Tłumaczenia

Tłumaczenia na język portugalski dla firm i korporacji

tłumaczenia na język portugalski
01

Kilka ogólnych istotnych informacji o ofercie tłumaczeniowej Berlineo

W jaki sposób wykonujemy zlecenia na przekład z języka polskiego na portugalski?

Berlineo to dostawca usług tłumaczeniowych o ogólnokrajowym zasięgu. Wykonujemy całe spektrum fachowych usług tłumaczeniowych dostosowanych do wymogów naszych klientów. Wszystkie powierzane nam tłumaczenia pisemne realizujemy przez Internet.


W naszym biurze tłumaczeń tłumaczenia z portugalskiego powierzamy w zależności od okoliczności albo wewnętrznym lingwistom, albo zewnętrznym i rzetelnym tłumaczom. W obu przypadkach są to wykwalifikowani i wyspecjalizowani lingwiści lub godni zaufania tłumacze przysięgli

Jak zamówić zamówić usługę tłumaczenia na język portugalski?

Wszystkie oferowane przez nas tłumaczenia na portugalski każdy może zamówić mailowo. Jeżeli chcesz poznać kosztorys na przekład pisemny, wymagane jest udostępnienie tekstu na potrzeby sporządzenia oferty. Aby skrócić czas opracowania oferty, wyślij tekst w otwartym pliku edytowalnym (np. Google Docs). Unikaj przesyłania treści w pliku PDF.


Ofertę w zakresie tłumaczenia konsekutywnego lub usług konferencyjnych opracujemy na podstawie dokładnych danych na temat planowanego przedsięwzięcia. W celu otrzymania szczegółowego kosztorysu prześlij nam niżej wymienione informacje:

  1. termin i czas rozpoczęcia i zakończenia eventu
  2. rodzaj przekładu (tłumaczenie konsekutywne lub konferencyjne)
  3. para językowa
  4. dokładny adres

Po otrzymaniu oferty wystarczy, że zatwierdzisz wykonanie zlecenia. Proste, prawda?

Jak przebiega proces wykonania tłumaczenia

Po skutecznym potwierdzeniu zlecenia przystępujemy do realizacji tłumaczenia pisemnego. Przebieg pracy zależny jest od stopnia złożoności oraz formy udostępnionych materiałów źródłowych. Najprostsze zadania polegające na przekładzie od jednego do kilku dokumentów z języka portugalskiego na język polski składają się z kilku kroków. Od założenia projektu w systemie do zarządzania zadaniami tłumaczeniowymi, przez podłączenie pamięci tłumaczeniowej (TM) oraz bazy terminologicznej (TB), skontrolowanie poprawności segmentacji tekstu, przydzielenie zlecenia najlepszemu dostępnemu tłumaczowi, wykonanie zadania, poprawę, po kontrolę QA i wysłanie gotowego tłumaczenia wraz z fakturą VAT do zamawiającego. Kompleksowe projekty tłumaczeniowe wymagają odpowiedniego opracowania kroków realizacji i poszczególnych procesów.


Usługa przekładu konsekutywnego rządzi się odrębnymi prawami. Zlecenia na tłumaczenia ustne zamawiający potwierdzają z reguły z optymalnym wyprzedzeniem. Tłumacz ma dzięki temu szansę opracować słownictwo, zapoznać się z udostępnionymi prezentacjami oryginalnymi czy poznać specyfikę danej tematyki. W dniu rozpoczęcia eventu tłumacz przybywa na miejsce realizacji z odpowiednim wyprzedzeniem i pozostaje do dyspozycji klienta w określonym czasie.

Obsługa klienta w biurze tłumaczeń Berlineo

Pracownicy agencji Berlineo to specjaliści w zakresie przekładu i usług lokalizacyjnych oferujący profesjonalną pomoc oraz wsparcie. Nasza praca, języki obce, problemy z zakresu tłumaczeń symultanicznych, realizacja usług lokalizacji gier i organizacja międzynarodowych kongresów to nasza pasja, która sprawia nam wiele satysfakcji. Wspieranie naszych klientów w regularnej komunikacji ze światem to jeden z naszych najważniejszych celów.

Co kształtuje koszt przekładu na język portugalski

Wycena tłumaczenia pisemnego zależy co do zasady od objętości (liczby słów) tekstu oryginalnego oraz kombinacji językowej. Zasada jest jasna: im więcej treści, tym wyższy koszt.


To samo odnosi się do języka docelowego - im mniej znany język docelowy, tym koszt jednostkowy jest wyższy. Podobną sytuację mamy w przypadku terminu dostawy gotowego przekładu. Jeżeli potrzebna jest realizacja pilna, cena jednostkowa będzie wyższa niż w przypadku zwykłego trybu realizacji.


W przypadku tłumaczeń konsekutywnych oraz kabinowych jest identycznie. Im tłumacz dłużej pozostaje do dyspozycji klienta, tym koszt całkowity tłumaczenia będzie wyższy. Wynika to z tego, że tłumaczenia konsekutywne i symultaniczne rozliczane są za roboczogodziny - najczęściej w blokach po 4 godziny.

Ile będzie trwało wykonanie przekładu pisemnego

Czas wykonania przekładu jest każdorazowo uzgadniany indywidualnie. Jeżeli klient nie oznajmia odgórnie wymaganego terminu realizacji, w takiej sytuacji oferujemy optymalny czas realizacji i koszt. W takim przypadku w ciągu 1 dnia pracy opracowujemy do pięciu standardowych stron maszynopisu (ok. 1250 słów).


Nasi zleceniodawcy mogą każdorazowo skorzystać z alternatywnych, priorytetowych trybów realizacji tłumaczeń pisemnych na język portugalski, a w tym również wykonania tłumaczenia w dniu złożenia zlecenia (super express).

02

Ogólne informacje o języku portugalskim oraz obszarze kulturowym języka portugalskiego

Podstawowe informacje o języku portugalskim

Językiem portugalskim posługuje się dziś przeszło 270 milionów ludzi na całym świecie (z czego dla niemal 250 milionów jest to język ojczysty). Jest siódmy na liście najczęściej używanych języków na świecie. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą już z XII wieku.

 

Portugalski należy do grupy języków indoeuropejskich. Choć jego ojczyzną jest oczywiście Portugalia, to jest powszechnie używany również w Brazylii, Angoli czy Mozambiku.

  

Jako ciekawostkę warto dodać, że portugalski ma dwie odmiany: europejską i brazylijską. Nie stanowi to jednak żadnej trudności dla specjalistów z Berlineo! Każdego dnia wykonujemy tłumaczenia na język portugalski (ustne i pisemne).

W jakich państwach portugalskim jest językiem urzędowym

Po portugalsku mówi się przede wszystkim w Portugalii i Brazylii. Na tym jednak nie koniec. Język portugalski jest również używany jako urzędowy w Gwinei Równikowej, Makau, a także Timorze Wschodnim.

 

To, wraz z Angolą, Gwineą Bissau, Wyspami Świętego Tomasza i Książęcą oraz Republiką Zielonego Przylądka byłe kolonie portugalskie.

 

Portugalski jest powszechnie stosowany także w innych krajach - także tych, w których nie jest językiem urzędowym. To przede wszystkim Stany Zjednoczone, Francja, Południowa Afryka, Kanada, Wenezuela czy Hiszpania.

 

Tłumaczenia na język portugalski stanowią dziś jeden z istotnych elementów światowej współpracy gospodarczej.

Przemysł w państwach posługujących się językiem portugalskim

Portugalia jeszcze kilkadziesiąt lat temu kojarzona była ze słabym rozwojem, a wręcz z biedą. Z biegiem lat jednak rozpędziła się gospodarczo, dzięki czemu dziś jest jednym z istotnych partnerów biznesowych dla wielu innych krajów świata.

 

Gospodarka Portugalii opiera się głównie na turystyce i potencjał tego sektora rośnie z każdym rokiem. Warto wiedzieć, że niemal połowę turystów stanowią uczestnicy zorganizowanych wycieczek.

 

Równie istotną gałęzią gospodarki Portugalii jest rolnictwo, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu było głównym sektorem przemysłu w tym kraju. Portugalia jest również liderem w uprawie sadów i warzyw. Nie sposób nie wspomnieć również o słynnych na całym świecie winoroślach - w końcu portugalskie wina uchodzą za najlepsze!

 

Trzecią, istotną z punktu widzenia światowej gospodarki gałęzią przemysłu, jest sektor włókienniczy. Portugalia to spory importer bawełny.

 

Tłumaczenia na język portugalski są więc dziś niezbędne - przede wszystkim dla sprawnego funkcjonowania wymiany handlowej. Profesjonalnym przekładem na ten język zajmują się wyspecjalizowani tłumacze z Berlineo.

Jakie towary eksportują polskie firmy do tych państw

Spośród krajów, w których język portugalski jest powszechnie używany, Portugalia i Brazylia w istotnym stopniu współpracują z Polską w zakresie handlu. Udział Portugalii w eksporcie Polski to 0,4%, co daje zysk na poziomie 4 094,7 mln PLN rocznie.

  

Polska eksportuje do Portugalii przede wszystkim różne maszyny i urządzenia mechaniczne (i elektryczne) oraz części do nich, a także artykuły chemiczne i przemysłowe. Eksport nie byłby jednak możliwy bez tłumaczeń z języka polskiego na portugalski.

 

Tłumaczenia pisemne i ustne na portugalski to jedna z naszych specjalności.

Lista wybranych klientów

Deutsche Telekom AG
Decora S.A.
SEW-Eurodrive Polska Sp. z o.o.
ManpowerGroup Sp. z o.o.
Kompania Piwowarska S.A.
03

Tłumaczenia na język portugalski

tłumaczenia pisemne

Tłumaczenia pisemne na język portugalski

Co dnia w biurze tłumaczeń Berlineo wykonujemy od kilku do kilkudziesięciu zleceń na tłumaczenia specjalistyczne w kombinacji z językiem portugalskim. Umowy korporacyjne, opisy produktów, wpisy w portalach społecznościowych, postanowienia sądowe, wyniki badań doświadczalnych, dokumentacja medyczna to tylko część naszej działalności. Fachowi lingwiści oraz dokładna kontrola każdego przekładu gwarantują najwyższą jakość oferowanych przez Berlineo tłumaczeń na język portugalski.

tłumaczenia ustne

Tłumaczenia ustne na język portugalski

Biuro tłumaczeń Berlineo ponad dziesięcioletnim doświadczeniem na rynku tłumaczeniowym wykonało dziesiątki tysięcy roboczogodzin asysty i wsparcia językowego na język portugalski. Obsługujemy konferencje dotyczące współpracy naszych stałych klientów w takich sektorach jak automatyka i robotyka, logistyka czy infrastruktura turystyczna. Tłumaczenia ustne to również różnego rodzaju kursy, wewnętrzne audyty, a nawet tłumaczenia medialne. Dokładamy wszelkich starań, aby każde spotkanie prowadzone w języku portugalskim, nie tylko to służbowe, przebiegło zgodnie z oczekiwaniami klienta.

S3

Lokalizacja treści na język portugalski

Usługa lokalizacji treści stron WWW to specjalność naszego biura tłumaczeń. W trakcie pracy kierujemy się najnowszymi trendami Content Marketingu. Dzięki innowacyjnej aplikacji wspierającej nasze procesy możemy opracowywać treści oryginalne zawierające kod. Opracowane mechanizmy weryfikacji jakości oraz spójności kodu źródłowego zapewniają jego integralność. Dowiedziało się o tym wielu naszych klientów, którzy regularnie powierzają nam wykonanie tłumaczenia na język portugalski nowych opisów usług lub aktualności publikowanych na swoich firmowych stronach WWW czy w ramach aplikacji internetowych. Jeśli jest taka potrzeba wynikająca ze szczególnego charakteru treści źródłowych, jesteśmy w stanie wdrożyć niekonwencjonalne rozwiązania programistyczne. Wszystko po to, aby najlepiej spełniać indywidualne oczekiwania naszych klientów.

S3

Tłumaczenia konferencyjne w kombinacji językowej polski-portugalski

Ten rodzaj tłumaczeń, zwany również tłumaczeniami symultanicznymi, to usługa wykonywana zawsze przez dwóch lub dwoje fachowych tłumaczy. Tłumacze znajdują się w specjalnej dźwiękoszczelnej kabinie. Przy pomocy aparatury audio odbierają wypowiedź prelegenta i w tym samym czasie przekładają treść wypowiedzi na język portugalski lub polski. Berlineo obsługuje eventy wymagające tłumaczenia kabinowego również w wielu kombinacjach języków, również tych wykonywanych w trybie relay. Dzięki partnerom na terenie całej Unii Europejskiej nasze usługi oferujemy we wszystkich możliwych centrach konferencyjnych w kraju i za granicą.

04

W jakich miastach dostępne są nasze tłumaczenia na język portugalski

Profesjonalne tłumaczenia oferowane przez Berlineo dostępne na terenie całego kraju

Berlineo to innowacyjna firma gwarantująca obsługę tłumaczeniową na terenie całego kraju. Nasza szeroka oferta dostępna jest w takim samym stopniu dla całej grupy zleceniodawców. Wszystkie oferowane usługi możesz zamawiać online - za pośrednictwem poczty elektronicznej bądź telefonicznie.


Nasze profesjonalne wsparcie i tłumaczeniowe doradztwo, ale przede wszystkim nasze usługi zapewniamy klientom w całego kraju. Wyślij zapytanie za pomocą formularza, a nasi pracownicy szybko przedstawią niewiążącą ofertę.

Tłumaczenia ustne realizujemy na terenie państw członkowskich UE

Usługę tłumaczenia ustnego w kombinacji z językiem portugalskim świadczymy głównie w Polsce, ale również na całym obszarze pozostałych krajów portugalskiego obszaru kulturowego. Zlecenia na tłumaczenia ustne obejmują na ogół rozmowy biznesowe, zebrania wewnątrzfirmowe, wyjazdy studyjne czy wsparcie tłumaczeniowe na szkoleniach lub podczas targów.


Na zlecenie naszych klientów przejmujemy kompleksową organizację międzynarodowych konferencji z uwzględnieniem techniki konferencyjnej, zakwaterowania, cateringu oraz obsługi eventu. Jeżeli klient tego oczekuje, zapewnimy ci wsparcie na terenie całej UE.

Zdalna realizacja tłumaczeń uwierzytelnionych z języka portugalskiego

W Berlineo tłumaczenia poświadczone z oraz na język portugalski zamówisz bez konieczności odwiedzin w siedzibie naszej firmy. W naszym biurze tłumaczeń kwestię formalnego zlecenia załatwisz siedząc komfortowo przy laptopie lub za pomocą smartfona. Wystarczy, że wyślesz nam czytelne zdjęcie wykonane smartfonem albo skan dokumentu, który chcesz poddać tłumaczeniu, a my zajmiemy się całą resztą.


Przygotujemy ofertę, w której uwzględnimy wszystkie istotne informacje, cenę oraz termin realizacji. Jako zleceniodawca musisz tylko opłacić zlecenie i poczekać na przesyłkę lub dostawę do paczkomatu.

W Berlineo tłumaczenia uwierzytelnione z języka portugalskiego zamówisz bez opuszczania stanowiska pracy.

05

Ceny tłumaczeń na język portugalski

Cena tłumaczenia standardowego na język portugalski
od 65,00 zł netto
Cena tłumaczenia uwierzytelnionego na język portugalski
od 65,00 zł netto
Cena tłumaczenia ekspresowego na język portugalski
od 81,25 zł netto
Cena tłumaczenia specjalistycznego na język portugalski
od 74,75 zł netto

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Nie wybrano pliku
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować
Skontaktuj się
z nami

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Zamknij

Napisz do nas

Nie wybrano pliku
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować