Tłumaczenia

Tłumaczenia na język angielski - kompleksowa oferta agencji tłumaczeniowej Berlineo

tłumaczenia na język angielski
01

Garść ogólnych zasadniczych informacji o ofercie tłumaczeniowej Berlineo

W jaki sposób wykonujemy zlecenia na przekład z polskiego na język angielski?

Berlineo to biuro tłumaczeń o ogólnopolskim zasięgu. Zapewniamy cały szereg profesjonalnych tłumaczeń i usług lokalizacyjnych dostosowanych do wymagań naszych stałych i potencjalnych zleceniodawców. Większość powierzanych nam zadań opracowujemy przez Internet.


W naszym biurze tłumaczeń tłumaczenia powierzamy w zależności od oczekiwanego terminu realizacji albo wewnętrznym pracownikom, albo zewnętrznym i godnym zaufania tłumaczom. W obu przypadkach są to doświadczeni i wyspecjalizowani lingwiści lub godni zaufania tłumacze przysięgli

W jaki sposób zamówić przekład na angielski?

Wszystkie tłumaczenia w ofercie naszej agencji możesz sprawnie zamawiać mailowo. Jeżeli chcesz poznać wycenę na tłumaczenie pisemny, niezbędne jest wysłanie tekstu na potrzeby przygotowania oferty. W celu skrócenia czasu opracowania oferty wyślij tekst w otwartym pliku edytowalnym (np. MS Word). Unikaj wysyłania materiałów w pliku PDF.


Ofertę w zakresie przekładu konsekutywnego lub tłumaczeń konferencyjnych sporządzimy po otrzymaniu szczegółowych informacji na temat planowanego przez Ciebie eventu. W celu otrzymania szczegółowego kosztorysu przekaż nam poniższe dane:

  1. data oraz czas rozpoczęcia i zakończenia eventu
  2. rodzaj tłumaczenia (tłumaczenie konsekutywne lub kabinowe)
  3. para językowa
  4. lokalizacja

Po otrzymaniu oferty wystarczy, że zatwierdzisz wykonanie usługi. Proste, prawda?

Jak przebiega proces realizacji tłumaczenia na język angielski

Po finalnym potwierdzeniu zlecenia rozpoczynamy proces opracowania tekstu w języku angielskim. Przebieg zależy od stopnia skomplikowania oraz rodzaju udostępnionych tekstów oryginalnych. Standardowe zlecenia polegające na przekładzie od jednego do kilku dokumentów na jeden język obcy składają się z paru kroków. Od utworzenia projektu w aplikacji do zarządzania zadaniami tłumaczeniowymi, przez podłączenie bazy} tłumaczeniowej (TM) oraz glosariusza (TB), kontrolę bezbłędności segmentacji treści, przydzielenie przekładu na angielski najlepszemu dostępnemu tłumaczowi, realizację zadania, sprawdzenie, po kontrolę QA i wysłanie gotowego dzieła wraz z fakturą VAT do zamawiającego. Złożone projekty tłumaczeniowe wymagają każdorazowo opracowania etapów realizacji i poszczególnych procesów.


Usługa przekładu konsekutywnego rządzi się swoimi prawami. Zlecenia na tłumaczenia ustne zamawiający potwierdzają z reguły z należytym wyprzedzeniem. Tłumacz ma dzięki temu sposobność przygotować słownictwo, zapoznać się z udostępnionymi materiałami źródłowymi czy poznać specyfikę danej branży. W dniu rozpoczęcia spotkania tłumacz przyjeżdża na miejsce wykonania usługi z odpowiednim wyprzedzeniem i pozostaje do dyspozycji klienta w określonym czasie.

Obsługa klienta w biurze tłumaczeń Berlineo

Pracownicy naszego biura to specjaliści do spraw przekładu i usług lokalizacyjnych oferujący fachową pomoc i doradztwo. Nasza praca, języki obce, problemy z zakresu tłumaczeń kabinowych, realizacja usług lokalizacji gier i organizacja międzynarodowych konferencji to nasza pasja, która daje nam wiele satysfakcji. Wspieranie naszych klientów w codziennej komunikacji ze światem to jeden z naszych najważniejszych celów.

Od czego zależy cena tłumaczenia na język angielski

Koszt tłumaczenia pisemnego zależy zasadniczo od objętości (liczby słów) dokumentu źródłowego oraz kombinacji językowej. Zasada jest oczywista: im więcej tekstu, tym wyższy koszt całkowity.


To samo odnosi się do języka docelowego - im mniej popularny język docelowy, tym koszt jednostkowy jest wyższy. Analogicznie jest w przypadku daty dostawy gotowego tłumaczenia. Jeśli wymagana jest realizacja ekspresowa, cena jednostkowa może być zdecydowanie wyższa niż w przypadku standardowego trybu realizacji.


W przypadku tłumaczeń konsekutywnych oraz symultanicznych jest podobnie. Im tłumacz dłużej pozostaje do dyspozycji zamawiającego, tym koszt całkowity usługi będzie wyższy. Wynika to z tego, że tłumaczenia ustne i symultaniczne rozliczane są za godziny pracy - przeważnie w blokach po cztery godziny.

Ile standardowo trwa opracowanie przekładu pisemnego

Czas wykonania przekładu jest każdorazowo uzgadniany indywidualnie. Jeżeli zlecający nie oznajmia odgórnie wymaganego terminu realizacji, wtedy proponujemy optymalny czas realizacji oraz koszt. W takich okolicznościach obowiązuje, że w ciągu jednego dnia roboczego wykonujemy do pięciu standardowych stron maszynopisu (ok. 1250 słów).


Nasi klienci mogą każdorazowo skorzystać z alternatywnych, pilnych trybów realizacji tłumaczeń pisemnych na język angielski, a w tym również wykonania przekładu w dniu złożenia zlecenia (super express).

02

Ogólne informacje o języku angielskim krajach anglojęzycznych

Podstawowe informacje o języku angielskim

Język angielski to bez wątpienia najważniejszy język świata. Rozwinął się na terytorium Wielkiej Brytanii i podbitych przez nią krajach - w szczytowym momencie obejmowało to aż 70% całej powierzchni Ziemi. Dziś nazywa się go współczesnym lingua franca, uniwersalnym językiem ludzkości. Angielski jest z reguły językiem stosowanym w komunikacji międzynarodowej, a łączna liczba jego użytkowników sięga aż 1,5 miliarda osób. To język urzędowy ONZ, Unii Europejskiej oraz NATO.

 

Choć wydaje się, że cały świat mówi po angielsku, nadal nie jest on najczęściej używanym językiem. Owszem, jest najpopularniejszym - angielskim, jako swoim pierwszym i głównym językiem, posługują się obywatele aż 101 państw.

W jakich państwach angielski jest językiem urzędowym

Mimo tego, że angielski jest głównym językiem tak dużej ilości nacji, uznaje się go za język urzędowy w zaledwie 35 krajach. Wśród nich znajdują się m. in. Barbados, Pakistan czy Zimbabwe. Co ciekawe, w największych państwach anglojęzycznych, a więc w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Australii, język urzędowy nie został oficjalnie określony.

 

Tym sposobem, angielski jest ojczystym językiem dla około 527 mln ludzi i zajmuje trzecie miejsce pod względem największej liczby użytkowników danego języka - wyprzedzają go język chiński oraz hindi.

Przemysł w państwach posługujących się językiem angielskim

Przemysł w krajach anglojęzycznych ma ogromne znaczenie w skali światowej - sama Wielka Brytania należy do największych potęg produkcyjnych. Pod względem wartości PKB zajmuje trzecie miejsce w Europie i ósme na świecie. Do najważniejszych gałęzi jej gospodarki należy produkcja maszyn i urządzeń, jak również sprzętu elektronicznego i telekomunikacyjnego, przemysł lotniczy i zbrojeniowy, a także wydobycie węgla i ropy.

 

W Nowej Zelandii wysoko rozwinięta jest hodowla owiec oraz bydła. Należy ona do głównych eksporterów mięsa, nabiału oraz wełny, dzięki której zajmuje drugie miejsce w świecie. Państwo zajmuje też czołową pozycję w produkcji aluminium. Bardzo wysoka jest również produkcja energii elektrycznej, wytwarzanej przez hydroelektrownie.

 

Wysoko rozwinięty przemysł przetwórczy, w szczególności odzieżowy oraz włókienniczy, to wizytówka Hongkongu. Ponadto, wytwarza się tam w ogromnych ilościach sprzęt precyzyjny i optyczny (zegarki, aparatura naukowa), a także elektroniczny - odbiorniki radiowe zajmują pierwsze miejsce w produkcji światowej.

Jakie towary eksportują polskie firmy do tych państw

Wielka Brytania znajduje się na trzecim miejscu największych odbiorców polskich towarów. Są to przede wszystkim maszyny i urządzenia mechaniczne, elektryczne oraz ich części. Na wyspy trafiają nasze artykuły spożywcze i środki transportu, takie jak statki czy samoloty. Podobnie rzecz ma się ze Stanami Zjednoczonymi. Poza wspomnianymi wyżej, eksportujemy tam przyrządy i wszelkiego rodzaju aparaturę. Indie to natomiast importer polskich wyrobów mineralnych oraz metali nieszlachetnych.

 

Elektryczne maszyny oraz ich części eksportujemy również do Hongkongu. Dodatkowo, kraj ten importuje od nas tworzywa sztuczne i artykuły z nich wykonane, a także żywe zwierzęta oraz produkty pochodzenia zwierzęcego.

 

W udanym eksporcie szczególne zasługi mają biura tłumaczeń. Tłumaczenia branżowe w kombinacji z językiem angielskim to specjalność Berlineo. Naszym klientom oferujemy tłumaczenia z każdego sektora przemysłowego - w tym tłumaczenia techniczne specyfikacje czy umowy handlowe to dla nas codzienność.

Lista wybranych klientów

DECORA S.A.
ABC Automotive Poland Sp. z o.o.
BENNINGHOVEN Polska Sp. z o.o.
Amica Wronki S.A.
AmRest Holdings SE
Blue Media S.A.
Apart Sp. z o.o.
Bridgestone France SAS
DANTHERM Sp. z o.o.
Kompania Piwowarska S.A.
03

Tłumaczenia na język angielski

tłumaczenia pisemne

Tłumaczenia pisemne na język angielski

Każdego dnia w agencji Berlineo wykonujemy od kilku do kilkunastu zamówień na tłumaczenia specjalistyczne w kombinacji z językiem angielskim. Umowy handlowe, opisy usług, wpisy w portalach społecznościowych, postanowienia sądowe, wyniki badań medycznych, dokumentacja techniczna to tylko część naszej pracy. Fachowi copywriterzy oraz staranna kontrola każdego przekładu zapewniają najwyższe standardy jakościowe oferowanych przez Berlineo tłumaczeń na język angielski.

tłumaczenia ustne

Tłumaczenia ustne na język angielski

Biuro tłumaczeń Berlineo ponad dziesięcioletnim doświadczeniem na rynku tłumaczeniowym wykonało dziesiątki tysięcy roboczogodzin tłumaczeń ustnych na język angielski. Obsługujemy konferencje dotyczące współpracy naszych zleceniodawców w takich branżach jak automatyka, transport lądowy czy infrastruktura logistyczna. Tłumaczenia ustne to także wszelkiego rodzaju zagraniczne szkolenia, audyty, a nawet tłumaczenia w sądzie. Dokładamy wszelkich starań, aby każde spotkanie prowadzone w języku angielskim, nie tylko to służbowe, przebiegło zgodnie z planem.

S3

Lokalizacja treści na język angielski

Usługa lokalizacji treści portali WWW to specjalność naszego biura tłumaczeń. Podczas lokalizacji treści kierujemy się bieżącymi trendami w zakresie Content Marketingu. Dzięki nowoczesnej aplikacji wspomagającej pracę naszego biura tłumaczeń możemy edytować pliki oryginalne zawierające kod. Wdrożone mechanizmy weryfikacji jakości i integralności kodu źródłowego gwarantują jego niezmienność. Przekonało się o tym wielu naszych zleceniodawców, którzy regularnie powierzają nam wykonanie lokalizacji nowych opisów produktów lub aktualności publikowanych na swoich korporacyjnych stronach internetowych czy w ramach aplikacji webowych. Jeśli jest taka potrzeba wynikająca ze specyfiki plików oryginalnych, jesteśmy w stanie wdrożyć nowe rozwiązania programistyczne. Wszystko po to, aby skutecznie spełniać indywidualne oczekiwania naszych zleceniodawców.

S3

Tłumaczenia kabinowe w kombinacji językowej polski-angielski

Ten rodzaj tłumaczeń, zwany również tłumaczeniami kabinowymi, to usługa wykonywana każdorazowo przez parę fachowych tłumaczy. Tłumacze pracują w specjalnej akustycznej kabinie. Za pośrednictwem słuchawek odsłuchują wypowiedź prelegenta i równolegle tłumaczą treść wypowiedzi na język angielski lub polski. Berlineo obsługuje konferencje wymagające tłumaczenia kabinowego również w wielu kombinacjach języków, również tych realizowanych w trybie relay. Dzięki partnerom na obszarze całej Polski nasze usługi zapewniamy we wszystkich możliwych centrach konferencyjnych w Polsce i nie tylko.

04

W jakich miejscowościach zapewniamy profesjonalne tłumaczenia na język angielski

Usługi tłumaczeniowe Berlineo dostępne w całym kraju

Biuro tłumaczeń Berlineo to innowacyjna firma gwarantująca obsługę językową na obszarze całego kraju. Nasza szeroka oferta dostępna jest w takim samym zakresie dla całej grupy zamawiających. Wszystkie oferowane tłumaczenia możesz zamawiać zdalnie - za pomocą poczty elektronicznej i telefonicznie.


Nasze rzetelne wsparcie i fachowe doradztwo, ale przede wszystkim nasze tłumaczenia zapewniamy klientom w całego kraju. Wyślij wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego, a nasi pracownicy niezwłocznie przedstawią niewiążącą wycenę.

Tłumaczenia ustne realizujemy w całej Europie

Tłumaczenia ustne w kombinacji z językiem angielskim świadczymy głównie w kraju, ale również na całym terenie pozostałych krajów angielskiego obszaru językowego. Usługi tłumaczenia ustnego obejmują na ogół spotkania biznesowe, negocjacje handlowe, wyjazdy studyjne czy asystę tłumaczeniową podczas warsztatów lub kwalifikacji pracowników.


Na zlecenie naszych stałych klientów organizujemy kompleksowo konferencje międzynarodowe jednocześnie gwarantując sprzęt konferencyjny, zakwaterowanie, catering dla uczestników oraz obsługę techniczną imprezy. Jeżeli planujesz event poza granicami kraju, zapewnimy ci wsparcie na terenie całej UE.

Zdalna realizacja tłumaczeń uwierzytelnionych z języka angielskiego

W Berlineo tłumaczenia poświadczone z oraz na język angielski zamówisz bez konieczności odwiedzin w naszej siedzibie. U nas wszystkie formalności załatwisz siedząc wygodnie przy komputerze lub za pomocą smartfona. Po prostu wyślij nam wyraźne zdjęcie wykonane smartfonem bądź skan dokumentu, który chcesz poddać tłumaczeniu, a my zajmiemy się całą resztą.


Sporządzimy i prześlemy wycenę, w której zawrzemy wszystkie ważne informacje, cenę oraz termin realizacji. Jako zleceniodawca musisz tylko opłacić zlecenie i poczekać na kuriera lub odebrać gotowy dokument z paczkomatu.

Jeżeli chcesz zamówić w Berlineo tłumaczenie uwierzytelnione z języka angielskiego, możesz to zrobić bez wstawania od biurka.

05

Ceny tłumaczeń na język angielski

Cena tłumaczenia standardowego na język angielski
od 45,00 zł netto
Cena tłumaczenia uwierzytelnionego na język angielski
od 49,00 zł netto
Cena tłumaczenia ekspresowego na język angielski
od 56,25 zł netto
Cena tłumaczenia specjalistycznego na język angielski
od 51,75 zł netto

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Upuść pliki tutaj lub kliknij, aby przesłać. Można przesłać maksymalnie 10 plików.
Error Error
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować
Skontaktuj się
z nami

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Zamknij

Napisz do nas

Nie wybrano pliku
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować