B icon

Profesjonalne usługi lokalizacyjne Berlineo

Lokalizacja treści

Oferujemy profesjonalną lokalizację materiałów marketingowych oraz stron internetowych i oprogramowania. To specjalistyczna usługa realizowana przez native speakerów wraz z asystą naszych wewnętrznych korektorów. Efekt? Treści w pełni dostosowane do rynku docelowego oraz potencjalnych klientów i sukces twojej firmy.

W niektórych sytuacjach zwykłe tłumaczenie pisemne nie wystarczy. Przygotowanie obcojęzycznej wersji materiałów reklamowych, strony internetowej czy oprogramowania wymaga perfekcyjnej adaptacji treści do odbiorców docelowych. Celem lokalizacji jest takie przetłumaczenie i dostosowanie tekstu, aby użytkownicy witryny czy gry mieli wrażenie, że przygotowano ją specjalnie z myślą o nich. Satysfakcja użytkowników przekłada się z kolei na sukces przedsięwzięcia i realne zyski twojej firmy.

Czym właściwie jest lokalizacja treści?

Lokalizacja to proces złożony i wieloetapowy. Jej celem jest wykonanie tłumaczenia zgodnego z oczekiwaniami klienta i potrzebami odbiorców. Przy każdym tego rodzaju projekcie zaangażowani są doświadczeni native speakerzy języków docelowych oraz dodatkowi korektorzy. Wszystko po to, aby nie umknął nam żaden szczegół, a efekt końcowy był doskonały. W przypadku lokalizacji poprawność to o wiele za mało. Aby przetłumaczone treści spełniały funkcję perswazyjną, muszą być dla odbiorców atrakcyjne.

W przypadku lokalizacji poprawność to o wiele za mało. Aby przetłumaczone treści spełniały funkcję perswazyjną, muszą być dla odbiorców atrakcyjne.

Oznacza to konieczność dużo większej kreatywności w przekładzie, co nie jest umiejętnością, którą każdy tłumacz posiada. Dlatego warto polegać na tak doświadczonych agencjach jak Berlineo. Możemy pochwalić się licznymi realizacjami w zakresie lokalizacji folderów reklamowych, gier i aplikacji czy stron www. Dziesiątki zadowolonych klientów to najlepszy dowód naszego profesjonalizmu.

Usługi lokalizacyjne w Berlineo

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala tworzyć naturalne i dopasowane kulturowo teksty dla wielu branż. Zrozumienie różnic pomiędzy odbiorcami komunikatów daje możliwość konstruowania lepiej dostosowanych treści i przekłada się na ich skuteczność.

Usługi lokalizacyjne kierowane są między innymi do wydawców gier, w których zabawa słowem, slang i językowe dopasowanie do wieku i kultury gracza są często czynnikami decydującymi o rynkowym sukcesie.

Zajmujemy się również lokalizacją oprogramowania - dzięki odpowiedniemu doborowi zwrotów i obrazów tworzymy efektywne teksty, interfejsy oraz treści pomocy. Pomagamy budować profesjonalny wizerunek i komunikacyjną przejrzystość także podczas pracy z multimediami - bierzemy udział w kreacji prezentacji online, wykonujemy lokalizację animacji czy materiałów wideo.

Pomagamy firmom adaptować istniejące witryny do wymogów zagranicznych rynków. Dzięki kreatywności naszych specjalistów, powstałe w Berlineo materiały są spójne z kręgiem kulturowym odbiorców, przez co w pełni wykorzystują potencjał sprzedażowy oraz wizerunkowy marki.

Dlaczego lokalizacja treści jest taka ważna?

Lokalizacja treści niesie za sobą wiele korzyści. Z jednej strony jest to usługa ukierunkowana na użytkowników - wpływa bowiem na naturalniejszy odbiór przekładu i buduje wśród nich pozytywny wizerunek marki. Z drugiej strony, dzięki odpowiedniemu doborowi słów kluczowych, pozwala skuteczniej pozycjonować tłumaczone treści. Powstałe w ten sposób materiały są widoczniejsze dla algorytmów wyszukiwarki, przez co zwiększa się ich potencjał sprzedażowy.

Lokalizacja SEO jest usługą dla marketerów i strategów międzynarodowych korporacji oraz firm celujących w rynki zagraniczne. Ten sposób przekładu treści wpisuje się w podstawowe założenie udanego insightu konsumenckiego - pozwala myśleć, jak klient. Zestawiając tę zdolność ze znajomością zasad pozycjonowania, otrzymujemy teksty o odpowiednim tonie, naturalności i nasyceniu fraz kluczowych - w ramach usługi wielojęzyczne SEO.

Lokalizacja gier jest z kolei usługą kierowaną do wydawców. Zabawa przed ekranem komputera, smartfona czy planszą jej analogowych odpowiedników jest w dużej mierze zależna od językowych niuansów, a także zrozumienia zachowań i przyzwyczajeń graczy danego okręgu kulturowego.

W Berlineo każdym z sektorów usługi lokalizacji zajmują się specjaliści danej branży. Zestawiając ich umiejętności z przystępnością przekazu native speakerów zyskujesz pewność, że przekładane treści będą sformułowane naturalnie, z wykorzystaniem specjalistycznego słownictwa i uwzględnieniem słów wysoko pozycjonujących je w morzu konkurencyjnego contentu.

Do kogo skierowane są usługi lokalizacji?

Ten rodzaj usług językowych przeznaczony jest dla wszystkich firm, które myślą o profesjonalnej promocji swoich produktów lub usług na zagranicznych rynkach. Odbiorcami są też agencje kreatywne i interaktywne na co dzień przygotowujące materiały reklamowe w wielu językach. Usługi lokalizacyjne świadczymy także dla twórców gier, aplikacji i programów komputerowych, którzy chcą dotrzeć do szerszego grona użytkowników.

W czasach, w których treść jest najważniejszym elementem promocyjnej układanki, jej jakość i unikatowość stają się czynnikami decydującymi o skuteczności działań z zakresu content marketingu.

Zdając sobie sprawę z siły contentu, wiele firm tworzy teksty zapleczowe, prowadzi blogi i komunikuje się z klientami za pomocą social mediów. Często popełnianym błędem jest maszynowe tłumaczenie tych treści na języki odbiorców zagranicznych. Tak generowane komunikaty brzmią nieatrakcyjnie i w niewielkim stopniu angażują społeczność marki.

Nasze doświadczenie i językowa wrażliwość pozwalają uprzyjemnić odbiór i zapewnić naturalność oraz efektywność działań content marketingowych.

Kreowane przez Berlineo treści są zoptymalizowane pod kątem słów kluczowych, a także językowych przyzwyczajeń grupy docelowej. Tylko takie połączenie gwarantuje, że publikowany content będzie w pełni odpowiadał na potrzeby klientów.

Usługi lokalizacji przeznaczone są dla wszystkich firm, które myślą o profesjonalnej promocji swoich produktów na zagranicznych rynkach. Odbiorcami usługi są też agencje kreatywne i interaktywne na co dzień przygotowujące materiały reklamowe w wielu językach. Usługi lokalizacyjne świadczymy również dla twórców gier, aplikacji i programów komputerowych, którzy chcą dotrzeć do szerszego grona użytkowników.

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Upuść pliki tutaj lub kliknij, aby przesłać. Można przesłać maksymalnie 10 plików.
Error Error
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować
Skontaktuj się
z nami

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Zamknij

Napisz do nas

Nie wybrano pliku
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować