Tłumaczenia

Tłumaczenia na język chiński w ofercie agencji Berlineo

tłumaczenia na język chiński
01

Garść ogólnych zasadniczych informacji o ofercie tłumaczeniowej Berlineo

Jak przebiega realizacja zlecenia na tłumaczenie z języka polskiego na język chiński?

Berlineo to agencja tłumaczeniowa o ogólnopolskim zasięgu. Wykonujemy cały wachlarz fachowych tłumaczeń i usług lokalizacyjnych dostosowanych do wymogów naszych zleceniodawców. Znaczną część zleceń realizujemy przez Internet.


W agencji tłumaczeniowej Berlineo tłumaczenia powierzamy w zależności od oczekiwanego terminu realizacji albo wewnętrznym pracownikom, albo zewnętrznym i godnym zaufania współpracownikom. W obu przypadkach są to doświadczeni i wyspecjalizowani tłumacze lub godni zaufania tłumacze przysięgli

Jak zamówić złożyć zamówienie na przekład na język chiński?

Wszystkie oferowane przez nas tłumaczenia na chiński możesz sprawnie zamówić mailowo. Jeżeli chcesz otrzymać kosztorys na tłumaczenie pisemny, konieczne jest przesłanie dokumentu do wglądu. Aby skrócić czas przygotowania wyceny wyślij treść w otwartym pliku edytowalnym (np. MS Word). Unikaj przesyłania dokumentów w pliku PDF.


Wycenę w zakresie tłumaczenia ustnego na język chiński lub tłumaczeń konferencyjnych przygotujemy na podstawie szczegółowych danych na temat zaplanowanego eventu. W celu otrzymania precyzyjnego kosztorysu prześlij nam poniżej wymienione dane:

  1. termin i czas rozpoczęcia i zakończenia eventu
  2. typ tłumaczenia (tłumaczenie konsekutywne lub symultaniczne)
  3. kombinacja językowa
  4. miejsce

Po otrzymaniu kalkulacji kosztów wystarczy, że potwierdzisz realizację zlecenia. Proste, prawda?

Jak przebiega proces realizacji przekładu

Po finalnym potwierdzeniu zlecenia przystępujemy do realizacji tłumaczenia. Proces zależy od stopnia skomplikowania oraz typu przesłanych materiałów źródłowych. Standardowe zadania polegające na przekładzie od jednego do kilku tekstów z języka na język polski składają się z kilku kroków. Od założenia projektu w aplikacji do zarządzania zadaniami tłumaczeniowymi, przez dodanie pamięci tłumaczeniowej (TM) i bazy terminologicznej (TB), kontrolę poprawności segmentacji tekstu, przydzielenie tłumaczenia na język chiński najlepszemu dostępnemu podwykonawcy, realizację zadania, sprawdzenie, po kontrolę QA i wysłanie gotowego przekładu wraz z fakturą VAT do zleceniodawcy. Skomplikowane zlecenia tłumaczeniowe wymagają indywidualnego opracowania etapów realizacji i indywidualnych procesów.


Usługa przekładu konsekutywnego rządzi się odmiennymi prawami. Zamówienia na tłumaczenia ustne klienci potwierdzają z reguły z adekwatnym wyprzedzeniem. Tłumacz ma dzięki temu możliwość przygotować terminologię, zapoznać się z udostępnionymi prezentacjami oryginalnymi czy przestudiować specyfikę danej tematyki. W dniu rozpoczęcia eventu tłumacz przybywa na miejsce realizacji z odpowiednim wyprzedzeniem i pozostaje do dyspozycji klienta w zamówionym czasie.

Obsługa klienta w agencji tłumaczeń Berlineo

Pracownicy agencji Berlineo to fachowcy ds. przekładu i usług lokalizacyjnych zapewniający fachową pomoc oraz doradztwo. Nasza praca, języki obce, problemy z zakresu tłumaczeń pisemnych, realizacja usług lokalizacji stron WWW i organizacja międzynarodowych konferencji to nasza pasja, która sprawia nam mnóstwo satysfakcji. Wspieranie naszych klientów w codziennej komunikacji ze światem to jeden z naszych głównych celów.

Co kształtuje cenę tłumaczenia na język chiński

Wycena przekładu pisemnego zależy zasadniczo od objętości (ilości wyrazów) dokumentu źródłowego oraz kombinacji językowej. Zasada jest oczywista: im więcej treści, tym wyższy koszt całkowity.


To samo odnosi się do kombinacji - im mniej popularny język docelowy, tym koszt jednostkowy może być wyższy. Podobna sytuacja jest w przypadku daty dostawy gotowego tłumaczenia. Gdy potrzebna jest realizacja ekspresowa, koszt jednostkowy będzie wyższy niż w przypadku zwykłego trybu realizacji.


W przypadku tłumaczeń konsekutywnych oraz symultanicznych jest analogicznie. Im tłumacz dłużej pozostaje do dyspozycji zamawiającego, tym koszt całkowity przekładu będzie wyższy. Wynika to z faktu, że tłumaczenia ustne i kabinowe rozliczane są za czas pracy - zazwyczaj w blokach po cztery godziny.

Jak długo będzie trwało wykonanie tłumaczenia pisemnego

Czas wykonania tłumaczenia jest każdorazowo ustalany indywidualnie. Jeżeli zamawiający nie oznajmia odgórnie wymaganego terminu realizacji, wtedy oferujemy optymalny czas wykonania dzieła oraz koszt. W takich okolicznościach obowiązuje, że w ciągu jednego dnia roboczego opracowujemy do 5 standaryzowanych stron maszynopisu (ok. 1250 słów).


Klienci Berlineo mogą każdorazowo skorzystać z innych, szybszych trybów dostawy tłumaczeń pisemnych na język chiński, a w tym również dostawy tłumaczenia w dniu złożenia zamówienia (super express).

02

Ogólne informacje o języku chińskim oraz obszarze kulturowym języka chińskiego

Podstawowe informacje o języku chińskim

“Czy ja mówię do Ciebie po chińsku, że nie rozumiesz?” - to pytanie często pada wówczas, gdy ktoś nas nie słucha lub nie przyswaja tego, co mówimy. Nauka chińskiego to nie lada wyzwanie. Uznaje się go za jeden z najtrudniejszych języków na świecie - przede wszystkim ze względu na to, że każde słowo zapisywane jest za pomocą innego znaku.

 

Dodatkowo chiński jest językiem tonalnym - od prawidłowej wymowy zależy znaczenie wypowiedzi. Czy wiesz, że naukę chińskiego zaczyna się od… śpiewania? Nucąc czy podśpiewując, rozgrzewa się i przygotowuje struny głosowe do tonalnej wymowy. 

 

Warto wiedzieć, że ponad 1,3 mld osób na całym świecie deklaruje, że chiński jest ich językiem ojczystym. Czy warto się go uczyć? Z pewnością - ale w razie potrzeby możesz także skorzystać z usług tych, którzy opanowali go do perfekcji. To tłumacze z Berlineo!

W jakich państwach chiński jest językiem urzędowym

Chiński znajduje się również w czołówce języków obcych, których uczą się ludzie na całym świecie. Szacuje się, że na kursy chińskiego uczęszcza aż 30 mln osób.

 

Język chiński jest urzędowym oczywiście w Chinach (ściślej: w Chińskiej Republice Ludowej), których populacja liczy blisko 1.3 mld ludzi. Obowiązuje on także w Singapurze i Tajwanie (chiński-mandaryński). Istnieje kilka dialektów tego języka, które różnią się od siebie w wymowie na tyle, że nawet dwóch Chińczyków, pochodzących z różnych części kraju, może mieć problem z porozumieniem się.

 

Dlatego tłumaczenia na język chiński (lub z chińskiego na inny język) to twardy orzech do zgryzienia. Nie przejmuj się jednak niczym - niezależnie od sytuacji, profesjonalnym przekładem zajmą się specjaliści z Berlineo.

Przemysł w państwach posługujących się językiem chińskim

Gospodarka Chin rozwija się wręcz błyskawicznie. To drugi, zaraz po USA, najszybciej rozwijający się rynek na świecie. Chiny to największy światowy eksporter, a przy tym drugi pod względem wielkości importer towarów z różnych stron świata. 

 

Najlepiej prosperujące gałęzie gospodarki Chin to przemysł (w tym wydobycie, produkcja energii i przetwórstwo), rolnictwo, turystyka, transport i łączność oraz międzynarodowy handel.

 

Do tego, by Chiny mogły rozwijać się na arenie międzynarodowej i by inne kraje mogły być dla nich partnerem handlowym, niezbędne są tłumaczenia na chiński (i z języka chińskiego). Dokumentacja, umowy, oferty, instrukcje obsługi - nic, co po chińsku, nie brzmi dla nas obco!

Współpraca gospodarcza pomiędzy Polską a Chinami

Chińskie produkty cieszą się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem. Sprowadza się głównie artykuły gospodarstwa domowego, odzież i dodatki, obuwie, a także akcesoria motoryzacyjne i ogrodowe. Powodzenie ma również chińska elektronika, zabawki i artykuły biurowe.

  

Współpraca handlowa Polski i Chin jest bardzo szeroka i udana. Szukasz zaufanego partnera w zakresie tłumaczeń na chiński? Nasi specjaliści pomogą w każdej sytuacji - bezbłędnie!

Lista wybranych klientów

DECORA S.A.
ABC Automotive Poland Sp. z o.o.
BENNINGHOVEN Polska Sp. z o.o.
Amica Wronki S.A.
AmRest Holdings SE
Blue Media S.A.
Apart Sp. z o.o.
Bridgestone France SAS
DANTHERM Sp. z o.o.
PEPCO Poland Sp. z o.o.
Akademia Ekonomiczna w Poznaniu
CLAR SYSTEM S.A.
Carcoustics Austria GmbH
AWF Poznań
Depenbrock Polska Sp. z o.o. Sp. Komandytowa
DSM Nutritional Products Sp. z o.o.
STRABAG Sp. z o.o.
03

Tłumaczenia na język chiński

tłumaczenia pisemne

Tłumaczenia pisemne na język chiński

Każdego dnia w agencji Berlineo wykonujemy od kilku do kilkunastu zleceń na tłumaczenia ekspresowe w kombinacji z językiem . Umowy cywilnoprawne, opisy produktów, wpisy w Social Mediach, wyroki sądowe, wyniki badań tomografii komputerowej, dokumentacja techniczno-ruchowa to tylko wycinek naszej pracy. Doświadczeni podwykonawcy oraz dokładna weryfikacja każdego tłumaczenia pisemnego gwarantują najwyższe standardy jakościowe oferowanych przez Berlineo tłumaczeń na język chiński.

tłumaczenia ustne

Tłumaczenia ustne na język chiński

Jako biuro tłumaczeń z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem na rynku tłumaczeniowym wykonało dziesiątki tysięcy roboczogodzin tłumaczeń konsekutywnych w kombinacji z językiem . Obsługujemy konferencje dotyczące współpracy naszych zleceniodawców w takich dziedzinach jak energetyka, transport powietrzny czy infrastruktura graniczna. Tłumaczenia ustne to również różnego rodzaju profesjonalne szkolenia, wewnętrzne audyty, a nawet tłumaczenia w sądzie. Robimy wszystko, aby każde spotkanie prowadzone w języku , nie tylko to służbowe, przebiegło zgodnie z planem organizatora.

S3

Lokalizacja treści na język chiński

Usługa lokalizacji treści portali internetowych to specjalizacja biura tłumaczeń Berlineo. Podczas lokalizacji treści kierujemy się najnowszymi trendami w zakresie Content Marketingu. Dzięki innowacyjnej platformie wspomagającej pracę naszego biura tłumaczeń możemy edytować pliki oryginalne zawierające kod źródłowy. Wdrożone procedury kontroli jakości i spójności kodu źródłowego zapewniają jego integralność. Przekonało się o tym wielu klientów naszego biura, którzy systematycznie zlecają nam wykonanie przekładu bieżących opisów produktów lub aktualności publikowanych na swoich korporacyjnych stronach internetowych czy w ramach aplikacji webowych. Jeżeli zachodzi taka potrzeba wynikająca ze szczególnego charakteru treści źródłowych, jesteśmy gotowi opracować niekonwencjonalne rozwiązania programistyczne. Wszystko po to, aby skutecznie spełniać indywidualne oczekiwania naszych zleceniodawców.

S3

Tłumaczenia konferencyjne w parze językowej polski-chiński

Ten typ tłumaczeń, zwany również tłumaczeniami symultanicznymi, to usługa wykonywana każdorazowo przez dwóch lub dwoje doświadczonych tłumaczy. Tłumacze znajdują się w specjalnej dźwiękoszczelnej kabinie. Za pośrednictwem słuchawek odsłuchują przemowę prelegenta i w tym samym czasie przekładają treść wypowiedzi na język chiński lub polski. Nasze biuro tłumaczeń obsługuje imprezy wymagające tłumaczenia symultanicznego również w wielu kombinacjach języków, również tych realizowanych w trybie relay. Dzięki partnerom na terenie całego kraju nasze usługi zapewniamy we wszystkich możliwych centrach konferencyjnych w Europie.

04

W jakich miejscowościach zapewniamy profesjonalne tłumaczenia na język chiński

Usługi tłumaczeniowe Berlineo o ogólnopolskim zasięgu

Berlineo to innowacyjna firma zapewniająca obsługę tłumaczeniową na obszarze całego kraju. Nasza wszechstronna oferta dostępna jest w takim samym stopniu dla wszystkich klientów. Wszystkie usługi możesz zamawiać zdalnie - za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie.


Nasze kompetentne wsparcie i językowe doradztwo, ale przede wszystkim nasze usługi zapewniamy klientom w całego kraju. Prześlij wiadomość za pośrednictwem formularza, a nasi pracownicy błyskawicznie przedstawią niewiążącą wycenę.

Tłumaczenia ustne realizujemy na terenie państw członkowskich UE

Usługi tłumaczenia ustnego w w parze językowej polski-chiński świadczymy najczęściej w kraju, ale również na całym obszarze pozostałych krajów obszaru kulturowego. Zlecenia na tłumaczenia ustne obejmują na ogół spotkania biznesowe, zebrania wewnątrzfirmowe, wyjazdy studyjne czy asystę tłumaczeniową podczas warsztatów lub kwalifikacji pracowników.


Na zlecenie naszych stałych klientów organizujemy kompleksowo konferencje międzynarodowe wraz z instalacją techniki konferencyjnej, zapewnieniem zakwaterowania i cateringu dla gości oraz obsługą imprezy. W razie takiego zapotrzebowania zapewnimy ci tłumaczenie na obszarze wszystkich państwa Unii Europejskiej.

Zdalna realizacja tłumaczeń uwierzytelnionych z języka

W Berlineo usługę tłumaczenia poświadczonego z języka zamówisz bez konieczności wizyty w siedzibie Berlineo. W naszym biurze tłumaczeń kwestię formalnego zlecenia załatwisz siedząc wygodnie przy laptopie lub za pomocą smartfona. Wystarczy, że wyślesz nam wyraźne zdjęcie cyfrowe albo skan dokumentu, który chcesz poddać tłumaczeniu, a my zajmiemy się całą resztą.


Sporządzimy wycenę, w której znajdziesz wszystkie ważne informacje, w tym cenę i termin. Jako zleceniodawca musisz tylko opłacić zlecenie i poczekać na kuriera lub dostawę do paczkomatu.

W Berlineo oferujemy między innymi tłumaczenia poświadczone z oraz na język chiński.

05

Ceny tłumaczeń na język chiński

Cena tłumaczenia standardowego na język chiński
od 120,00 zł netto
Cena tłumaczenia uwierzytelnionego na język chiński
od 120,00 zł netto
Cena tłumaczenia ekspresowego na język chiński
od 150,00 zł netto
Cena tłumaczenia specjalistycznego na język chiński
od 138,00 zł netto

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Upuść pliki tutaj lub kliknij, aby przesłać. Można przesłać maksymalnie 10 plików.
Error Error
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować
Skontaktuj się
z nami

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Zamknij

Napisz do nas

Nie wybrano pliku
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować