Tłumaczenia

Tłumaczenia na język bułgarski dla MŚP i międzynarodowych koncernów

tłumaczenia na język bułgarski
01

Kilka ogólnych zasadniczych informacji o ofercie tłumaczeniowej Berlineo

Jak przebiega realizacja zlecenia na tłumaczenie z polskiego na bułgarski?

Berlineo to agencja tłumaczeniowa o ogólnopolskim zasięgu. Wykonujemy całe spektrum fachowych usług tłumaczeniowych dostosowanych do oczekiwań naszych stałych i potencjalnych zleceniodawców. Wszystkie powierzane nam tłumaczenia pisemne opracowujemy zdalnie.


W Berlineo tłumaczenia z bułgarskiego powierzamy w zależności od specyfiki albo wewnętrznym pracownikom, albo zewnętrznym i godnym zaufania tłumaczom. W obu przypadkach są to fachowi i zawodowi lingwiści lub sprawdzeni tłumacze przysięgli

W jaki sposób złożyć zamówienie na usługę tłumaczenia na bułgarski?

Wszystkie oferowane przez nas tłumaczenia na bułgarski możesz szybko zamawiać zdalnie. Jeżeli chcesz otrzymać kosztorys na tłumaczenie pisemny, wymagane jest przesłanie tekstu, który chcesz zlecić do przekładu, na potrzeby sporządzenia oferty. Aby skrócić czas opracowania wyceny, prześlij dokument w otwartym pliku edytowalnym (na przykład Open Office). Unikaj wysyłania tekstów w formie PDF.


Ofertę w zakresie tłumaczenia ustnego na język bułgarski lub tłumaczeń konferencyjnych sporządzimy po otrzymaniu szczegółowych danych na temat zaplanowanego przez Ciebie spotkania. W celu otrzymania dokładnego kosztorysu wyślij do nas poniższe dane:

  1. data oraz godzina rozpoczęcia i zakończenia eventu
  2. typ przekładu (tłumaczenie konsekutywne lub konferencyjne)
  3. para językowa
  4. miejsce

Po otrzymaniu kosztorysu wystarczy, że potwierdzisz realizację usługi tłumaczenia. Proste, prawda?

Jak przebiega proces realizacji przekładu

Po skutecznym potwierdzeniu zlecenia rozpoczynamy proces przekładu. Proces zależy od stopnia złożoności oraz formy udostępnionych treści źródłowych. Konwencjonalne zadania polegające na przekładzie od jednego do kilku plików na jeden język obcy składają się z kilku etapów. Od założenia projektu w aplikacji do zarządzania pracami tłumaczeniowymi, przez podłączenie bazy} tłumaczeniowej (TM) i glosariusza (TB), weryfikację poprawności segmentacji treści, przydzielenie zadania najlepszemu dostępnemu tłumaczowi, wykonanie tłumaczenia, korektę, po kontrolę QA i wysłanie gotowego tłumaczenia wraz z dokumentem sprzedaży do zamawiającego. Kompleksowe projekty tłumaczeniowe wymagają specyficznego opracowania etapów realizacji i odrębnych procesów.


Usługa tłumaczenia konsekutywnego rządzi się odrębnymi prawami. Zamówienia na tłumaczenia ustne zleceniodawcy potwierdzają często z optymalnym wyprzedzeniem. Tłumacz ma dzięki temu sposobność przygotować terminologię, zapoznać się z udostępnionymi tekstami źródłowymi czy poznać specyfikę danej branży. W dniu rozpoczęcia spotkania tłumacz przybywa na miejsce realizacji z odpowiednim wyprzedzeniem i pozostaje do dyspozycji klienta w określonym czasie.

Obsługa klienta w Berlineo

Pracownicy naszego biura to fachowcy ds. tłumaczeń i lokalizacji zapewniający rzetelną pomoc i doradztwo. Nasza praca, języki obce, zagadnienia z zakresu tłumaczeń pisemnych, realizacja usług lokalizacji stron WWW i organizacja międzynarodowych konferencji to nasza pasja, która sprawia nam dużo satysfakcji. Wspieranie naszych zleceniodawców w regularnej komunikacji ze światem to jeden z naszych podstawowych celów.

Co kształtuje koszt przekładu na język bułgarski

Koszt tłumaczenia pisemnego zależy zasadniczo od objętości (liczby słów) dokumentu źródłowego oraz kombinacji językowej. Zasada jest następująca: im więcej treści, tym wyższy koszt.


To samo odnosi się do języka docelowego - im mniej znany język docelowy, tym koszt jednostkowy jest wyższy. Podobna sytuacja jest w przypadku terminu dostawy gotowego przekładu. Jeżeli potrzebna jest realizacja pilna, cena jednostkowa może być zdecydowanie wyższa niż w przypadku zwykłego trybu realizacji.


W przypadku tłumaczeń konsekutywnych oraz symultanicznych jest podobnie. Im tłumacz dłużej pozostaje do dyspozycji zleceniodawcy, tym koszt całkowity usługi tłumaczenia będzie wyższy. Wynika to z faktu, że tłumaczenia konsekutywne i symultaniczne rozliczane są za roboczogodziny - zazwyczaj w blokach po 4 godziny.

Ile standardowo trwa opracowanie przekładu pisemnego

Czas przygotowania tłumaczenia jest każdorazowo ustalany indywidualnie. Jeżeli zlecający nie oznajmia odgórnie oczekiwanego terminu przekazania tłumaczenia, zawsze oferujemy optymalny czas wykonania dzieła oraz koszt. W takich okolicznościach obowiązuje, że w ciągu 1 dnia pracy opracowujemy do pięciu standardowych stron maszynopisu (ok. 1250 słów).


Nasi klienci mogą zawsze skorzystać z alternatywnych, pilniejszych trybów realizacji tłumaczeń pisemnych na język bułgarski, a w tym także dostawy tłumaczenia w dniu złożenia zamówienia (super express).

02

Ogólne informacje o języku bułgarskim oraz obszarze kulturowym języka bułgarskiego

Podstawowe informacje o języku bułgarskim

Bułgarski należy do języków południowosłowiańskich. Zaliczany jest także do Bałkańskiej ligi językowej. Zapisywany jest za pomocą zmodyfikowanej cyrylicy. Najstarsze odnalezione manuskrypty zapisane w językach słowiańskich są właśnie po bułgarsku. Na jego obecny kształt duży wpływ miały także języki: grecki, turecki i rosyjski. Wśród językoznawców istnieją teorie zaliczające język macedoński do dialektów bułgarskich. Opinie jednak są podzielone.

 

W Berlineo tłumaczymy zarówno z, jak i na język bułgarski. W naszej ofercie znajdują się tłumaczenie zwykłe, uwierzytelnione, a także ustne. Tłumaczenia na język bułgarski wykonywane przez nasze biuro cechują się solidnością i dokładnością. 

W jakich państwach bułgarski jest językiem urzędowym

Bułgarski jest językiem urzędowym w Bułgarii. W kraju posługuje się nim ok. 84% ludności. Język ten można usłyszeć także wśród bułgarskiej imigracji w takich państwach jak: Grecja, Kanada, Macedonia, Rumunia, Serbia, USA, Turcja czy Ukraina. Językiem bułgarskim posługuje się blisko 9 mln ludzi.

 

Ze względu na to, że Bułgaria jest krajem atrakcyjnym turystycznie, tłumaczenia na bułgarski wykonywane przez nasze biuro często związane są z branżą turystyczną i hotelarską. Tłumaczymy nie tylko oferty i przewodniki, ale także strony internetowe i menu restauracji. 

Przemysł w państwach posługujących się językiem bułgarskim

W gospodarce Bułgarii dużą rolę odgrywa rolnictwo. Uprawia się tu głównie zboża. Przemysł zdominowany jest przez produkcję środków transportu – głównie taboru kolejowego, ciągników, statków. Doskonale rozwija się także przemysł chemiczny, włókienniczy, drzewny i spożywczy. Bułgaria jest także największym eksporterem olejku różanego na świecie. Na terenie Bułgarii wydobywa się także miedź, gaz i ropę naftową, jednak złoża te nie są zbyt duże. Obecnie rozwija się także przemysł technologiczny oraz IT.

 

Niezależnie od gałęzi przemysłu Berlineo oferuje najwyższej jakości tłumaczenia specjalistyczne. Oferujemy przekład niezbędnych dokumentów do transportu dóbr, umów i kart technicznych maszyn produkcyjnych.

Jakie towary eksportują polskie firmy do tych państw

Od lat w Polsce obserwuje się dodatnie saldo wymiany handlowej z Bułgarią. Polskie firmy najchętniej wysyłają maszyny i urządzenia mechaniczne, elektryczne, artykuły spożywcze i produkty przemysłu chemicznego. Ze względu na obecność Bułgarii w Unii Europejskiej eksport towarów jest niezwykle ułatwiony.

  

Naszym klientom oferujemy tłumaczenia na bułgarski obejmujące niezbędne dokumenty podczas eksportu dóbr. Wspomagamy także firmy we wprowadzaniu swoich produktów na rynek bułgarski. Tłumaczymy wszelkiego rodzaju instrukcje obsługi, karty techniczne maszyn, a także teksty marketingowe. 

Lista wybranych klientów

DANTHERM Sp. z o.o.
PEPCO Poland Sp. z o.o.
Akademia Ekonomiczna w Poznaniu
CLAR SYSTEM S.A.
Carcoustics Austria GmbH
AWF Poznań
Depenbrock Polska Sp. z o.o. Sp. Komandytowa
DSM Nutritional Products Sp. z o.o.
STRABAG Sp. z o.o.
ENERTRAG POLSKA Sp. z o.o.
EVELINE COSMETICS Spółka Akcyjna S.K.A.
03

Tłumaczenia na język bułgarski

tłumaczenia pisemne

Tłumaczenia pisemne na język bułgarski

Codziennie w agencji Berlineo realizujemy od kilku do kilkudziesięciu zamówień na tłumaczenia ekspresowe w kombinacji z językiem bułgarskim. Umowy korporacyjne, opisy produktów, wpisy w portalach społecznościowych, postanowienia sądowe, wyniki badań medycznych, dokumentacja medyczna to tylko fragment naszej pracy. Doświadczeni copywriterzy oraz uważna kontrola każdego przekładu gwarantują najwyższe standardy jakościowe oferowanych przez Berlineo tłumaczeń na język bułgarski.

tłumaczenia ustne

Tłumaczenia ustne na język bułgarski

Biuro tłumaczeń Berlineo ponad dziesięcioletnim doświadczeniem na rynku tłumaczeniowym wykonało dziesiątki tysięcy roboczogodzin tłumaczeń konsekutywnych z języka bułgarskiego. Obsługujemy konferencje dotyczące współpracy naszych stałych klientów w takich sektorach jak automatyka, transport morski czy infrastruktura turystyczna. Tłumaczenia ustne to również wszelkiego rodzaju profesjonalne szkolenia, audyty, a nawet tłumaczenia medialne. Dokładamy wszelkich starań, aby każde spotkanie prowadzone w języku bułgarskim, nie tylko to handlowe, przebiegło zgodnie z oczekiwaniami zleceniodawcy.

S3

Lokalizacja treści na język bułgarski

Usługa lokalizacji treści portali WWW to specjalizacja naszego biura tłumaczeń. Podczas lokalizacji treści kierujemy się najnowszymi trendami w zakresie Content Marketingu. Dzięki nowoczesnej platformie wspomagającej pracę naszej agencji możemy opracowywać treści oryginalne zawierające kod. Nasze procedury weryfikacji jakości oraz integralności kodu źródłowego zapewniają jego niezmienność. Przekonało się o tym wielu naszych zleceniodawców, którzy systematycznie powierzają nam wykonanie przekładu nowych opisów usług lub wpisów publikowanych na swoich korporacyjnych stronach WWW czy w ramach aplikacji webowych. Jeśli jest taka konieczność wynikająca ze szczególnego charakteru plików oryginalnych, jesteśmy skłonni opracować nowe rozwiązania programistyczne. Wszystko po to, aby skutecznie spełniać indywidualne wymagania naszych klientów.

S3

Tłumaczenia kabinowe w kombinacji polski-bułgarski

Ten typ tłumaczeń, zwany także tłumaczeniami symultanicznymi, to usługa wykonywana zawsze przez dwóch lub dwoje doświadczonych tłumaczy. Tłumacze znajdują się w specjalnej dźwiękoszczelnej kabinie. Przez słuchawki odsłuchują przemowę prelegenta i równolegle przekładają treść wypowiedzi na język bułgarski lub polski. Nasza firma obsługuje eventy wymagające tłumaczenia kabinowego również w wielu kombinacjach języków, również tych realizowanych w trybie relay. Dzięki partnerom na terenie całej Polski nasze usługi oferujemy we wszystkich możliwych centrach konferencyjnych w Europie.

04

W jakich miejscowościach możesz liczyć na nasze tłumaczenia na język bułgarski

Usługi tłumaczeniowe Berlineo o ogólnopolskim zasięgu

Biuro tłumaczeń Berlineo to nowoczesna firma zapewniająca obsługę tłumaczeniową na terenie całego kraju. Nasza kompleksowa oferta dostępna jest w takim samym stopniu dla wszystkich klientów. Wszystkie tłumaczenia możesz zamawiać online - za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie.


Nasze kompetentne wsparcie i tłumaczeniowe doradztwo, ale przede wszystkim nasze usługi tłumaczeniowe zapewniamy zleceniodawcom w całego kraju. Prześlij wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego, a nasi pracownicy niezwłocznie przedstawią niewiążącą ofertę.

Tłumaczenia ustne realizujemy w całej Unii Europejskiej

Usługi tłumaczenia ustnego w w parze językowej polski-bułgarski realizujemy w głównej mierze w kraju, ale również na całym obszarze pozostałych krajów bułgarskiego obszaru kulturowego. Zlecenia na tłumaczenia ustne obejmują z reguły rozmowy biznesowe, zebrania wewnątrzfirmowe, zebrania korporacyjne czy wsparcie tłumaczeniowe na szkoleniach lub podczas targów.


Na zlecenie naszych klientów organizujemy kompleksowo konferencje międzynarodowe z uwzględnieniem techniki konferencyjnej, zakwaterowania, cateringu oraz obsługi eventu. Jeżeli organizujesz konferencję poza Polską, zapewnimy ci wsparcie na terenie całej UE.

Zdalna realizacja tłumaczeń uwierzytelnionych z języka bułgarskiego

W Berlineo tłumaczenia poświadczone z oraz na język bułgarski możesz zamówić bez potrzeby wizyty w siedzibie Berlineo. W naszym biurze tłumaczeń wszystkie formalności załatwisz siedząc komfortowo przy biurku lub za pomocą smartfona. Wystarczy, że wyślesz nam wyraźne zdjęcie cyfrowe albo skan dokumentu, który wymaga przekładu, a my zajmiemy się całą resztą.


Sporządzimy i prześlemy wycenę, w której znajdziesz wszystkie ważne informacje, w tym cenę i termin. Jako zleceniodawca musisz tylko opłacić zlecenie i poczekać na kuriera lub odebrać gotowy dokument z paczkomatu.

U nas tłumaczenia na język bułgarski możesz zamówić bez opuszczania stanowiska pracy.

05

Ceny tłumaczeń na język bułgarski

Cena tłumaczenia standardowego na język bułgarski
od 55,00 zł netto
Cena tłumaczenia uwierzytelnionego na język bułgarski
od 65,00 zł netto
Cena tłumaczenia ekspresowego na język bułgarski
od 68,75 zł netto
Cena tłumaczenia specjalistycznego na język bułgarski
od 63,25 zł netto

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Upuść pliki tutaj lub kliknij, aby przesłać. Można przesłać maksymalnie 10 plików.
Error Error
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować
Skontaktuj się
z nami

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Zamknij

Napisz do nas

Nie wybrano pliku
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować