Tłumaczenia

Tłumaczenia na język słoweński - kompleksowa oferta biura tłumaczeń Berlineo

tłumaczenia na język słoweński
01

Garść ogólnych najważniejszych informacji o ofercie tłumaczeniowej Berlineo

Jak przebiega realizacja zlecenia na tłumaczenie z polskiego na słoweński?

Berlineo to agencja tłumaczeniowa o ogólnokrajowym zasięgu. Wykonujemy całe spektrum fachowych usług w zakresie tłumaczeń dostosowanych do oczekiwań odbiorców naszych tłumaczeń. Większość zleceń opracowujemy w sposób zdalny.


W biurze tłumaczeń Berlineo tłumaczenia powierzamy w zależności od oczekiwanego terminu realizacji albo wewnętrznym pracownikom, albo zewnętrznym i godnym zaufania współpracownikom. W obu przypadkach są to profesjonalni i zawodowi lingwiści lub sprawdzeni tłumacze przysięgli

Jak zamówić złożyć zamówienie na przekład na słoweński?

Wszystkie oferowane przez Berlineo usługi każdy może zamawiać mailowo. Aby otrzymać wycenę na tłumaczenie pisemny, wymagane jest wysłanie tekstu, który chcesz zlecić do przekładu, do analizy. W celu skrócenia czasu opracowania wyceny prześlij dokument w otwartym pliku edytowalnym (na przykład Google Docs). Unikaj wysyłania plików w formie PDF.


Wycenę w zakresie tłumaczenia ustnego lub tłumaczeń konferencyjnych sporządzimy na podstawie dokładnych informacji na temat planowanego przez Ciebie wydarzenia. W celu otrzymania szczegółowego kosztorysu prześlij nam poniżej wymienione informacje:

  1. data oraz czas rozpoczęcia i zakończenia eventu
  2. typ tłumaczenia (tłumaczenie konsekutywne lub symultaniczne)
  3. kombinacja językowa
  4. miasto

Po otrzymaniu kosztorysu wystarczy, że zatwierdzisz realizację usługi. Proste, prawda?

Jak przebiega proces wykonania tłumaczenia na słoweński

Po finalnym potwierdzeniu zlecenia przystępujemy do realizacji tłumaczenia. Proces zależny jest od stopnia skomplikowania oraz typu udostępnionych materiałów oryginalnych. Konwencjonalne zlecenia polegające na przekładzie od jednego do kilku dokumentów na jeden język obcy składają się z kilku kroków. Od utworzenia projektu w platformie do zarządzania pracami tłumaczeniowymi, przez podłączenie bazy} tłumaczeniowej (TM) oraz bazy terminologicznej (TB), kontrolę bezbłędności segmentacji tekstu, przydzielenie tłumaczenia na język słoweński najlepszemu dostępnemu tłumaczowi, wykonanie przekładu, korektę, po kontrolę QA i odesłanie gotowego pliku wraz z dokumentem sprzedaży do klienta. Skomplikowane zlecenia tłumaczeniowe wymagają specyficznego opracowania kroków realizacji i indywidualnych procesów.


Usługa tłumaczenia konsekutywnego rządzi się swoimi prawami. Zamówienia na tłumaczenia ustne klienci potwierdzają z zasady z optymalnym wyprzedzeniem. Tłumacz ma dzięki temu sposobność przygotować terminologię, zapoznać się z udostępnionymi materiałami oryginalnymi czy poznać specyfikę danej tematyki. W dniu rozpoczęcia eventu tłumacz przyjeżdża na miejsce wykonania usługi z odpowiednim wyprzedzeniem i pozostaje do dyspozycji klienta w zamówionym czasie.

Obsługa klienta w biurze tłumaczeń Berlineo

Pracownicy Berlineo to specjaliści ds. przekładu i usług lokalizacyjnych oferujący fachową pomoc oraz wsparcie. Nasza praca, języki obce, zagadnienia z zakresu tłumaczeń specjalistycznych, realizacja usług lokalizacji stron WWW i organizacja międzynarodowych konferencji to nasza pasja, która daje nam dużo satysfakcji. Wspieranie naszych zleceniodawców w codziennej komunikacji ze światem to jeden z naszych najważniejszych celów.

Co kształtuje cenę przekładu na język słoweński

Cena tłumaczenia pisemnego zależy co do zasady od objętości (ilości słów) dokumentu oryginalnego oraz kombinacji językowej. Zasada jest oczywista: im więcej wyrazów, tym wyższa cena.


To samo dotyczy języka docelowego - im mniej rozpowszechniony język docelowy, tym koszt jednostkowy może być wyższy. Analogicznie jest w przypadku terminu dostawy gotowego tłumaczenia. Jeżeli potrzebna jest realizacja pilna, koszt jednostkowy będzie wyższy niż w przypadku normalnego trybu realizacji.


W przypadku tłumaczeń konsekutywnych oraz kabinowych jest identycznie. Im tłumacz dłużej pozostaje do dyspozycji zleceniodawcy, tym koszt całkowity przekładu będzie wyższy. Wynika to z faktu, że tłumaczenia konsekutywne i symultaniczne rozliczane są za godziny pracy - z reguły w blokach po cztery godziny.

Ile będzie trwało wykonanie tłumaczenia pisemnego

Czas realizacji przekładu jest każdorazowo uzgadniany indywidualnie. Jeżeli zamawiający nie podaje odgórnie wymaganego terminu dostawy, w takiej sytuacji oferujemy optymalny czas wykonania dzieła i koszt. W takich okolicznościach obowiązuje, że w ciągu 1 dnia roboczego opracowujemy do 5 standardowych stron maszynopisu (ok. 1250 słów).


Nasi klienci mogą zawsze skorzystać z alternatywnych, pilnych trybów realizacji tłumaczeń pisemnych na język słoweński, a w tym również dostawy przekładu w dniu złożenia zamówienia (super express).

02

Ogólne informacje o języku słoweńskim oraz obszarze kulturowym języka słoweńskiego

Podstawowe informacje o języku słoweńskim

Język słoweński uważany jest za jeden z najtrudniejszych języków. Wpływ mają na to nieregularne odmiany czasowników, ruchomy akcent, 46 dialektów, a do tego nieznana w polskim liczba podwójna – tuż obok pojedynczej i mnogiej. Słoweńcy za swoje najpiękniejsze słowo wybrali właśnie przykład tej konstrukcji midva oznaczające „my dwoje”.

 

Słoweński pochodzi z rodziny języków południowosłowiańskich. W nim sporządzone zostały najstarsze dokumenty w językach słowiańskich zapisane alfabetem łacińskim. Pochodzą z X wieku.

 

W Berlineo oferujemy tłumaczenia na język słoweński i z języka słoweńskiego na polski. Zamawianie u nas tłumaczenia pisemnego jest bardzo proste i nieobarczone zbytecznymi formalnościami. 

W jakich państwach słoweński jest językiem urzędowym

Język słoweński status oficjalny ma na terenie Słowenii. Posługuje się nim ok. 2,4 mln ludzi. Mówią nim również mniejszości słoweńskie na terenie Włoszech, w południowej Karyntii i w regionie Austrii Styrii. Można go usłyszeć także w Chorwacji, na Węgrzech i w Serbii.

 

W Berlineo wykonujemy tłumaczenia z polskiego na słoweński i ze słoweńskiego na polski. Nasi klienci mogą liczyć na tłumaczenia zwykłe, ale także uwierzytelnione wymagane podczas przekładu dokumentów prawnych. 

Przemysł w państwach posługujących się językiem słoweńskim

Słowenia jest najbogatszym krajem wśród państw wchodzących w skład byłej Jugosławii. Głównymi gałęziami przemysłu państwa jest przemysł drzewny i tekstylny. Produkowane w Słowenii meble i papier są sprzedawane w całej Europie. Na terenie państwa istnieje też fabryka samochodów. Jednak najszybciej rozwija się turystyka.

 

W Berlineo oferujemy tłumaczenia dla branży turystycznej i hotelarskiej. Dokonujemy przekładu oferty, przewodników turystycznych czy menu restauracji. U nas możesz zamówić także tłumaczenie stron www wraz z ich lokalizacją. 

Jakie towary eksportują polskie firmy do tych państw

Z Polski do Słowenii najczęściej eksportuje się maszyny elektryczne i mechaniczne, pojazdy, a także metale nieszlachetne oraz wykonane z nich produkty. Największym problemem w wymianie handlowej ze Słowenią jest słaba rozpoznawalność polskich marek. Rynek słoweński jest jednak chłonny i otwarty na inwestycje, co daje ogromne możliwości polskim przedsiębiorcom.

  

Aby wykorzystać ten rosnący potencjał, niezbędne są tłumaczenia na słoweński. Berlineo oferuje swoim klientom tłumaczenia marketingowe, które pozwolą rozpowszechnić firmę na rynku słoweńskim, a także wprowadzić tam nowe produkty. Wraz z tłumaczeniem stron www i wykorzystaniem wielojęzycznego SEO rośnie szansa na sukces firmy za granicą. 

Lista wybranych klientów

DECORA S.A.
ABC Automotive Poland Sp. z o.o.
BENNINGHOVEN Polska Sp. z o.o.
Amica Wronki S.A.
AmRest Holdings SE
Blue Media S.A.
Apart Sp. z o.o.
Bridgestone France SAS
DANTHERM Sp. z o.o.
PEPCO Poland Sp. z o.o.
Akademia Ekonomiczna w Poznaniu
CLAR SYSTEM S.A.
Carcoustics Austria GmbH
03

Tłumaczenia na język słoweński

tłumaczenia pisemne

Tłumaczenia pisemne na język słoweński

Każdego dnia w agencji Berlineo wykonujemy od kilku do kilkunastu zleceń na tłumaczenia specjalistyczne w kombinacji z językiem . Umowy handlowe, opisy produktów, wpisy w portalach społecznościowych, postanowienia sądowe, wyniki badań tomografii komputerowej, dokumentacja techniczna to tylko wycinek naszej pracy. Fachowi specjaliści ds. tłumaczeń oraz staranna weryfikacja każdego przekładu gwarantują najwyższą jakość oferowanych przez Berlineo tłumaczeń na język słoweński.

tłumaczenia ustne

Tłumaczenia ustne na język słoweński

Jako biuro tłumaczeń z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku tłumaczeniowym wykonało dziesiątki tysięcy roboczogodzin tłumaczeń ustnych z języka . Obsługujemy konferencje dotyczące współpracy naszych klientów w takich dziedzinach jak automatyka i robotyka, transport czy infrastruktura graniczna. Tłumaczenia ustne to również wszelkiego rodzaju szkolenia prowadzone przez obcojęzycznych instruktorów, zewnętrzne audyty, a nawet tłumaczenia w sądzie. Dokładamy wszelkich starań, aby każde spotkanie prowadzone w języku , nie tylko to służbowe, przebiegło zgodnie z oczekiwaniami zleceniodawcy.

S3

Lokalizacja treści na język słoweński

Usługa lokalizacji treści wortali internetowych to specjalność biura tłumaczeń Berlineo. Podczas opracowania kierujemy się bieżącymi trendami Content Marketingu. Dzięki nowoczesnej platformie wspomagającej nasze zadania możemy edytować treści oryginalne zawierające kod źródłowy. Wdrożone w Berlineo procedury kontroli jakości i spójności kodu źródłowego zapewniają jego nienaruszalność. Dowiedziało się o tym wielu klientów naszego biura, którzy regularnie zlecają nam wykonanie przekładu bieżących opisów produktów oraz aktualności publikowanych na swoich korporacyjnych stronach WWW czy na potrzeby aplikacji internetowych. Jeśli zachodzi taka potrzeba wynikająca ze specyfiki plików oryginalnych, jesteśmy w stanie wdrożyć unikalne rozwiązania programistyczne. Wszystko po to, aby sprawnie spełniać indywidualne oczekiwania naszych klientów.

S3

Tłumaczenia kabinowe w parze językowej polski-słoweński

Ten rodzaj przekładu, zwany również tłumaczeniami kabinowymi, to usługa wykonywana każdorazowo przez parę fachowych tłumaczy. Tłumacze pracują w specjalnej akustycznej kabinie. Przy pomocy aparatury audio odbierają wypowiedź prelegenta i symultanicznie tłumaczą treść wypowiedzi na język słoweński lub polski. Berlineo obsługuje eventy wymagające tłumaczenia kabinowego także w wielu kombinacjach języków, również tych wykonywanych w trybie relay. Dzięki partnerom na obszarze całego kraju nasze usługi oferujemy we wszystkich możliwych centrach konferencyjnych w Polsce i nie tylko.

04

W jakich miastach zapewniamy profesjonalne tłumaczenia na język słoweński

Profesjonalne tłumaczenia oferowane przez Berlineo dostępne w całym kraju

Berlineo to innowacyjna firma gwarantująca obsługę językową na obszarze całego kraju. Nasza kompleksowa oferta dostępna jest w takim samym zakresie dla wszystkich klientów. Wszystkie tłumaczenia możesz zamawiać online - za pomocą poczty elektronicznej lub telefonicznie.


Nasze rzetelne wsparcie i tłumaczeniowe doradztwo, ale przede wszystkim nasze usługi oferujemy zleceniodawcom w całego kraju. Prześlij zapytanie za pomocą formularza, a nasi pracownicy niezwłocznie przedstawią darmową ofertę.

Tłumaczenia ustne realizujemy na terenie całej Europy

Usługi tłumaczenia ustnego w w parze językowej polski-słoweński wykonujemy najczęściej w kraju, ale również na całym terenie pozostałych krajów obszaru językowego. Zlecenia na tłumaczenia ustne obejmują z reguły spotkania biznesowe, zebrania wewnątrzfirmowe, zebrania korporacyjne czy obsługę szkoleń lub targów międzynarodowych.


Na zlecenie naszych stałych klientów przejmujemy kompleksową organizację międzynarodowych konferencji z uwzględnieniem techniki konferencyjnej, zakwaterowania, cateringu oraz obsługi eventu. Jeżeli planujesz event poza granicami kraju, zapewnimy ci tłumaczenie na terenie wszystkich państwa UE.

Zdalna realizacja tłumaczeń uwierzytelnionych z języka

W Berlineo tłumaczenie poświadczone na język słoweński zamówisz bez potrzeby wychodzenia z domu czy opuszczania biura. W naszym biurze tłumaczeń całą procedurę załatwisz siedząc wygodnie przy laptopie lub za pomocą smartfona. Wystarczy, że wyślesz nam czytelne zdjęcie wykonane smartfonem lub skan dokumentu, który wymaga przekładu, a my zajmiemy się całą resztą.


Przygotujemy ofertę, w której zawrzemy wszystkie ważne informacje, w tym koszt usługi i datę realizacji. Jako zleceniodawca musisz tylko opłacić zlecenie i poczekać na przesyłkę lub odebrać gotowy dokument z paczkomatu.

W Berlineo tłumaczenia na język słoweński zlecisz bez zbędnych formalności.

05

Ceny tłumaczeń na język słoweński

Cena tłumaczenia standardowego na język słoweński
od 65,00 zł netto
Cena tłumaczenia uwierzytelnionego na język słoweński
od 65,00 zł netto
Cena tłumaczenia ekspresowego na język słoweński
od 81,25 zł netto
Cena tłumaczenia specjalistycznego na język słoweński
od 74,75 zł netto

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Upuść pliki tutaj lub kliknij, aby przesłać. Można przesłać maksymalnie 10 plików.
Error Error
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować
Skontaktuj się
z nami

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Zamknij

Napisz do nas

Nie wybrano pliku
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować