Tłumaczenia

Tłumaczenia na język słowacki dla firm i koncernów

tłumaczenia na język słowacki
01

Garść ogólnych najważniejszych informacji o ofercie tłumaczeniowej Berlineo

W jaki sposób realizujemy zlecenia na tłumaczenie z języka polskiego na słowacki?

Berlineo to dostawca usług tłumaczeniowych o ogólnokrajowym zasięgu. Oferujemy cały szereg profesjonalnych usług tłumaczeniowych dostosowanych do potrzeb odbiorców naszych tłumaczeń. Znaczną część zleceń wykonujemy w sposób zdalny.


W naszym biurze tłumaczeń tłumaczenia z języka słowackiego powierzamy w zależności od oczekiwań albo wewnętrznym pracownikom, albo zewnętrznym i godnym zaufania współpracownikom. W obu przypadkach są to doświadczeni i wyspecjalizowani lingwiści lub godni zaufania tłumacze przysięgli

Jak mogę zamówić usługę tłumaczenia na słowacki?

Wszystkie tłumaczenia w ofercie naszej agencji możesz zamówić online. Aby otrzymać kosztorys na przekład pisemny, niezbędne jest wysłanie treści do analizy. Aby skrócić czas przygotowania wyceny wyślij tekst w otwartym pliku edytowalnym (np. Open Office). Unikaj wysyłania materiałów w formacie PDF.


Ofertę w zakresie przekładu konsekutywnego lub usług konferencyjnych przygotujemy po otrzymaniu dokładnych danych na temat planowanego spotkania. W celu otrzymania dokładnego kosztorysu przekaż nam poniższe informacje:

  1. data i czas rozpoczęcia i zakończenia eventu
  2. typ tłumaczenia (tłumaczenie konsekutywne lub konferencyjne)
  3. para językowa
  4. dokładny adres

Po otrzymaniu kosztorysu wystarczy, że zatwierdzisz realizację tłumaczenia. Proste, prawda?

Jak przebiega proces realizacji przekładu

Po skutecznym potwierdzeniu zlecenia przystępujemy do wykonania opracowania tekstu w języku słowackim. Przebieg pracy zależny jest od stopnia złożoności oraz formy przekazanych materiałów źródłowych. Konwencjonalne zadania polegające na przekładzie od jednego do kilku plików z języka słowackiego na język polski składają się z paru kroków. Od założenia projektu w programie do zarządzania pracami tłumaczeniowymi, przez podłączenie bazy} tłumaczeniowej (TM) oraz glosariusza (TB), kontrolę bezbłędności segmentacji tekstu, przydzielenie przekładu na słowacki najlepszemu dostępnemu podwykonawcy, realizację tłumaczenia, proofreading, po kontrolę QA i wysłanie gotowego pliku wraz z fakturą VAT do zamawiającego. Złożone zadania tłumaczeniowe wymagają każdorazowo opracowania kroków realizacji i poszczególnych procesów.


Usługa przekładu ustnego rządzi się odmiennymi prawami. Zamówienia na tłumaczenia konsekutywne zleceniodawcy potwierdzają często z adekwatnym wyprzedzeniem. Tłumacz ma dzięki temu możliwość opracować słownictwo, zapoznać się z udostępnionymi materiałami oryginalnymi czy poznać specyfikę danej branży. W dniu rozpoczęcia eventu tłumacz przyjeżdża na miejsce wykonania usługi z odpowiednim wyprzedzeniem i pozostaje do dyspozycji klienta w określonym czasie.

Obsługa klienta w Berlineo

Pracownicy agencji Berlineo to fachowcy do spraw tłumaczeń i usług lokalizacyjnych oferujący profesjonalną pomoc i doradztwo. Nasza praca, języki obce, problemy z zakresu tłumaczeń specjalistycznych, realizacja usług lokalizacji oprogramowania i organizacja międzynarodowych eventów to nasza pasja, która sprawia nam dużo satysfakcji. Wspieranie naszych zleceniodawców w regularnej komunikacji ze światem to jeden z naszych najważniejszych celów.

Co kształtuje koszt tłumaczenia na język słowacki

Wycena tłumaczenia pisemnego zależy zasadniczo od objętości (ilości wyrazów) dokumentu źródłowego oraz kombinacji językowej. Zasada jest następująca: im więcej wyrazów, tym wyższy koszt.


To samo odnosi się do kombinacji - im mniej popularny język docelowy, tym koszt jednostkowy może być wyższy. Podobna sytuacja jest w przypadku terminu dostawy gotowego tłumaczenia. Jeśli wymagana jest realizacja ekspresowa, koszt jednostkowy będzie wyższy niż w przypadku standardowego trybu realizacji.


W przypadku tłumaczeń konsekutywnych oraz kabinowych jest podobnie. Im tłumacz dłużej pozostaje do dyspozycji klienta, tym koszt całkowity usługi tłumaczenia będzie wyższy. Wynika to z faktu, że tłumaczenia ustne i symultaniczne rozliczane są za roboczogodziny - najczęściej w blokach po 4 godziny.

Ile czasu zajmuje przygotowanie tłumaczenia pisemnego

Czas realizacji tłumaczenia jest każdorazowo uzgadniany indywidualnie. Jeżeli zlecający nie oznajmia odgórnie wymaganego terminu realizacji, wtedy proponujemy optymalny czas realizacji i koszt. W takich okolicznościach obowiązuje, że w ciągu 1 dnia roboczego opracowujemy do pięciu standardowych stron maszynopisu (około 1250 wyrazów).


Nasi klienci mogą każdorazowo skorzystać z alternatywnych, szybszych trybów realizacji tłumaczeń pisemnych na język słowacki, a w tym także wykonania przekładu w dniu złożenia zamówienia (super express).

02

Ogólne informacje o języku słowackim oraz obszarze kulturowym języka słowackiego

Podstawowe informacje o języku słowackim

Język słowacki wywodzi się z zachodniosłowiańskiej grupy językowej, która stanowi część rodziny języków indoeuropejskich. Historyczne źródła podają, że słowacki wywodzi się bezpośrednio z języka prasłowiańskiego, natomiast jego rozwój przypada na X-XII wiek. Określa się go jako „esperanto” języków słowiańskich, ponieważ jest zrozumiały przez większość użytkowników tych języków.

 

Słowacki, tuż po ukraińskim, to pod względem podobieństwa do polskiego drugi z języków słowiańskich - choć niektórzy twierdzą, że należy mu się pierwsze miejsce. To także jeden z urzędowych języków Unii Europejskiej.

W jakich państwach słowacki jest językiem urzędowym

Językiem słowackim posługuje się około 6 milionów ludzi. Większość to mieszkańcy Słowacji, w której słowacki ma oficjalny status. Dodatkowo jest jednym z języków urzędowych w serbskiej Wojwodinie.

 

Poza ponad czterema milionami użytkowników na Słowacji, w tym języku mówi więcej niż milion Amerykanów pochodzenia słowackiego i około 300 tysięcy mieszkańców Czech. Mniejsze skupiska językowe zlokalizowane są na całym świecie.

Przemysł w państwach posługujących się językiem słowackim

Słowacja to jedna z najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie. Jest również trzecim najbardziej rozwiniętym gospodarczo krajem byłego obozu socjalistycznego - po Czechach oraz Słowenii. Ogromny udział ma w tym przemysł, którzy wytwarza ponad 30% krajowego PKB.

 

Szczególne znaczenie odgrywa tu rozbudowane hutnictwo, które sprawia, że Słowacja jest 32. największym producentem stali na świecie. Rozwinięty jest także przemysł motoryzacyjny. Swoje zakłady produkcyjne przeniosły tu liczne przedsiębiorstwa, takie jak Volkswagen, a także wielkie koncerny elektroniczne oraz AGD - między innymi Samsung Electronics i Sony.

 

Słowackie rolnictwo jest mocno zmechanizowane, a co za tym idzie - wydajne. Pozyskanie drewna należy do jednego z wyższych w Europie. Poza tym, dobre wyniki w skali światowej zarejestrował przemysł farmaceutyczny i chemiczny.

Jakie towary eksportują polskie firmy do tych państw

Polsko-słowacka wymiana handlowa od zawsze stanowiła element więzi gospodarczych - bliskie położenie naszych krajów szczególnie sprzyja tej wymianie. Po Niemczech, Słowacja jest drugim z największych odbiorców polskich towarów.

  

Ogromne zyski przynosi eksport polskich artykułów rolno-spożywczych. Za słowacką granicę trafiają zwierzęta żywe i produkty pochodzenia zwierzęcego, gotowe artykuły spożywcze, alkohol, napoje bezalkoholowe, ocet czy tytoń. Spory procent przynosi także przemysł metalurgiczny i elektromaszynowy. Słowacja importuje od nas maszyny i urządzenia mechaniczne, elektryczne oraz ich części.

 

W udanej współpracy szczególne znaczenie mają profesjonalnie wykonane tłumaczenia. Zlecając Berlineo przygotowanie umów handlowych czy specyfikacji technicznych z języka słowackiego bądź na słowacki możesz być pewien, że otrzymasz przekład najwyższej jakości.

Lista wybranych klientów

DECORA S.A.
ABC Automotive Poland Sp. z o.o.
BENNINGHOVEN Polska Sp. z o.o.
Amica Wronki S.A.
AmRest Holdings SE
Blue Media S.A.
Apart Sp. z o.o.
Bridgestone France SAS
DANTHERM Sp. z o.o.
PEPCO Poland Sp. z o.o.
Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
03

Tłumaczenia na język słowacki

tłumaczenia pisemne

Tłumaczenia pisemne na język słowacki

Codziennie w biurze Berlineo wykonujemy od kilku do kilkudziesięciu zamówień na tłumaczenia ekspresowe w kombinacji z językiem słowackim. Umowy handlowe, opisy produktów, wpisy w portalach społecznościowych, wyroki sądowe, wyniki badań medycznych, dokumentacja firmowa to tylko część naszej pracy. Fachowi tłumacze oraz wnikliwa kontrola każdego tłumaczenia pisemnego zapewniają najwyższe standardy jakościowe oferowanych przez Berlineo tłumaczeń na język słowacki.

tłumaczenia ustne

Tłumaczenia ustne na język słowacki

Berlineo ze swoim ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku tłumaczeniowym wykonało dziesiątki tysięcy roboczogodzin w zakresie asysty tłumaczeniowej z języka słowackiego. Obsługujemy konferencje dotyczące współpracy naszych stałych klientów w takich dziedzinach jak automatyka, transport lotniczy czy turystyka. Tłumaczenia ustne to także wszelkiego rodzaju kursy, wewnętrzne audyty, a nawet tłumaczenia medialne. Robimy wszystko, aby każde spotkanie prowadzone w języku słowackim, nie tylko to handlowe, przebiegło zgodnie z założeniami.

S3

Lokalizacja treści na język słowacki

Usługa lokalizacji treści stron internetowych to specjalizacja biura tłumaczeń Berlineo. W trakcie pracy kierujemy się bieżącymi trendami Content Marketingu. Dzięki innowacyjnej platformie wspierającej nasze zadania możemy edytować pliki oryginalne zawierające kod. Opracowane mechanizmy kontroli jakości oraz spójności kodu źródłowego zapewniają jego niezmienność. Przekonało się o tym wielu naszych klientów, którzy regularnie powierzają nam wykonanie przekładu nowych opisów produktów i wpisów publikowanych na swoich firmowych stronach WWW czy na potrzeby aplikacji internetowych. Jeśli jest taka potrzeba wynikająca ze szczególnego charakteru plików źródłowych, jesteśmy skłonni wdrożyć unikalne rozwiązania programistyczne. Wszystko po to, aby skutecznie spełniać indywidualne wymagania naszych klientów.

S3

Tłumaczenia kabinowe w kombinacji językowej polski-słowacki

Ten rodzaj przekładu, zwany także tłumaczeniami kabinowymi, to usługa realizowana każdorazowo przez parę fachowych tłumaczy. Tłumacze przebywają w specjalnej akustycznej kabinie. Przy pomocy aparatury audio odsłuchują wypowiedź prelegenta i symultanicznie przekładają treść wypowiedzi na język słowacki lub polski. Nasze biuro tłumaczeń obsługuje imprezy wymagające tłumaczenia kabinowego również w wielu kombinacjach języków, również tych wykonywanych w trybie relay. Dzięki współpracownikom na obszarze całego kraju nasze usługi świadczymy we wszystkich możliwych centrach konferencyjnych w kraju i za granicą.

04

W jakich miejscowościach możesz liczyć na nasze tłumaczenia na język słowacki

Profesjonalne tłumaczenia oferowane przez Berlineo dostępne na terenie całego kraju

Berlineo to nowoczesna firma zapewniająca obsługę językową na obszarze całego kraju. Nasza wszechstronna oferta dostępna jest w takim samym zakresie dla wszystkich zamawiających. Wszystkie tłumaczenia na język słowacki możesz zamawiać zdalnie - za pośrednictwem poczty elektronicznej i telefonicznie.


Nasze profesjonalne wsparcie i fachowe doradztwo, ale przede wszystkim nasze usługi tłumaczeniowe zapewniamy zleceniodawcom w całego kraju. Prześlij wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego, a nasi pracownicy błyskawicznie przedstawią niewiążącą kalkulację.

Tłumaczenia ustne realizujemy na terytorium państw Unii Europejskiej

Usługę tłumaczenia ustnego w w parze językowej polski-słowacki wykonujemy najczęściej w Polsce, ale również na całym terenie pozostałych krajów słowackiego obszaru kulturowego. Zlecenia na tłumaczenia ustne obejmują na ogół spotkania biznesowe, negocjacje handlowe, zebrania zarządu czy wsparcie tłumaczeniowe na szkoleniach lub podczas targów.


Na zlecenie naszych klientów zapewniamy kompleksową organizację międzynarodowych konferencji i kongresów jednocześnie gwarantując sprzęt konferencyjny, zakwaterowanie, catering dla uczestników oraz obsługę techniczną imprezy. Jeżeli organizujesz konferencję poza Polską, zapewnimy ci tłumaczenie na terenie wszystkich państw członkowskich UE.

Zdalna realizacja tłumaczeń uwierzytelnionych z języka słowackiego

W Berlineo tłumaczenia poświadczone z oraz na język słowacki możesz zamówić bez potrzeby odwiedzin w naszej siedzibie. W naszym biurze tłumaczeń kwestię formalnego zlecenia załatwisz siedząc wygodnie przy laptopie lub za pomocą smartfona. Wystarczy, że wyślesz nam wyraźne zdjęcie wykonane smartfonem lub skan dokumentu, który wymaga przekładu, a my zajmiemy się całą resztą.


Sporządzimy wycenę, w której zawrzemy wszystkie niezbędne informacje, w tym koszt usługi i datę realizacji. Jako zleceniodawca musisz tylko opłacić zlecenie i poczekać na kuriera lub odebrać gotowy dokument z paczkomatu.

W zakresie języka słowackiego naszym klientom oferujemy całą paletę usług z tłumaczeniami pisemnymi oraz ustnymi na czele.

05

Ceny tłumaczeń na język słowacki

Cena tłumaczenia standardowego na język słowacki
od 45,00 zł netto
Cena tłumaczenia uwierzytelnionego na język słowacki
od 55,00 zł netto
Cena tłumaczenia ekspresowego na język słowacki
od 56,25 zł netto
Cena tłumaczenia specjalistycznego na język słowacki
od 51,75 zł netto

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Upuść pliki tutaj lub kliknij, aby przesłać. Można przesłać maksymalnie 10 plików.
Error Error
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować
Skontaktuj się
z nami

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Zamknij

Napisz do nas

Nie wybrano pliku
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować