usługi tłumaczenia ustnego obejmują zazwyczaj spotkania biznesowe, negocjacje handlowe, narady firmowe czy asystę tłumaczeniową podczas warsztatów lub kwalifikacji pracowników.


Na zlecenie naszych klientów zapewniamy kompleksową organizację międzynarodowych konferencji i kongresów wraz z instalacją techniki konferencyjnej, zapewnieniem zakwaterowania i cateringu dla gości oraz obsługą imprezy. Jeżeli jest taka potrzeba zapewnimy ci wsparcie na obszarze wszystkich państwa UE.

Zdalna realizacja tłumaczeń uwierzytelnionych z języka norweskiego

W Berlineo usługę tłumaczenia poświadczonego z języka norweskiego możesz zamówić bez konieczności odwiedzin w siedzibie naszej firmy. W naszym biurze tłumaczeń kwestię formalnego zlecenia załatwisz siedząc komfortowo przy laptopie lub za pośrednictwem smartfona. Po prostu wyślij nam wyraźne zdjęcie lub skan dokumentu, który musisz przetłumaczyć, a my zajmiemy się całą resztą.


Przygotujemy ofertę, w której znajdziesz wszystkie ważne informacje, cenę oraz termin realizacji. Po zaakceptowaniu oferty musisz tylko zapłacić za tłumaczenie i poczekać na kuriera lub odebrać gotowy dokument z paczkomatu.

W Berlineo tłumaczenia na język norweski wykonujemy sprawnie oraz w rozsądnych cenach.

05

Ceny tłumaczeń na język norweski

Cena tłumaczenia standardowego na język norweski
od 90,00 zł netto
Cena tłumaczenia uwierzytelnionego na język norweski
od 90,00 zł netto
Cena tłumaczenia ekspresowego na język norweski
od 112,50 zł netto
Cena tłumaczenia specjalistycznego na język norweski
od 103,50 zł netto

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Upuść pliki tutaj lub kliknij, aby przesłać. Można przesłać maksymalnie 10 plików.
Error Error
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować
Skontaktuj się
z nami

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Zamknij

Napisz do nas

Nie wybrano pliku
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować