Tłumaczenia

Tłumaczenia na język włoski w ofercie biura tłumaczeń Berlineo

tłumaczenia na język włoski
01

Szereg ogólnych podstawowych informacji o ofercie tłumaczeniowej Berlineo

W jaki sposób realizujemy zlecenia na przekład z polskiego na język włoski?

Berlineo to agencja tłumaczeniowa o ogólnokrajowym zasięgu. Oferujemy cały wachlarz fachowych usług w zakresie tłumaczeń dostosowanych do wymagań odbiorców naszych tłumaczeń. Wszystkie powierzane nam tłumaczenia pisemne wykonujemy przez Internet.


W agencji tłumaczeniowej Berlineo tłumaczenia pisemne na język włoski powierzamy w zależności od okoliczności albo wewnętrznym tłumaczom, albo zewnętrznym i sprawdzonym współpracownikom. W obu przypadkach są to wykwalifikowani i zawodowi tłumacze lub godni zaufania tłumacze przysięgli

W jaki sposób złożyć zamówienie na usługę tłumaczenia na język włoski?

Wszystkie oferowane przez nas tłumaczenia na włoski każdy może zamawiać mailowo. Aby otrzymać wycenę na przekład pisemny, wymagane jest przesłanie tekstu, który chcesz zlecić do przekładu, do analizy. W celu skrócenia czasu opracowania oferty wyślij treść w otwartym pliku edytowalnym (np. MS Word). Unikaj przesyłania plików w pliku PDF.


Wycenę w zakresie tłumaczenia konsekutywnego lub usług konferencyjnych przygotujemy po otrzymaniu dokładnych informacji na temat zaplanowanego przedsięwzięcia. W celu otrzymania szczegółowego kosztorysu prześlij nam następujące dane:

  1. data oraz czas rozpoczęcia i zakończenia eventu
  2. rodzaj przekładu (tłumaczenie konsekutywne lub konferencyjne)
  3. para językowa
  4. adres

Po otrzymaniu kosztorysu wystarczy, że zatwierdzisz wykonanie usługi. Proste, prawda?

Jak przebiega proces realizacji tłumaczenia na język włoski

Po ostatecznym złożeniu zamówienia rozpoczynamy proces tłumaczenia. Przebieg zależy od stopnia złożoności oraz typu udostępnionych materiałów źródłowych. Konwencjonalne zadania polegające na przekładzie od jednego do kilku tekstów na jeden język obcy składają się z kilku kroków. Od założenia projektu w systemie do zarządzania procesami tłumaczeniowymi, przez podłączenie pamięci tłumaczeniowej (TM) i glosariusza (TB), sprawdzenie bezbłędności segmentacji treści, przydzielenie przekładu na włoski najlepszemu dostępnemu tłumaczowi, wykonanie przekładu, sprawdzenie, po kontrolę QA i wysłanie gotowego dzieła wraz z fakturą do zamawiającego. Kompleksowe zlecenia tłumaczeniowe wymagają specyficznego opracowania kroków realizacji i odrębnych procesów.


Usługa tłumaczenia ustnego rządzi się innymi prawami. Zlecenia na tłumaczenia konsekutywne zleceniodawcy potwierdzają z zasady z odpowiednim wyprzedzeniem. Tłumacz ma dzięki temu szansę opracować słownictwo, zapoznać się z udostępnionymi prezentacjami oryginalnymi czy przestudiować specyfikę danej branży. W dniu rozpoczęcia spotkania tłumacz przyjeżdża na miejsce realizacji z odpowiednim wyprzedzeniem i pozostaje do dyspozycji klienta w zamówionym czasie.

Obsługa klienta w biurze tłumaczeń Berlineo

Pracownicy naszego biura to specjaliści do spraw przekładu i lokalizacji oferujący fachową pomoc oraz doradztwo. Nasza praca, języki obce, zagadnienia z zakresu tłumaczeń pisemnych, realizacja usług lokalizacji gier i organizacja międzynarodowych kongresów to nasza pasja, która sprawia nam mnóstwo satysfakcji. Wspieranie naszych zleceniodawców w regularnej komunikacji ze światem to jeden z naszych głównych celów.

Od czego zależy cena tłumaczenia na język włoski

Koszt przekładu pisemnego zależy co do zasady od objętości (liczby wyrazów) dokumentu źródłowego oraz kombinacji językowej. Zasada jest jasna: im więcej tekstu, tym wyższy koszt.


To samo dotyczy kombinacji - im mniej popularny język docelowy, tym koszt jednostkowy może być wyższy. Podobna sytuacja jest w przypadku daty dostawy gotowego przekładu. Jeżeli potrzebna jest realizacja pilna, koszt jednostkowy będzie wyższy niż w przypadku normalnego trybu realizacji.


W przypadku tłumaczeń ustnych oraz symultanicznych jest identycznie. Im tłumacz dłużej pozostaje do dyspozycji zamawiającego, tym koszt całkowity usługi będzie wyższy. Wynika to z tego, że tłumaczenia ustne i kabinowe rozliczane są za czas spędzony na zleceniu - najczęściej w blokach po cztery godziny.

Ile standardowo trwa opracowanie przekładu pisemnego

Czas realizacji przekładu jest zawsze uzgadniany indywidualnie. Jeżeli zamawiający nie wskazuje odgórnie oczekiwanego terminu dostawy, zawsze oferujemy optymalny czas wykonania dzieła i koszt. W takim przypadku w ciągu 1 dnia roboczego wykonujemy do 5 standardowych stron maszynopisu (ok. 1250 słów).


Klienci Berlineo mogą każdorazowo skorzystać z alternatywnych, szybszych trybów realizacji tłumaczeń pisemnych na język włoski, a w tym także dostawy tłumaczenia w dniu złożenia zlecenia (super express).

02

Ogólne informacje o języku włoskim oraz obszarze kulturowym języka włoskiego

Podstawowe informacje o języku włoskim

Język włoski wywodzi się z rodziny języków indoeuropejskich. Zaliczany jest do grupy języków romańskich. Co ciekawe, w języku włoskim nie ma liter: K, Y, W, X i J. A każde słowo kończy się samogłoską.

 

Włoski uznawany jest za niezwykle melodyjny, stąd duża jego popularność wśród osób uczących się obcych języków. Dawniej również uważany był za język neutralny, lingua franca, co oznaczało, że umożliwia prostą i szybką komunikację osób, dla których nie jest on językiem ojczystym. Potwierdzić to może traktat belgradzki z 1739 roku ustanawiający pokój pomiędzy Austrią, Turcją i Rosją – był on spisany właśnie w języku włoskim.

 

Tłumaczenia na język włoski wykonywane przez nasze biuro wyróżniają się solidnością i profesjonalizmem. Możliwe są u nas zarówno tłumaczenia zwykłe, jak i uwierzytelnione.  

W jakich państwach włoski jest językiem urzędowym

Włoski jest językiem urzędowym nie tylko we Włoszech, ale także w Szwajcarii, Watykanie i San Marino. W języku tym mówi się także na terenie byłych kolonii włoskich, czyli w Etiopii czy Libii. Można go usłyszeć również w niektórych rejonach Francji, na Korsyce czy Malcie.

 

Włoskim jako językiem ojczystym posługuje się około 70 mln osób. Szacuje się, że kolejne 130 mln nauczyło się włoskiego, co świadczy o jego ogromnej popularności.

Przemysł w państwach posługujących się językiem włoskim

Włochy to niekwestionowany lider w produkcji wina na świecie. Trunek ten jest głównym towarem eksportowym tego państwa. Jednak Włochy słyną także z innych gałęzi przemysłu, wśród których wyróżnia się branża motoryzacyjna, spożywcza czy odzieżowa. Szwajcaria ma świetnie rozwinięty przemysł elektromaszynowy, chemiczny i spożywczy.

 

Tłumaczenia z polskiego na język włoski zamawiane w naszym biurze w dużej części dotyczą wszelkiego rodzaju dokumentów firmowych, transportowych czy technicznej specyfikacji maszyn produkcyjnych. Realizujemy zarówno tłumaczenia ustne, jak i pisemne.

Jakie towary eksportują polskie firmy do tych państw

Eksport do Włoch ma 4,6% udziału w ogólnym eksporcie dóbr z Polski. Choć nie jest to najważniejszy dla nas rynek zbytu, nie warto go ignorować. Do Włoch wysyłamy głównie maszyny i urządzenia mechaniczne, elektryczne, pojazdy takie jak samoloty, statki czy metale nieszlachetne oraz wykonane z nich produkty.

  

Biuro Berlineo ułatwia międzynarodowy handel. Pomagamy firmom we wprowadzeniu ich produktów na włoskojęzyczny rynek. Tłumaczenia na język włoski dotyczą nie tylko umów handlowych, ale także tekstów marketingowych, które zwiększają pozytywny odbiór produktu na terenie Włoch. Dokonujemy także lokalizacji stron www czy oprogramowania. Tłumaczymy także dokumenty niezbędne podczas transportu produktów.

Lista wybranych klientów

DANTHERM Sp. z o.o.
PEPCO Poland Sp. z o.o.
Akademia Ekonomiczna w Poznaniu
CLAR SYSTEM S.A.
Carcoustics Austria GmbH
AWF Poznań
Depenbrock Polska Sp. z o.o. Sp. Komandytowa
DSM Nutritional Products Sp. z o.o.
STRABAG Sp. z o.o.
03

Tłumaczenia na język włoski

tłumaczenia pisemne

Tłumaczenia pisemne na język włoski

Codziennie w agencji Berlineo realizujemy od kilku do kilkunastu zamówień na tłumaczenia standardowe w kombinacji z językiem włoskim. Umowy cywilnoprawne, opisy usług, wpisy w Social Mediach, postanowienia sądowe, wyniki badań medycznych, dokumentacja medyczna to tylko część naszej pracy. Fachowi specjaliści ds. przekładu oraz staranna weryfikacja każdego tłumaczenia pisemnego zapewniają najwyższą jakość oferowanych przez Berlineo tłumaczeń na język włoski.

tłumaczenia ustne

Tłumaczenia ustne na język włoski

Berlineo ze swoim ponad dziesięcioletnim doświadczeniem na rynku tłumaczeniowym wykonało dziesiątki tysięcy roboczogodzin w zakresie asysty tłumaczeniowej na język włoski. Obsługujemy konferencje dotyczące współpracy naszych stałych klientów w takich dziedzinach jak automatyka przemysłowa, transport lotniczy czy turystyka. Tłumaczenia ustne to także wszelkiego rodzaju kursy, audyty przeprowadzane przez zewnętrzne firmy, a nawet tłumaczenia u notariusza. Dokładamy wszelkich starań, aby każde spotkanie prowadzone w języku włoskim, nie tylko to zakładowe, przebiegło zgodnie z założeniami organizatora.

S3

Lokalizacja treści na język włoski

Usługa lokalizacji treści portali internetowych to specjalizacja naszej firmy. Podczas opracowania kierujemy się aktualnymi trendami Content Marketingu. Dzięki innowacyjnej aplikacji wspomagającej pracę naszego biura tłumaczeń możemy edytować treści oryginalne zawierające kod. Nasze narzędzia kontroli jakości i spójności kodu źródłowego gwarantują jego nienaruszalność. Przekonało się o tym wielu klientów naszego biura, którzy systematycznie powierzają nam wykonanie lokalizacji nowych opisów produktów i wpisów publikowanych na swoich korporacyjnych stronach internetowych czy w ramach aplikacji webowych. Jeżeli zachodzi taka potrzeba wynikająca ze specyfiki materiałów oryginalnych, jesteśmy w stanie wdrożyć niekonwencjonalne rozwiązania programistyczne. Wszystko po to, aby efektywnie spełniać indywidualne wymagania naszych klientów.

S3

Tłumaczenia konferencyjne w kombinacji polski-włoski

Ten typ przekładu, zwany również tłumaczeniami kabinowymi, to usługa wykonywana zawsze przez dwóch lub dwoje doświadczonych tłumaczy. Tłumacze pracują w specjalnej wyciszonej kabinie. Za pośrednictwem słuchawek odsłuchują przemowę prelegenta i w tym samym czasie przekładają treść wypowiedzi na język włoski lub polski. Biuro tłumaczeń Berlineo obsługuje imprezy wymagające tłumaczenia symultanicznego także w wielu kombinacjach języków, również tych realizowanych w trybie relay. Dzięki partnerom na obszarze całej Polski nasze usługi świadczymy we wszystkich możliwych centrach konferencyjnych w Europie.

04

W jakich miastach dostępne są nasze tłumaczenia na język włoski

Profesjonalne tłumaczenia oferowane przez Berlineo dostępne w całym kraju

Biuro tłumaczeń Berlineo to pionierska firma gwarantująca obsługę tłumaczeniową na obszarze całego kraju. Nasza kompleksowa oferta dostępna jest w takim samym zakresie dla wszystkich zamawiających. Wszystkie oferowane usługi możesz zamawiać online - za pośrednictwem poczty elektronicznej i telefonicznie.


Nasze kompetentne wsparcie i fachowe doradztwo, ale przede wszystkim nasze tłumaczenia zapewniamy klientom w całego kraju. Wyślij wiadomość za pomocą formularza, a nasi pracownicy błyskawicznie opracują darmową kalkulację.

Tłumaczenia ustne realizujemy na terenie całej Europy

Usługi tłumaczenia ustnego w kombinacji z językiem włoskim świadczymy najczęściej w Polsce, ale również na całym obszarze pozostałych krajów włoskiego obszaru kulturowego. Usługi tłumaczenia ustnego obejmują zazwyczaj rozmowy biznesowe, zebrania wewnątrzfirmowe, wyjazdy studyjne czy asystę tłumaczeniową podczas warsztatów lub kwalifikacji pracowników.


Na życzenie naszych naszych stałych klientów zapewniamy kompleksową organizację międzynarodowych konferencji i kongresów wraz z instalacją techniki konferencyjnej, zapewnieniem zakwaterowania i cateringu dla gości oraz obsługą imprezy. W razie takiego zapotrzebowania zapewnimy ci wsparcie na obszarze wszystkich państw członkowskich UE.

Zdalna realizacja tłumaczeń uwierzytelnionych z języka włoskiego

W Berlineo tłumaczenia poświadczone z oraz na język włoski możesz zamówić bez potrzeby odwiedzin w siedzibie naszej firmy. W naszym biurze tłumaczeń wszystkie formalności załatwisz siedząc wygodnie przy komputerze lub za pomocą smartfona. Po prostu wyślij nam wyraźne zdjęcie cyfrowe albo skan dokumentu, który wymaga przekładu, a my zajmiemy się całą resztą.


Sporządzimy wycenę, w której zawrzemy wszystkie istotne informacje, cenę oraz termin realizacji. Po zaakceptowaniu oferty musisz tylko zapłacić za tłumaczenie i poczekać na przesyłkę lub dostawę do paczkomatu.

W ramach tłumaczeń na język włoski oferujemy szeroko rozumiane tłumaczenia techniczne.

05

Ceny tłumaczeń na język włoski

Cena tłumaczenia standardowego na język włoski
od 45,00 zł netto
Cena tłumaczenia uwierzytelnionego na język włoski
od 55,00 zł netto
Cena tłumaczenia ekspresowego na język włoski
od 56,25 zł netto
Cena tłumaczenia specjalistycznego na język włoski
od 51,75 zł netto

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Upuść pliki tutaj lub kliknij, aby przesłać. Można przesłać maksymalnie 10 plików.
Error Error
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować
Skontaktuj się
z nami

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Zamknij

Napisz do nas

Nie wybrano pliku
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować