Tłumaczenia

Tłumaczenia na język estoński dla firm oraz osób prywatnych

tłumaczenia na język estoński
01

Garść ogólnych kluczowych informacji o ofercie tłumaczeniowej Berlineo

Jak realizujemy zlecenia na przekład z polskiego na estoński?

Berlineo to agencja tłumaczeniowa o ogólnokrajowym zasięgu. Wykonujemy całe spektrum fachowych usług w zakresie tłumaczeń pisemnych oraz ustnych dostosowanych do potrzeb określonych klientów. Większość powierzanych nam zadań realizujemy przez Internet.


W biurze tłumaczeń Berlineo tłumaczenia pisemne na estoński powierzamy w zależności od oczekiwanego terminu realizacji albo wewnętrznym tłumaczom, albo zewnętrznym i kompetentnym współpracownikom. W obu przypadkach są to fachowi i zawodowi lingwiści lub sprawdzeni tłumacze przysięgli

Jak mogę złożyć zamówienie na tłumaczenie pisemne na estoński?

Wszystkie oferowane usługi możesz zamawiać online. Aby otrzymać ofertę na przekład pisemny, wymagane jest udostępnienie dokumentu na potrzeby sporządzenia oferty. Aby skrócić czas opracowania wyceny, prześlij dokument w otwartym pliku edytowalnym (na przykład MS Word). Unikaj wysyłania dokumentów w pliku PDF.


Wycenę w zakresie przekładu ustnego na język estoński lub usług konferencyjnych sporządzimy po otrzymaniu szczegółowych informacji na temat zaplanowanego przedsięwzięcia. W celu otrzymania szczegółowego kosztorysu podaj nam poniższe informacje:

  1. data oraz czas rozpoczęcia i zakończenia eventu
  2. rodzaj przekładu (tłumaczenie konsekutywne lub konferencyjne)
  3. para językowa
  4. miejsce

Po otrzymaniu wyceny wystarczy, że potwierdzisz realizację zlecenia. Proste, prawda?

Jak przebiega proces realizacji przekładu

Po finalnym potwierdzeniu zlecenia rozpoczynamy proces tłumaczenia. Przebieg zależy od stopnia skomplikowania oraz rodzaju przesłanych materiałów źródłowych. Standardowe zlecenia polegające na przekładzie od jednego do kilku plików na jeden język obcy składają się z paru etapów. Od utworzenia projektu w aplikacji do zarządzania procesami tłumaczeniowymi, przez dodanie bazy} tłumaczeniowej (TM) oraz glosariusza (TB), weryfikację poprawności segmentacji treści, przydzielenie zlecenia najlepszemu dostępnemu podwykonawcy, realizację tłumaczenia, weryfikację, po kontrolę QA i odesłanie gotowego dzieła wraz z fakturą do zamawiającego. Złożone zadania tłumaczeniowe wymagają specyficznego opracowania etapów realizacji i odrębnych procesów.


Usługa przekładu ustnego rządzi się odmiennymi prawami. Zlecenia na tłumaczenia konsekutywne klienci potwierdzają z zasady z należytym wyprzedzeniem. Tłumacz ma dzięki temu sposobność opracować terminologię, zapoznać się z udostępnionymi materiałami źródłowymi czy poznać specyfikę danej branży. W dniu rozpoczęcia eventu tłumacz przyjeżdża na miejsce wykonania usługi z odpowiednim wyprzedzeniem i pozostaje do dyspozycji klienta w określonym czasie.

Obsługa klienta w biurze tłumaczeń Berlineo

Pracownicy agencji Berlineo to fachowcy ds. tłumaczeń i lokalizacji oferujący rzetelną pomoc i wsparcie. Nasza praca, języki obce, zagadnienia z zakresu tłumaczeń uwierzytelnionych, realizacja usług lokalizacji gier i organizacja międzynarodowych konferencji to nasza pasja, która sprawia nam dużo satysfakcji. Wspieranie naszych klientów w regularnej komunikacji ze światem to jeden z naszych najważniejszych celów.

Co kształtuje koszt tłumaczenia na język estoński

Cena tłumaczenia pisemnego zależy zasadniczo od objętości (liczby wyrazów) tekstu oryginalnego oraz kombinacji językowej. Zasada jest prosta: im więcej słów, tym wyższy koszt.


To samo odnosi się do kombinacji - im mniej znany język docelowy, tym koszt jednostkowy jest wyższy. Podobna sytuacja jest w przypadku daty dostawy gotowego dzieła. Jeżeli wymagana jest realizacja pilna, cena jednostkowa może być zdecydowanie wyższa niż w przypadku zwykłego trybu realizacji.


W przypadku tłumaczeń ustnych oraz kabinowych jest analogicznie. Im tłumacz dłużej pozostaje do dyspozycji klienta, tym koszt całkowity usługi będzie wyższy. Wynika to z faktu, że tłumaczenia ustne i symultaniczne rozliczane są za czas pracy - zwykle w blokach po 4 godziny.

Ile standardowo trwa opracowanie tłumaczenia pisemnego

Czas opracowania przekładu jest każdorazowo uzgadniany indywidualnie. Jeżeli klient nie podaje odgórnie wymaganego terminu przekazania tłumaczenia, w takiej sytuacji oferujemy optymalny czas realizacji i koszt. W takich okolicznościach obowiązuje, że w ciągu jednego dnia pracy wykonujemy do pięciu standardowych stron maszynopisu (około 1250 wyrazów).


Klienci Berlineo mogą każdorazowo skorzystać z innych, szybszych trybów realizacji tłumaczeń pisemnych na język estoński, a w tym również wykonania przekładu w dniu złożenia zlecenia (super express).

02

Ogólne informacje o języku estońskim oraz obszarze kulturowym języka estońskiego

Podstawowe informacje o języku estońskim

Językiem estońskim posługuje się obecnie przeszło milion ludzi - głównie w Estonii, ale także w innych krajach (w mniejszości). Estoński kwalifikuje się do podgrupy języków bałtycko-fińskich.

 

Jest blisko spokrewniony z fińskim i võro (który kiedyś był dialektem estońskiego). W tym języku jest również dużo wpływów germańskich. Warto wspomnieć, że aż ⅓ słów wywodzi się z niemieckiego.

 

Oprócz estońskiego, w Estonii dość powszechnie używa się także języka rosyjskiego. Posługuje się nim niemal ⅓ mieszkańców tego kraju. Choć większość Estończyków zna angielski i bez większego problemu można się porozumieć, to jednak w sprawach formalnych niezbędne są profesjonalne tłumaczenia na język estoński.

W jakich państwach estoński jest językiem urzędowym

Estoński ma status języka urzędowego w Estonii. Posługuje się nim 70% mieszkańców tego państwa, pozostałe 30% to przeważnie Ukraińcy, Białorusini i Rosjanie.

 

Choć Estonia to niewielki kraj (45 225 km2) i zamieszkuje go zaledwie 1,3 mln ludzi, to nowoczesna, wolnorynkowa gospodarka zachęca do prowadzenia biznesów i interesów handlowych.

Przemysł w państwach posługujących się językiem estońskim

Estonia jest krajem przemysłowo-rolniczym. Doskonale rozwinięty jest tutaj również przemysł wydobywczy, przede wszystkim surowców mineralnych: torfu, łupków bitumicznych i fosforytów.

 

Najlepiej prosperujące gałęzie przemysłu to: elektrotechnika, chemia (nawozy: azotowe i fosforowe), a także włókiennictwo, branża spożywcza i przemysł precyzyjny.

 

Tereny rolne zajmują aż 33% powierzchni kraju. Uprawia się tutaj przede wszystkim rośliny pastewne, zboża i ziemniaki. Rolnictwo funkcjonuje także w strefach podmiejskich, gdzie uprawia się przede wszystkim warzywa.

 

Estonia to także kraj dość dobrze rozwinięty turystycznie. Znajduje się tutaj kilka uzdrowisk, które przyciągają turystów z całego świata.

 

Współpracujesz z estońskimi podmiotami gospodarczymi lub sam planujesz założyć tam firmę? Pozwól sobie pomóc - tłumaczenia na estoński wykonujemy już od wielu lat. W Berlineo możesz liczyć na kompleksowe tłumaczenia pisemne i ustne.

Jakie towary eksportują polskie firmy do tych państw

Gospodarcza współpraca Polski i Estonii układa się bardzo dobrze i z każdym rokiem ma tendencję rozwojową. Choć obydwa państwa nie są dla siebie głównymi partnerami, to jednak wymiana handlowa nie pozostaje dla nich bez znaczenia.

  

Istotnym elementem współpracy są wzajemne inwestycje - polskich w Estonii i estońskich w Polsce.

 

Estonia jest również odbiorcą polskich towarów. Rocznie to 0,5% udziału w krajowym eksporcie. Polska eksportuje do Estonii przede wszystkim metale nieszlachetne (i produkty z nich), maszyny oraz urządzenia, a także środki transportu.

 

Niezależnie od tego, czym zajmuje się Twoja firma, dla tłumaczy z Berlineo estoński nie ma tajemnic. Tłumaczenia na język estoński wykonujemy szybko, sprawnie i w konkurencyjnych cenach.

Lista wybranych klientów

DECORA S.A.
ABC Automotive Poland Sp. z o.o.
BENNINGHOVEN Polska Sp. z o.o.
Amica Wronki S.A.
AmRest Holdings SE
Blue Media S.A.
Apart Sp. z o.o.
Bridgestone France SAS
DANTHERM Sp. z o.o.
PEPCO Poland Sp. z o.o.
Akademia Ekonomiczna w Poznaniu
CLAR SYSTEM S.A.
Carcoustics Austria GmbH
03

Tłumaczenia na język estoński

tłumaczenia pisemne

Tłumaczenia pisemne na język estoński

Każdego dnia w biurze tłumaczeń Berlineo realizujemy od kilku do kilkunastu zamówień na tłumaczenia standardowe w kombinacji z językiem . Umowy cywilnoprawne, opisy produktów, wpisy w portalach społecznościowych, wyroki sądowe, wyniki badań tomografii komputerowej, dokumentacja techniczno-ruchowa to tylko część naszej działalności. Doświadczeni lingwiści oraz uważna kontrola każdego tłumaczenia pisemnego zapewniają najwyższą jakość oferowanych przez Berlineo tłumaczeń na język estoński.

tłumaczenia ustne

Tłumaczenia ustne na język estoński

Jako biuro tłumaczeń z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem na rynku tłumaczeniowym wykonało dziesiątki tysięcy roboczogodzin asysty i wsparcia językowego z języka . Obsługujemy konferencje dotyczące współpracy naszych zleceniodawców w takich dziedzinach jak automatyka i robotyka, transport powietrzny czy infrastruktura techniczna. Tłumaczenia ustne to także różnego rodzaju szkolenia, audyty, a nawet tłumaczenia u lekarza. Robimy wszystko, aby każde spotkanie prowadzone w języku , nie tylko to handlowe, przebiegło zgodnie z założeniami.

S3

Lokalizacja treści na język estoński

Usługa lokalizacji treści wortali WWW to specjalność naszego biura tłumaczeń. Podczas lokalizacji treści kierujemy się bieżącymi trendami w zakresie Content Marketingu. Dzięki innowacyjnej aplikacji wspierającej naszą pracę możemy opracowywać pliki oryginalne zawierające kod źródłowy. Nasze narzędzia weryfikacji jakości oraz spójności kodu źródłowego zapewniają jego integralność. Dowiedziało się o tym wielu klientów naszego biura, którzy systematycznie zlecają nam wykonanie lokalizacji bieżących opisów produktów i wpisów publikowanych na swoich firmowych stronach internetowych czy na potrzeby aplikacji webowych. Jeżeli jest taka potrzeba wynikająca ze szczególnego charakteru plików źródłowych, jesteśmy skłonni opracować nowe rozwiązania programistyczne. Wszystko po to, aby sprawnie spełniać indywidualne oczekiwania naszych klientów.

S3

Tłumaczenia konferencyjne w kombinacji polski-estoński

Ten rodzaj przekładu, zwany także tłumaczeniami symultanicznymi, to usługa wykonywana zawsze przez dwóch lub dwoje doświadczonych tłumaczy. Tłumacze pozostają w specjalnej wyciszonej kabinie. Przez słuchawki odsłuchują wypowiedź prelegenta i symultanicznie przekładają treść wypowiedzi na język estoński lub polski. Nasze biuro tłumaczeń obsługuje eventy wymagające tłumaczenia kabinowego również w wielu kombinacjach języków, również tych wykonywanych w trybie relay. Dzięki współpracownikom na terenie całej Polski nasze usługi świadczymy we wszystkich możliwych centrach konferencyjnych w Polsce i nie tylko.

04

W jakich miastach zapewniamy profesjonalne tłumaczenia na język estoński

Usługi tłumaczeniowe Berlineo o ogólnopolskim zasięgu

Agencja tłumaczeń Berlineo to nowoczesna firma zapewniająca obsługę tłumaczeniową na terenie całego kraju. Nasza wszechstronna oferta dostępna jest w takim samym stopniu dla wszystkich zleceniodawców. Wszystkie tłumaczenia możesz zamawiać zdalnie - za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie.


Nasze rzetelne wsparcie i fachowe doradztwo, ale przede wszystkim nasze usługi oferujemy zleceniodawcom w całego kraju. Prześlij wiadomość za pomocą formularza kontaktowego, a nasi pracownicy bezzwłocznie przedstawią stosowną ofertę.

Tłumaczenia ustne realizujemy w całej Unii Europejskiej

Usługę tłumaczenia ustnego w w parze językowej polski-estoński świadczymy głównie w Polsce, ale również na całym obszarze pozostałych krajów obszaru językowego. Usługi tłumaczenia ustnego obejmują na ogół rozmowy biznesowe, zebrania wewnątrzfirmowe, narady firmowe czy obsługę szkoleń lub targów międzynarodowych.


Na zlecenie naszych klientów przejmujemy kompleksową organizację międzynarodowych konferencji wraz z instalacją techniki konferencyjnej, zapewnieniem zakwaterowania i cateringu dla gości oraz obsługą imprezy. Jeżeli planujesz event poza granicami kraju, zapewnimy ci tłumaczenie na obszarze wszystkich państwa Unii Europejskiej.

Zdalna realizacja tłumaczeń uwierzytelnionych z języka

W Berlineo usługę tłumaczenia poświadczonego z języka zlecisz bez potrzeby wychodzenia z domu czy opuszczania biura. W naszym biurze tłumaczeń wszystkie formalności załatwisz siedząc komfortowo przy biurku lub za pomocą smartfona. Wystarczy, że wyślesz nam czytelne zdjęcie lub skan dokumentu, który musisz przetłumaczyć, a my zajmiemy się całą resztą.


Sporządzimy wycenę, w której uwzględnimy wszystkie ważne informacje, w tym koszt usługi i datę realizacji. Po zaakceptowaniu oferty musisz tylko zapłacić za tłumaczenie i poczekać na przesyłkę kurierską lub odebrać gotowy dokument z paczkomatu.

W Berlineo oferujemy również tłumaczenia poświadczone z języka estońskiego.

05

Ceny tłumaczeń na język estoński

Cena tłumaczenia standardowego na język estoński
od 100,00 zł netto
Cena tłumaczenia uwierzytelnionego na język estoński
wycena indywidualna
Cena tłumaczenia ekspresowego na język estoński
od 125,00 zł netto
Cena tłumaczenia specjalistycznego na język estoński
od 115,00 zł netto

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Upuść pliki tutaj lub kliknij, aby przesłać. Można przesłać maksymalnie 10 plików.
Error Error
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować
Skontaktuj się
z nami

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Zamknij

Napisz do nas

Nie wybrano pliku
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować