Tłumaczenia

Tłumaczenia na język chorwacki dla firm oraz osób prywatnych

tłumaczenia na język chorwacki
01

Kilka ogólnych zasadniczych informacji o ofercie tłumaczeniowej Berlineo

Jak wykonujemy zlecenia na przekład z języka polskiego na chorwacki?

Berlineo to biuro tłumaczeń o ogólnokrajowym zasięgu. Wykonujemy cały wachlarz profesjonalnych usług w zakresie tłumaczeń dostosowanych do wymagań naszych stałych i potencjalnych zleceniodawców. Większość zleceń opracowujemy przez Internet.


W biurze tłumaczeń Berlineo tłumaczenia pisemne na chorwacki powierzamy w zależności od okoliczności albo wewnętrznym pracownikom, albo zewnętrznym i sprawnym współpracownikom. W obu przypadkach są to doświadczeni i zawodowi lingwiści lub sprawdzeni tłumacze przysięgli

W jaki sposób zamówić przekład na język chorwacki?

Wszystkie oferowane przez nas tłumaczenia na chorwacki możesz sprawnie zamawiać zdalnie. Jeżeli chcesz otrzymać kosztorys na tłumaczenie pisemny, konieczne jest udostępnienie dokumentu do analizy. Aby skrócić czas opracowania wyceny, wyślij tekst w otwartym pliku edytowalnym (np. Open Office). Unikaj wysyłania dokumentów w pliku PDF.


Wycenę w zakresie tłumaczenia ustnego lub usług konferencyjnych sporządzimy po otrzymaniu dokładnych informacji na temat zaplanowanego przez Ciebie przedsięwzięcia. W celu otrzymania precyzyjnego kosztorysu wyślij do nas poniżej wymienione dane:

  1. termin oraz godzina rozpoczęcia i zakończenia eventu
  2. rodzaj przekładu (tłumaczenie konsekutywne lub konferencyjne)
  3. para językowa
  4. lokalizacja

Po otrzymaniu kalkulacji kosztów wystarczy, że potwierdzisz wykonanie usługi. Proste, prawda?

Jak przebiega proces wykonania tłumaczenia

Po finalnym potwierdzeniu zlecenia rozpoczynamy proces tłumaczenia pisemnego. Przebieg pracy tłumacza zależy od stopnia skomplikowania oraz typu udostępnionych plików źródłowych. Standardowe zlecenia polegające na przekładzie od jednego do kilku dokumentów w jednej kombinacji językowej składają się z paru etapów. Od utworzenia projektu w systemie do zarządzania zadaniami tłumaczeniowymi, przez podłączenie pamięci tłumaczeniowej (TM) oraz glosariusza (TB), sprawdzenie poprawności segmentacji treści, przydzielenie zlecenia najlepszemu dostępnemu tłumaczowi, wykonanie tłumaczenia, sprawdzenie, po kontrolę QA i wysłanie gotowego tekstu wraz z dokumentem sprzedaży do zleceniodawcy. Skomplikowane projekty tłumaczeniowe wymagają indywidualnego opracowania etapów realizacji i odrębnych procesów.


Usługa tłumaczenia ustnego rządzi się innymi prawami. Zlecenia na tłumaczenia ustne zleceniodawcy potwierdzają zazwyczaj z optymalnym wyprzedzeniem. Tłumacz ma dzięki temu możliwość opracować terminologię, zapoznać się z udostępnionymi prezentacjami oryginalnymi czy przestudiować specyfikę danej branży. W dniu rozpoczęcia spotkania tłumacz przybywa na miejsce realizacji z odpowiednim wyprzedzeniem i pozostaje do dyspozycji klienta w zamówionym czasie.

Obsługa klienta w agencji tłumaczeń Berlineo

Pracownicy agencji Berlineo to specjaliści ds. przekładu i usług lokalizacyjnych zapewniający rzetelną pomoc i doradztwo. Nasza praca, języki obce, zagadnienia z zakresu tłumaczeń specjalistycznych, realizacja usług lokalizacji oprogramowania i organizacja międzynarodowych konferencji to nasza pasja, która sprawia nam wiele satysfakcji. Wspieranie naszych zleceniodawców w regularnej komunikacji ze światem to jeden z naszych podstawowych celów.

Od czego zależy koszt przekładu na język chorwacki

Koszt tłumaczenia pisemnego zależy co do zasady od objętości (liczby wyrazów) dokumentu oryginalnego oraz kombinacji językowej. Zasada jest jasna: im więcej treści, tym wyższy koszt całkowity.


To samo odnosi się do języka docelowego - im mniej popularny język docelowy, tym koszt jednostkowy jest wyższy. Analogicznie jest w przypadku daty dostawy gotowego dzieła. Gdy potrzebna jest realizacja ekspresowa, cena jednostkowa będzie wyższa niż w przypadku normalnego trybu realizacji.


W przypadku tłumaczeń ustnych oraz kabinowych jest identycznie. Im tłumacz dłużej pozostaje do dyspozycji zleceniodawcy, tym koszt całkowity przekładu będzie wyższy. Wynika to z tego, że tłumaczenia konsekutywne i kabinowe rozliczane są za czas spędzony na zleceniu - przeważnie w blokach po cztery godziny.

Ile czasu zajmie realizacja przekładu pisemnego

Czas realizacji tłumaczenia jest każdorazowo uzgadniany indywidualnie. Jeżeli klient nie wskazuje odgórnie oczekiwanego terminu realizacji, zawsze oferujemy optymalny czas wykonania dzieła oraz koszt. W takich okolicznościach obowiązuje, że w ciągu jednego dnia pracy opracowujemy do 5 standardowych stron maszynopisu (ok. 1250 słów).


Nasi klienci mogą każdorazowo skorzystać z innych, szybszych trybów realizacji tłumaczeń pisemnych na język chorwacki, a w tym także wykonania tłumaczenia w dniu złożenia zamówienia (super express).

02

Ogólne informacje o języku chorwackim oraz obszarze kulturowym języka chorwackiego

Podstawowe informacje o języku chorwackim

Chorwacki należy do grupy języków południowosłowiańskich. Zapisywany jest zmodyfikowanym alfabetem łacińskim składającym się z 30 liter. Zawiera właściwe dla języka znaki diakrytyczne, a także dwuznaki.

 

Niegdyś chorwacki i serbski były językami znanymi pod wspólną nazwą serbsko-chorwacki. Był to jednak twór sztuczny mający na celu zunifikowanie języków narodów w dawnej Jugosławii. Różnice pomiędzy tymi dwoma językami porównywane są do angielszczyzny brytyjskiej i amerykańskiej lub polskiego i czeskiego. Obejmują nie tylko wymowę i składnię, ale także pisownię. Serbowie przywiązani do tradycji prawosławnej posługują się cyrylicą. W Chorwacji jest obserwowany ruch purystyczny, dbający o czystość i odrębność języka chorwackiego.

W jakich państwach chorwacki jest językiem urzędowym

Język chorwacki jest oficjalnym i jedynym językiem Chorwacji. Jako drugi oficjalny język uznawany jest w Bośni i Hercegowinie. Posługują się nim także mieszkańcy państw ościennych m.in. Serbii i Czarnogóry. Chorwacki jest także językiem oficjalnym Unii Europejskiej. Posługuje się nim ok. 5,5 mln osób.

 

Nasze biuro wykonuje tłumaczenia na język chorwacki, a także z języka chorwackiego na polski. Naszym klientom oferujemy profesjonalne tłumaczenia specjalistyczne, uwierzytelnione i zwykłe. 

Przemysł w państwach posługujących się językiem chorwackim

Chorwacja jest szybko rozwijającym się państwem. W jego gospodarce dużą rolę odgrywa przemysł przetwórczy – hutnictwo żelaza czy aluminium. Najważniejsze gałęzie przemysłu zależą od danej lokalizacji, możliwości terenu czy źródeł surowców. Bardzo ważny jest także przemysł stoczniowy, chemiczny i petrochemiczny.

 

Nie należy zapominać także o przemyśle maszynowym, elektrotechnicznym i cementowy. Chorwacja jest także dużym importerem win, mięsa czy przetworów owocowo-warzywnych. 

Jakie towary eksportują polskie firmy do tych państw

W Chorwacji od lat obserwuje się większy import towarów niż ich eksport. Jest to sytuacja, którą mogą wykorzystać także polskie firmy. Z Polski do Chorwacji najwięcej eksportuje się artykułów spożywczych, maszyny i urządzenia elektryczne, a także różnego rodzaju artykuły przemysłowe.

  

Aby firma mogła poszerzyć rynek zbytu swoich produktów o Chorwację, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie oferty. Nasze biuro oferuje tłumaczenia z polskiego na chorwacki stron www z użyciem wielojęzycznego seo, a także wszelkie treści marketingowe. Dzięki solidnym i profesjonalnym usługom tłumaczeniowym pomagamy w kontakcie z chorwackimi klientami i partnerami. 

Lista wybranych klientów

Deutsche Telekom AG
Kompania Piwowarska S.A.
SEW-Eurodrive Polska Sp. z o.o.
ManpowerGroup Sp. z o.o.
Decora S.A.
03

Tłumaczenia na język chorwacki

tłumaczenia pisemne

Tłumaczenia pisemne na język chorwacki

Codziennie w biurze Berlineo wykonujemy od kilku do kilkudziesięciu zleceń na tłumaczenia standardowe w kombinacji z językiem chorwackim. Umowy handlowe, opisy produktów, wpisy w portalach społecznościowych, postanowienia sądowe, wyniki badań tomografii komputerowej, dokumentacja korporacyjna to tylko fragment naszej działalności. Doświadczeni tłumacze oraz wnikliwa kontrola każdego tłumaczenia gwarantują najwyższą jakość oferowanych przez Berlineo tłumaczeń na język chorwacki.

tłumaczenia ustne

Tłumaczenia ustne na język chorwacki

Jako biuro tłumaczeń z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku tłumaczeniowym wykonało dziesiątki tysięcy roboczogodzin tłumaczeń ustnych w kombinacji z językiem chorwackim. Obsługujemy konferencje dotyczące współpracy naszych klientów w takich branżach jak robotyka, transport czy infrastruktura techniczna. Tłumaczenia ustne to także wszelkiego rodzaju kursy, kontrole przeprowadzane przez zewnętrznych audytorów, a nawet tłumaczenia w kancelarii notarialnej. Dokładamy wszelkich starań, aby każde spotkanie prowadzone w języku chorwackim, nie tylko to firmowe, przebiegło zgodnie z planem organizatora.

S3

Lokalizacja treści na język chorwacki

Usługa lokalizacji treści wortali WWW to specjalność naszej firmy. Podczas opracowania kierujemy się bieżącymi trendami Content Marketingu. Dzięki innowacyjnej platformie wspomagającej pracę naszej agencji możemy edytować treści oryginalne zawierające kod. Opracowane procedury kontroli jakości i integralności kodu źródłowego gwarantują jego nienaruszalność. Przekonało się o tym wielu naszych klientów, którzy regularnie powierzają nam wykonanie przekładu bieżących opisów usług lub wpisów publikowanych na swoich firmowych stronach internetowych czy na potrzeby aplikacji webowych. Jeśli zachodzi taka potrzeba wynikająca ze specyfiki plików oryginalnych, jesteśmy skłonni opracować unikalne rozwiązania programistyczne. Wszystko po to, aby skutecznie spełniać indywidualne oczekiwania naszych zleceniodawców.

S3

Tłumaczenia konferencyjne w parze językowej polski-chorwacki

Ten typ tłumaczeń, zwany także tłumaczeniami kabinowymi, to usługa realizowana zawsze przez parę fachowych tłumaczy. Tłumacze pozostają w specjalnej wyciszonej kabinie. Przy pomocy aparatury audio odbierają przemowę prelegenta i w tym samym czasie przekładają treść wypowiedzi na język chorwacki lub polski. Biuro tłumaczeń Berlineo obsługuje imprezy wymagające tłumaczenia symultanicznego także w wielu kombinacjach języków, również tych wykonywanych w trybie relay. Dzięki partnerom na terenie całej Unii Europejskiej nasze usługi zapewniamy we wszystkich możliwych centrach konferencyjnych w kraju i za granicą.

04

W jakich miejscowościach dostępne są nasze tłumaczenia na język chorwacki

Usługi tłumaczeniowe Berlineo dostępne w całym kraju

Berlineo to pionierska firma gwarantująca obsługę językową na terenie całego kraju. Nasza szeroka oferta dostępna jest w takim samym zakresie dla całej grupy zamawiających. Wszystkie usługi możesz zamawiać zdalnie - za pośrednictwem poczty elektronicznej i telefonicznie.


Nasze rzetelne wsparcie i językowe doradztwo, ale przede wszystkim nasze usługi tłumaczeniowe zapewniamy zleceniodawcom w całego kraju. Wyślij zapytanie za pośrednictwem formularza, a nasi pracownicy natychmiast przedstawią stosowną wycenę.

Tłumaczenia ustne realizujemy na terenie całej Europy

Tłumaczenia ustne w kombinacji z językiem chorwackim zapewniamy w głównej mierze w kraju, ale również na całym obszarze pozostałych krajów chorwackiego obszaru kulturowego. Usługi tłumaczenia ustnego obejmują na ogół rozmowy biznesowe, zebrania wewnątrzfirmowe, wyjazdy studyjne czy asystę tłumaczeniową podczas warsztatów lub kwalifikacji pracowników.


Na zlecenie naszych stałych klientów przejmujemy kompleksową organizację międzynarodowych konferencji wraz z instalacją techniki konferencyjnej, zapewnieniem zakwaterowania i cateringu dla gości oraz obsługą imprezy. Jeżeli planujesz event poza granicami kraju, nasi tłumacze wesprą cię na obszarze wszystkich państwa Unii Europejskiej.

Zdalna realizacja tłumaczeń uwierzytelnionych z języka chorwackiego

W Berlineo tłumaczenie poświadczone na język chorwacki możesz zamówić bez konieczności wizyty w siedzibie Berlineo. W naszym biurze tłumaczeń całą procedurę załatwisz siedząc komfortowo przy komputerze lub za pośrednictwem smartfona. Po prostu wyślij nam wyraźne zdjęcie wykonane smartfonem albo skan dokumentu, który chcesz poddać tłumaczeniu, a my zajmiemy się całą resztą.


Sporządzimy i prześlemy wycenę, w której znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, w tym cenę i termin. Jako zleceniodawca musisz tylko opłacić zlecenie i poczekać na przesyłkę kurierską lub dostawę do paczkomatu.

W Berlineo tłumaczenia uwierzytelnione na język chorwacki możesz zamówić również online.

05

Ceny tłumaczeń na język chorwacki

Cena tłumaczenia standardowego na język chorwacki
od 65,00 zł netto
Cena tłumaczenia uwierzytelnionego na język chorwacki
od 65,00 zł netto
Cena tłumaczenia ekspresowego na język chorwacki
od 81,25 zł netto
Cena tłumaczenia specjalistycznego na język chorwacki
od 74,75 zł netto

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Upuść pliki tutaj lub kliknij, aby przesłać. Można przesłać maksymalnie 10 plików.
Error Error
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować
Skontaktuj się
z nami

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Zamknij

Napisz do nas

Nie wybrano pliku
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować