Tłumaczenia

Rzetelne tłumaczenia ekspresowe dla firm - kompleksowa oferta Berlineo

tłumaczenia ekspresowe
01

Kilka ogólnych podstawowych informacji o ofercie tłumaczeniowej Berlineo

Jak wykonujemy tłumaczenia ekspresowe?

W biurze Berlineo robimy wszystko co w naszej mocy, aby realizacja tłumaczeń ekspresowych przebiegała sprawnie i szybko. Widać to już na etapie zamawiania przekładu. Jeśli chcesz zamówić tłumaczenie swoich dokumentów w Berlineo, wystarczy że dokonasz płatności na podstawie załączonej faktury pro forma lub potwierdzisz mailowo warunki realizacji.

Proste, prawda!

Jak zlecić usługę tłumaczenia ekspresowe?

Czasy niezrozumiałych procedur zamawiania usługi tłumaczeń ekspresowych i wypełniania skomplikowanych formularzy już minęły. Od początku działalności agencji Berlineo stawiamy na nieskomplikowane zasady współpracy, zarówno z dostawcami, jak również klientami. Każdą z oferowanych usług zlecisz w Berlineo nie wychodząc z domu. Niezbędny jest wyłącznie komputer lub laptop czy tablet z dostępem do Internetu.


Korzystając z formularza kontaktowego wystarczy załączyć dokumenty do przekładu, wskazać na jaki język ma zostać przetłumaczony i zaczekać na darmową wycenę. Po otrzymaniu wyceny pozostaje jedna czynność do wykonania - oczywiście jeżeli akceptujesz warunki realizacji usługi. Chodzi o opłacenie tłumaczenia.

W następujący sposób przebiega proces realizacji usługi tłumaczeń ekspresowych

Gdy zdecydujesz się na skorzystanie z naszej oferty i potwierdzisz realizację zgodnie z przedstawioną ofertą, natychmiast przechodzimy do działania. W pierwszej kolejności zakładamy projekt w oprogramowaniu wspomagającym pracę naszego biura. W kolejnym kroku podłączamy pasujące pamięci tłumaczeniowe, manualnie lub półautomatycznie tworzymy bazy terminologiczne, sprawdzamy jak przebiegła segmentacja tekstu źródłowego, a następnie wysyłamy tłumaczenie do tego tłumacza, który obsługuje daną kombinację językową. W kolejnej fazie powierzony nam dokument jest tłumaczony.


Po zakończeniu pracy tłumacz zmienia status opracowywanego zadania na zakończony i do pracy przystępuje korektor. Jego zadanie polega na sprawdzeniu tłumaczenia zgodnie z wdrożoną w Berlineo zasadą dwóch par oczu. Na końcu jeden z konsultantów generuje plik z gotowym tłumaczeniem, weryfikuje formatowanie, a gdy wszystko jest w porządku wysyła przekład zgodnie z ofertą.

Obsługa klienta w agencji tłumaczeń Berlineo

Pracownicy naszej agencji 5 dni w tygodniu pracują z pełną parą. Jesteśmy bowiem świadomi tego, że terminowa dostawa oraz zachowanie standardów jakościowych to dla naszych zleceniodawców bardzo ważny aspekt współpracy. Dlatego zawsze możesz na nas liczyć - w wyjątkowych okolicznościach także poza godzinami działalności naszego biura, a nawet w weekendy.

Od czego zależy cena tłumaczenia tłumaczeń ekspresowych

Koszt jednostkowy za stronę standardową zależy od języka oryginalnego i docelowego oraz stopnia trudności tekstu oryginalnego. Koszt całkowity usługi jest wprost proporcjonalny do objętości tekstu. Im więcej treści, tym wyższy koszt całkowity.


Innym czynnikiem kształtującym cenę jest oczekiwany przez klienta termin przekazania tłumaczenia. Gdy zatem zlecasz przekład pilnej dokumentacji na ostatnią chwilę i oczekujesz ekspresowego opracowania, oferowany koszt za stronę standardową będzie wyższa niż ta w przypadku standardowego trybu realizacji.

Ile standardowo trwa opracowanie tłumaczeń ekspresowych

Czas potrzebny na opracowanie przekładu pisemnego wyznaczamy zawsze indywidualnie na podstawie otrzymanego dokumentu oryginalnego i wskazanego przez niego języka docelowego. Jeżeli chcesz otrzymać wiążącą dla Berlineo wycenę ze wskazaniem kosztu i daty dostawy, po prostu wyślij do nas dokument, który ma być przetłumaczony.


Jeżeli tłumaczenie jest pilne, poinformuj nas jaki jest oczekiwany termin dostawy. Naszym stałym klientom korzystającym z usługi tłumaczeń ekspresowych oferujemy wykonanie przekładu w dni złożenia zamówienia - nawet w przypadku treści o dużej objętości.

02

Tłumaczenia ekspresowe dla firm - co musisz wiedzieć

Czym są tłumaczenia ekspresowe?

Tłumaczenia ekspresowe różnią się od standardowych tłumaczeń pisemnych wyłącznie tempem pracy. Klientom, którym szczególnie zależy na czasie realizacji ich zamówienia, oferujemy priorytetowe wykonanie usługi przekładu pisemnego. Oferta dostępna jest w wielu kombinacjach językowych, choć zazwyczaj realizowana z lub na język niemiecki, angielski, rosyjski, ukraiński czy czeski.

 

W trybie ekspresowym zapewniamy przekład do kilkunastu stron standardowych w ciągu dnia. Aby dostarczyć tłumaczenie w oczekiwanym przez klienta terminie pracujemy również w weekendy. Tłumaczenie ekspresowe wiąże się z wyższym kosztem.

Kto korzysta z usług tłumaczeń ekspresowych?

Najczęściej tłumaczenia ekspresowe powierzają nam firmy, które działają na arenie międzynarodowej. Wielowątkowość prowadzonych działań i operacji przyczynia się zapewne do tego, że sprawy poddawane są kolejkowaniu. W takich sytuacjach często okazuje się, że aby prawidłowo opracować dany temat, wymagane jest tłumaczenie dokumentacji. Nierzadko w tych sprawach należy dotrzymać odgórnie ustalonego terminu, dlatego też tłumaczenie musi być zrealizowane migiem.

 

Podobnie jest z dokumentacją przetargową. Jeżeli chcesz złożyć ofertę, musisz dotrzymać wyszczególnionego w rozpisanym przetargu terminu. Więc przetłumaczenie SIWZ powinno być nie tylko rzetelnie i precyzyjnie, ale wykonane też wiele wcześniej niż data złożenia oferty. Musisz przecież przeanalizować i zrozumieć warunki przetargu, na podstawie których opracujesz swoją ofertę.

Ile kosztują tłumaczenia ekspresowe?

Wycena tłumaczeń ekspresowych nie różni się zasadniczo od kosztorysu tłumaczenia pisemnego realizowanego w trybie normalnym. Różnica jest jedynie w cenie jednostkowej za stronę rozliczeniową (równą 1800 znaków ze spacjami) lub słowo.

 

Cena jednostkowa zależy od tempa pracy, a więc od oczekiwanego przez klienta terminu przekazania gotowego tłumaczenia. W trybie standardowym oferujemy przekład do pięciu stron / dzień roboczy. Tryb pilny zakłada przerób między 5 a 10, a ekspresowy powyżej 10 stron w ciągu doby.

Jak długo będę czekał na zamówione tłumaczenia ekspresowe?

Przedstawiając ofertę na tłumaczenie pisemne zawsze poza kosztem usługi wskazujemy optymalny czas opracowania. Optymalny termin dostawy zakłada tłumaczenie w tempie 5 stron na dzień roboczy. Czas oczekiwania zależy przede wszystkim od objętości treści do tłumaczenia.

 

Przy założeniu, że dokument podlegający tłumaczeniu ma objętość 15 stron, to w trybie standardowym czas realizacji wyniesie 3 dni robocze.

 

Zlecając Berlineo tłumaczenie ekspresowe, tekst o objętości 15 stron możesz otrzymać już kolejnego dnia roboczego.

Kto wykonuje tłumaczenia ekspresowe w Berlineo?

Powierzając nam tłumaczenie ekspresowe masz pewność, że twoje tłumaczenie jest w dobrych rękach. Tłumaczenia pilne realizowane są przez najbardziej doświadczonych tłumaczy, a w miarę możliwości przez naszych stacjonarnych pracowników. Pracując bowiem pod dużą presją czasu trzeba zachować szczególną uważność, aby ustrzec się choćby najdrobniejszych potknięć.

 

Tu z pomocą przychodzi technologia, która wspiera doświadczonych tłumaczy i korektorów. Zaawansowane mechanizmy QA (Quality Assurance) pozwalają na wnikliwą kontrolę przekładu przed oddaniem go w ręce klienta.

Jak wygląda proces przekładu ekspresowego?

W zakresie tłumaczeń ekspresowych cała procedura nie odróżnia się od realizacji innych tłumaczeń pisemnych. Zasadniczą różnicę stanowi fakt, że tłumaczenia ekspresowe są dla nas priorytetowe, jeżeli chodzi o termin dostawy.

 

Po otrzymaniu potwierdzenia zlecenia od klienta natychmiast zabieramy się do pracy. Czasami, aby zrealizować przekład w oczekiwanym terminie, konieczne jest podzielenie tekstu na paru lub kilku tłumaczy.

 

Pomocna w kontekście zapewnienia spójności tłumaczenia realizowanego przez większą ilość tłumaczy jest platforma tłumaczeniowa wspomagająca ich pracę.

Programy wspomagające tłumaczenia ekspresowe

W Berlineo używamy zaawansowanych narzędzi do zarządzania projektami tłumaczeniowymi oraz wspomagania pracy naszych lingwistów.

 

Rozwiązanie oparte jest na pamięci tłumaczeniowej, w której zapisywane są wszystkie dokumenty klientów wraz z wykonanym przekładem. Oczywiście dla każdego klienta w osobnej bazie.

 

Stanowią one podstawowy szkielet dla każdego nowego zlecenia, które w pewnym stopniu jest podobne do poprzednich. W taki sposób możemy zaoferować szybszą dostawę i optymalne ceny tłumaczeń ekspresowych.

Jakie kwalifikacje są potrzebne do wykonywania tłumaczeń ekspresowych?

Jak wspomniano powyżej, do realizacji tłumaczeń ekspresowych wymagane są odpowiednie kompetencje językowe, doświadczenie w zakresie tłumaczeń z danej dziedziny czy branży oraz wysoka odporność na sytuacje stresowe.

 

Niezbędna jest poza tym perfekcyjna obsługa oprogramowania CAT. Dzięki udostępnianym wpisom z pamięci tłumaczeniowej i bazy terminologicznej stanowią one nieodzowną pomoc. Bez nich realizacja jakiegokolwiek zlecenia przez większą grupę tłumaczy byłaby w zasadzie niemożliwa.

03

Pary językowe oferowane w ramach tłumaczeń ekspresowych dla firm

Oferta Berlineo nie jest ograniczona wyłącznie do najczęściej realizowanych kombinacji językowych. Zapewniamy tłumaczenia ekspresowe na oraz z języków urzędowych Unii Europejskiej. Do języków, na które nasi klienci najczęściej zlecają tłumaczenia ekspresowe, należy przede wszystkim angielski, rosyjski oraz czeski.

Tłumaczenie ekspresowe zlecisz błyskawicznie wysyłając do nas dokument do tłumaczenia i opłacając online dołączoną do wyceny fakturę pro forma.

04

W jakich miejscowościach dostępne są nasze usługi w zakresie tłumaczeń ekspresowych

Oferowane usługi tłumaczeniowych Berlineo o ogólnopolskim zasięgu

Oferowane tłumaczenia ekspresowe dostępne są dla wszystkich na terenie całego kraju. Kompleksową obsługę klientów powierzanych nam zadań realizujemy zdalnie wykorzystując pocztę email i pozostałe programy oraz platformy internetowe - na przykład Google Meet na potrzeby zdalnych tłumaczeń ustnych.


U nas zamawiasz oferowane usługi online lub, jako stały klient, telefonicznie. Nie stosujemy skomplikowanych czy żmudnych procedur zamawiania, a współpraca z nami jest przyjemna. Wysyłasz zapytanie za pośrednictwem formularza, a następnie w odpowiedzi na ofertę opłacasz usługę. To wszystko!

Nasze tłumaczenia ekspresowe są dostępne w całym kraju

Berlineo zapewnia dostępność oferowanych tłumaczeń ekspresowych w całej Polsce i nie tylko. W Berlineo nie ma miejsca na kompromisy. Na naszą pomoc mogą liczyć wszyscy klienci - niezależnie od tego czy są z Wrocławia, Krakowa, Białegostoku, czy Koszalina. Jeżeli posiadasz dokument, który musi zostać przełożony, prześlij go do Berlineo korzystając z formularza kontaktowego. Nawet w 30 minut sporządzimy ofertę na wybraną usługę i odeślemy ją do Ciebie na wskazany adres mailowy.

Realizacja online tłumaczeń uwierzytelnionych

Wszyscy klienci mogą liczyć na nasze zaangażowanie i pomoc również w przypadku konieczności pilnego przekładu dokumentów urzędowych.


Dla nich oferujemy realizację tłumaczeń uwierzytelnionych, również w trybie ekspresowym. Załącz do wiadomości czytelny skan albo zdjęcie dokumentu. Pamiętaj, aby w wiadomości zaznaczyć dokładny oczekiwany termin realizacji.


Gotowe tłumaczenie przywiezie firma kurierska lub odbierzesz komfortowo z wybranego paczkomatu.

05

Ceny tłumaczeń ekspresowych

Cena tłumaczenia ekspresowego na język niemiecki
od 56,25 zł netto
Cena tłumaczenia ekspresowego na język angielski
od 56,25 zł netto
Cena tłumaczenia ekspresowego na język rosyjski
od 56,25 zł netto
Cena tłumaczenia ekspresowego na język ukraiński
od 56,25 zł netto
06

Podmioty zlecające tłumaczenia ekspresowe

Lista wybranych klientów

STRABAG Sp. z o.o.
ENERTRAG POLSKA Sp. z o.o.
KKS LECH POZNAŃ S.A.
Kompania Piwowarska S.A.
EVELINE COSMETICS Spółka Akcyjna S.K.A.
TZMO SA
HYDROBUDOWA POLSKA S.A.
tłumaczenia pisemne bułgarski tłumaczenia uwierzytelnione fiński tłumaczenia uwierzytelnione słoweński tłumaczenia techniczne niemiecki tłumaczenia uwierzytelnione francuski tłumaczenia techniczne duński tłumaczenia specjalistyczne czeski tłumaczenia ekspresowe łotewski tłumaczenia techniczne białoruski tłumaczenia specjalistyczne angielski tłumaczenia techniczne fiński tłumaczenia pisemne francuski tłumaczenia uwierzytelnione ukraiński tłumaczenia ekspresowe słowacki tłumaczenia uwierzytelnione norweski tłumaczenia techniczne hindi tłumaczenia uwierzytelnione angielski tłumaczenia pisemne grecki tłumaczenia specjalistyczne słoweński tłumaczenia techniczne chorwacki tłumaczenia ekspresowe słoweński tłumaczenia ekspresowe hindi tłumaczenia pisemne niderlandzki tłumaczenia ekspresowe niderlandzki tłumaczenia pisemne czeski tłumaczenia specjalistyczne estoński tłumaczenia ekspresowe niemiecki tłumaczenia techniczne czeski tłumaczenia ekspresowe duński tłumaczenia pisemne białoruski tłumaczenia techniczne ukraiński tłumaczenia ekspresowe węgierski tłumaczenia pisemne angielski tłumaczenia specjalistyczne francuski tłumaczenia specjalistyczne rumuński tłumaczenia uwierzytelnione słowacki tłumaczenia specjalistyczne niemiecki tłumaczenia uwierzytelnione białoruski tłumaczenia ekspresowe bułgarski tłumaczenia techniczne estoński tłumaczenia ekspresowe rosyjski tłumaczenia ekspresowe norweski tłumaczenia techniczne koreański tłumaczenia ekspresowe czeski tłumaczenia techniczne litewski tłumaczenia ekspresowe litewski tłumaczenia pisemne rumuński tłumaczenia ekspresowe rumuński tłumaczenia specjalistyczne norweski tłumaczenia techniczne francuski tłumaczenia techniczne bułgarski tłumaczenia uwierzytelnione duński tłumaczenia pisemne duński tłumaczenia specjalistyczne rosyjski tłumaczenia pisemne hindi tłumaczenia specjalistyczne ukraiński tłumaczenia ekspresowe angielski tłumaczenia pisemne niemiecki tłumaczenia uwierzytelnione łotewski tłumaczenia techniczne słoweński tłumaczenia techniczne słowacki tłumaczenia uwierzytelnione rumuński tłumaczenia pisemne węgierski tłumaczenia uwierzytelnione węgierski tłumaczenia ekspresowe białoruski tłumaczenia uwierzytelnione chorwacki tłumaczenia ekspresowe koreański tłumaczenia ekspresowe estoński tłumaczenia uwierzytelnione rosyjski tłumaczenia pisemne rosyjski tłumaczenia uwierzytelnione litewski tłumaczenia specjalistyczne bułgarski tłumaczenia uwierzytelnione koreański tłumaczenia specjalistyczne niderlandzki tłumaczenia pisemne łotewski tłumaczenia ekspresowe fiński tłumaczenia pisemne norweski tłumaczenia uwierzytelnione hindi tłumaczenia specjalistyczne hindi tłumaczenia techniczne niderlandzki tłumaczenia techniczne łotewski tłumaczenia ekspresowe chorwacki tłumaczenia pisemne estoński tłumaczenia pisemne słoweński tłumaczenia ekspresowe ukraiński tłumaczenia uwierzytelnione czeski tłumaczenia techniczne rosyjski tłumaczenia techniczne norweski tłumaczenia ekspresowe francuski tłumaczenia specjalistyczne słowacki tłumaczenia uwierzytelnione bułgarski tłumaczenia specjalistyczne węgierski tłumaczenia specjalistyczne fiński tłumaczenia pisemne ukraiński tłumaczenia pisemne koreański tłumaczenia uwierzytelnione niderlandzki tłumaczenia pisemne fiński tłumaczenia specjalistyczne chorwacki tłumaczenia techniczne węgierski tłumaczenia pisemne słowacki tłumaczenia pisemne chorwacki tłumaczenia techniczne angielski tłumaczenia specjalistyczne litewski tłumaczenia pisemne litewski tłumaczenia specjalistyczne koreański tłumaczenia uwierzytelnione niemiecki tłumaczenia specjalistyczne duński

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Nie wybrano pliku
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować
Skontaktuj się
z nami
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Zamknij

Napisz do nas

Nie wybrano pliku
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować