Tłumaczenia

Tłumaczenia na język hindi - kompleksowa oferta agencji tłumaczeniowej Berlineo

tłumaczenia na język hindi
01

Kilka ogólnych podstawowych informacji o ofercie tłumaczeniowej Berlineo

Jak przebiega realizacja zlecenia na przekład z polskiego na hindi?

Berlineo to biuro tłumaczeń o ogólnokrajowym zasięgu. Wykonujemy cały szereg fachowych usług w zakresie tłumaczeń i lokalizacji treści dostosowanych do potrzeb określonych klientów. Większość zleceń wykonujemy online.


W agencji tłumaczeniowej Berlineo przekład powierzamy w zależności od specyfiki albo wewnętrznym pracownikom, albo zewnętrznym i sprawnym tłumaczom. W obu przypadkach są to fachowi i zawodowi lingwiści lub godni zaufania tłumacze przysięgli

Jak mogę zamówić usługę tłumaczenia na hindi?

Wszystkie oferowane przez nas tłumaczenia na hindi możesz sprawnie zamówić online. Jeżeli chcesz otrzymać kosztorys na przekład pisemny, konieczne jest wysłanie treści, którą chcesz przełożyć na język hindi do wglądu. Aby skrócić czas opracowania oferty, wyślij treść w otwartym pliku edytowalnym (np. Google Docs). Unikaj przesyłania dokumentów w formie PDF.


Ofertę w zakresie przekładu ustnego lub usług konferencyjnych opracujemy po otrzymaniu dokładnych danych na temat zaplanowanego spotkania. W celu otrzymania precyzyjnego kosztorysu prześlij nam poniższe dane:

  1. data i czas rozpoczęcia i zakończenia eventu
  2. rodzaj przekładu (tłumaczenie konsekutywne lub kabinowe)
  3. para językowa
  4. miejsce

Po otrzymaniu kosztorysu wystarczy, że zatwierdzisz wykonanie usługi. Proste, prawda?

Jak przebiega proces wykonania tłumaczenia

Po skutecznym złożeniu zamówienia przystępujemy do wykonania przekładu. Proces zależny jest od stopnia skomplikowania oraz rodzaju wysłanych treści źródłowych. Konwencjonalne zlecenia polegające na przekładzie od jednego do kilku tekstów z języka polskiego na język hindi składają się z kilku etapów. Od założenia projektu w systemie do zarządzania zadaniami tłumaczeniowymi, przez dodanie pamięci tłumaczeniowej (TM) i bazy terminologicznej (TB), skontrolowanie bezbłędności segmentacji tekstu, przydzielenie przekładu na hindi najlepszemu dostępnemu tłumaczowi, realizację tłumaczenia, sprawdzenie, po kontrolę QA i wysłanie gotowego dzieła wraz z fakturą do zamawiającego. Skomplikowane zadania tłumaczeniowe wymagają każdorazowo opracowania kroków realizacji i indywidualnych procesów.


Usługa tłumaczenia ustnego rządzi się swoimi prawami. Zlecenia na tłumaczenia ustne zamawiający potwierdzają zazwyczaj z odpowiednim wyprzedzeniem. Tłumacz ma dzięki temu możliwość przygotować terminologię, zapoznać się z udostępnionymi prezentacjami oryginalnymi czy poznać specyfikę danej tematyki. W dniu rozpoczęcia spotkania tłumacz przyjeżdża na miejsce wykonania usługi z odpowiednim wyprzedzeniem i pozostaje do dyspozycji klienta w zamówionym czasie.

Obsługa klienta w agencji tłumaczeń Berlineo

Pracownicy agencji Berlineo to fachowcy ds. tłumaczeń i lokalizacji oferujący profesjonalną pomoc oraz doradztwo. Nasza praca, języki obce, zagadnienia z zakresu tłumaczeń specjalistycznych, realizacja usług lokalizacji oprogramowania i organizacja międzynarodowych konferencji to nasza pasja, która daje nam wiele satysfakcji. Wspieranie naszych klientów w codziennej komunikacji ze światem to jeden z naszych głównych celów.

Co kształtuje koszt tłumaczenia na język hindi

Koszt przekładu pisemnego zależy zasadniczo od objętości (ilości wyrazów) dokumentu źródłowego oraz kombinacji językowej. Zasada jest oczywista: im więcej stron, tym wyższy koszt.


To samo dotyczy kombinacji - im mniej rozpowszechniony język docelowy, tym koszt jednostkowy może być wyższy. Analogicznie jest w przypadku terminu dostawy gotowego przekładu. Jeśli wymagana jest realizacja pilna, cena jednostkowa będzie wyższa niż w przypadku zwykłego trybu realizacji.


W przypadku tłumaczeń ustnych oraz kabinowych jest identycznie. Im tłumacz dłużej pozostaje do dyspozycji zleceniodawcy, tym koszt całkowity usługi będzie wyższy. Wynika to z tego, że tłumaczenia konsekutywne i kabinowe rozliczane są za roboczogodziny - z reguły w blokach po cztery godziny.

Ile będzie trwało wykonanie tłumaczenia pisemnego

Czas opracowania tłumaczenia jest za każdym razem ustalany indywidualnie. Jeżeli zamawiający nie wskazuje odgórnie oczekiwanego terminu przekazania tłumaczenia, zawsze oferujemy optymalny czas realizacji oraz koszt. W takich okolicznościach obowiązuje, że w ciągu 1 dnia pracy wykonujemy do pięciu standardowych stron maszynopisu (około 1250 słów).


Nasi klienci mogą zawsze skorzystać z innych, pilniejszych trybów realizacji tłumaczeń pisemnych na język hindi, a w tym także dostawy przekładu w dniu złożenia zlecenia (super express).

02

Ogólne informacje o języku hindi oraz obszarze kulturowym języka hindi

Podstawowe informacje o języku hindi

Hindi klasyfikowany jest do grupy języków indoaryjskich rodziny indoeuropejskiej. Jego nazwa pochodzi z perskiego i oznacza „język znad rzeki Indus”. Wywodzi się z sanskrytu, a do jego zapisu używa się pisma dewanagari. Jedną z trudności porozumiewania się językiem hindi jest obecność dużej ilości dialektów, które mogą znacznie się od siebie różnić.

 

Hindi jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych języków. W rankingu zajmuje czwarte miejsce zaraz po chińskim, angielskim i hiszpańskim. W Berlineo dokonujemy przekładu różnorodnych treści zarówno z hindi, jak i na hindi. Można zamówić u nas tłumaczenia zwykłe na język na hindi, a także tłumaczenie uwierzytelnione.

W jakich państwach hindi jest językiem urzędowym

Indie, w których hindi ma status oficjalny, są niezwykle ciekawym krajem pod względem występowania języków. Na jego terenie mówi się ok. tysiącem różnych języków. Granice stanów Indii zostały ustanowione na podstawie języka, którym posługiwali się mieszkańcy danego terenu. Choć w całym kraju językiem oficjalnym jest hindi (angielski pełni funkcję jedynie języka pomocniczego) istnieją także 22 języki konstytucyjne, które dopuszczalne są jako języki urzędowe i wykładowe. Jedynie w północnych stanach Indii największa ilość ludzi mówi na co dzień w hindi.

 

Ogólnie językiem tym posługuje się około 425 mln ludzi na świecie. W samych Indiach 180 mln ludzi uznaje ten język za swój pierwszy. Mówi się nim także w Nepalu, na Fidżi, Mauritiusie i w Surinamie.  

Przemysł w państwach posługujących się językiem hindi

Pośród gałęzi przemysłu w Indiach największą rolę odgrywa przemysł samochodowy, hutnictwo żelaza, stali i aluminium, a także przemysł tekstylny, odzieżowy, farmaceutyczny, chemiczny i petrochemiczny. Obecnie, szczególnie w największych miastach Indii, szybko rozwija się outsourcing. Wiele zagranicznych korporacji zakłada na ich terenie siedziby swoich firm.

 

Pomimo że w relacjach biznesowych w Indiach dużą popularnością cieszy się język angielski, tłumaczenia na język hindi nadal się niezwykle potrzebne. W naszym biurze oferujemy najwyższej jakości tłumaczenia z polskiego na hindi i z hindi na polski. Pomagamy utrzymać płynny przepływ dokumentów i informacji w międzynarodowych korporacjach. Oferujemy zarówno tłumaczenia pisemne zwykłe, jak i uwierzytelnione, którego wymagają dokumenty prawne. Berlineo wyróżnia się profesjonalizmem i solidnością. Te cechy powodują, że wielu naszych klientów podejmuje z nami długoterminową współpracę. 

Jakie towary eksportują polskie firmy do tych państw

Gospodarka w Indiach dynamicznie się rozwija. Rynek indyjski ma ogromny potencjał wzrostu, co zachęca coraz większą liczbę firm do eksportu swoich produktów właśnie w te rejony. Relacja handlowa Polski z Indiami nie jest bardzo rozwinięta. Wśród najczęściej eksportowanych towarów można wymienić maszyny i urządzenia mechaniczne, produkty mineralne i metale nieszlachetne.

  

Wiele rodzimych firm może liczyć u nas na przekład niezbędnych dokumentów do eksportu produktów, ale także tłumaczenia specjalistyczne obejmujące instrukcje i karty techniczne urządzeń. Dzięki tłumaczeniom marketingowym pomagamy wprowadzić polskie produkty na indyjski rynek. Tłumacząc stronę internetową oraz ofertę z użyciem wielojęzycznego SEO, firmy mają większą szansę na zdobycie zagranicznych klientów i partnerów. 

Lista wybranych klientów

CLAR SYSTEM S.A.
Carcoustics Austria GmbH
AWF Poznań
Depenbrock Polska Sp. z o.o. Sp. Komandytowa
DSM Nutritional Products Sp. z o.o.
STRABAG Sp. z o.o.
ENERTRAG POLSKA Sp. z o.o.
Kompania Piwowarska S.A.
EVELINE COSMETICS Spółka Akcyjna S.K.A.
TZMO SA
HYDROBUDOWA POLSKA S.A.
03

Tłumaczenia na język hindi

tłumaczenia pisemne

Tłumaczenia pisemne na język hindi

Codziennie w agencji Berlineo wykonujemy od kilku do kilkudziesięciu zamówień na tłumaczenia standardowe w kombinacji z językiem hindi. Umowy korporacyjne, opisy produktów, wpisy w portalach społecznościowych, postanowienia sądowe, wyniki badań naukowych, dokumentacja techniczno-ruchowa to tylko wycinek naszej działalności. Fachowi korektorzy oraz wnikliwa weryfikacja każdego tłumaczenia pisemnego gwarantują najwyższe standardy jakościowe oferowanych przez Berlineo tłumaczeń na język hindi.

tłumaczenia ustne

Tłumaczenia ustne na język hindi

Biuro tłumaczeń Berlineo ponad dziesięcioletnim doświadczeniem na rynku tłumaczeniowym wykonało dziesiątki tysięcy roboczogodzin tłumaczeń konsekutywnych w kombinacji z językiem hindi. Obsługujemy konferencje dotyczące współpracy naszych stałych klientów w takich branżach jak automatyka, transport morski czy infrastruktura turystyczna. Tłumaczenia ustne to także różnego rodzaju szkolenia online, zewnętrzne audyty, a nawet tłumaczenia u notariusza. Robimy wszystko, aby każde spotkanie prowadzone w języku hindi, nie tylko to służbowe, przebiegło zgodnie z oczekiwaniami klienta.

S3

Lokalizacja treści na język hindi

Usługa lokalizacji treści portali WWW to specjalność agencji Berlineo. Podczas lokalizacji treści kierujemy się bieżącymi trendami Content Marketingu. Dzięki nowoczesnej platformie wspierającej nasze procesy możemy opracowywać pliki oryginalne zawierające kod. Wdrożone w Berlineo mechanizmy weryfikacji jakości oraz spójności kodu źródłowego gwarantują jego nienaruszalność. Dowiedziało się o tym wielu naszych zleceniodawców, którzy regularnie zlecają nam wykonanie przekładu nowych opisów usług i aktualności publikowanych na swoich firmowych stronach WWW czy na potrzeby aplikacji internetowych. Jeżeli zachodzi taka potrzeba wynikająca ze specyfiki plików źródłowych, jesteśmy w stanie opracować innowacyjne rozwiązania programistyczne. Wszystko po to, aby skutecznie spełniać indywidualne wymagania naszych klientów.

S3

Tłumaczenia symultaniczne w kombinacji polski-hindi

Ten rodzaj przekładu, zwany również tłumaczeniami kabinowymi, to usługa wykonywana zawsze przez parę doświadczonych tłumaczy. Tłumacze pozostają w specjalnej akustycznej kabinie. Przez słuchawki odsłuchują wypowiedź prelegenta i symultanicznie przekładają treść wypowiedzi na język hindi lub polski. Nasze biuro tłumaczeń obsługuje imprezy wymagające tłumaczenia konferencyjnego również w wielu kombinacjach języków, również tych wykonywanych w trybie relay. Dzięki partnerom na terenie całej Polski nasze usługi oferujemy we wszystkich możliwych centrach konferencyjnych w Europie.

04

W jakich miastach dostępne są nasze tłumaczenia na język hindi

Oferowane usługi tłumaczeniowych Berlineo o ogólnopolskim zasięgu

Berlineo to innowacyjna firma gwarantująca obsługę tłumaczeniową na obszarze całego kraju. Nasza kompleksowa oferta dostępna jest w takim samym zakresie dla całej grupy klientów. Wszystkie tłumaczenia możesz zamawiać zdalnie - za pomocą poczty elektronicznej i telefonicznie.


Nasze rzetelne wsparcie i fachowe doradztwo, ale przede wszystkim nasze tłumaczenia zapewniamy zleceniodawcom w całego kraju. Prześlij zapytanie za pomocą formularza, a nasi pracownicy szybko przedstawią niewiążącą wycenę.

Tłumaczenia ustne realizujemy w całej Unii Europejskiej

Usługi tłumaczenia ustnego w w parze językowej polski-hindi realizujemy w głównej mierze w kraju, ale również na całym obszarze pozostałych krajów hindi obszaru językowego. Usługi tłumaczenia ustnego obejmują zazwyczaj spotkania biznesowe, zebrania wewnątrzfirmowe, zebrania korporacyjne czy obsługę szkoleń lub targów międzynarodowych.


Na życzenie naszych naszych klientów przejmujemy kompleksową organizację międzynarodowych konferencji wraz z instalacją techniki konferencyjnej, zapewnieniem zakwaterowania i cateringu dla gości oraz obsługą imprezy. Jeżeli planujesz event poza granicami kraju, zapewnimy ci tłumaczenie na obszarze całej UE.

Zdalna realizacja tłumaczeń uwierzytelnionych z języka hindi

W Berlineo tłumaczenie poświadczone na język hindi zamówisz bez potrzeby odwiedzin w naszej siedzibie. W naszym biurze tłumaczeń kwestię formalnego zlecenia załatwisz siedząc wygodnie przy komputerze lub za pomocą smartfona. Po prostu wyślij nam czytelne zdjęcie wykonane smartfonem bądź skan dokumentu, który chcesz poddać tłumaczeniu, a my zajmiemy się całą resztą.


Przygotujemy ofertę, w której zawrzemy wszystkie niezbędne informacje, w tym koszt usługi i datę realizacji. Jako zleceniodawca musisz tylko opłacić zlecenie i poczekać na przesyłkę lub dostawę do paczkomatu.

W naszym biurze tłumaczenia na język hindi klienci zamawiają bez zbędnych formalności.

05

Ceny tłumaczeń na język hindi

Cena tłumaczenia standardowego na język hindi
od 100,00 zł netto
Cena tłumaczenia uwierzytelnionego na język hindi
od 150,00 zł netto
Cena tłumaczenia ekspresowego na język hindi
od 125,00 zł netto
Cena tłumaczenia specjalistycznego na język hindi
od 115,00 zł netto

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Upuść pliki tutaj lub kliknij, aby przesłać. Można przesłać maksymalnie 10 plików.
Error Error
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować
Skontaktuj się
z nami

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Zamknij

Napisz do nas

Nie wybrano pliku
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować