Tłumaczenia

Tłumaczenia na język czeski w ofercie Berlineo

tłumaczenia na język czeski
01

Szereg ogólnych kluczowych informacji o ofercie tłumaczeniowej Berlineo

W jaki sposób realizujemy zlecenia na tłumaczenie z polskiego na język czeski?

Berlineo to biuro tłumaczeń o ogólnopolskim zasięgu. Zapewniamy cały wachlarz fachowych usług tłumaczeniowych dostosowanych do wymagań naszych klientów. Znaczną część zleceń realizujemy zdalnie.


W Berlineo tłumaczenia powierzamy w zależności od oczekiwań albo wewnętrznym lingwistom, albo zewnętrznym i godnym zaufania tłumaczom. W obu przypadkach są to fachowi i wyspecjalizowani tłumacze lub godni zaufania tłumacze przysięgli

Jak mogę złożyć zamówienie na tłumaczenie pisemne na język czeski?

Wszystkie tłumaczenia w ofercie naszej agencji możesz zamówić zdalnie. Aby otrzymać wycenę na przekład pisemny, wymagane jest wysłanie dokumentu na potrzeby sporządzenia oferty. W celu skrócenia czasu opracowania oferty wyślij tekst w otwartym pliku edytowalnym (np. MS Word). Unikaj przesyłania materiałów w formie PDF.


Ofertę w zakresie tłumaczenia ustnego lub tłumaczeń konferencyjnych sporządzimy na podstawie dokładnych danych na temat zaplanowanego przez Ciebie wydarzenia. W celu otrzymania szczegółowego kosztorysu przekaż nam niżej wyszczególnione informacje:

  1. data oraz czas rozpoczęcia i zakończenia eventu
  2. rodzaj przekładu (tłumaczenie konsekutywne lub symultaniczne)
  3. kombinacja językowa
  4. miejsce

Po otrzymaniu kalkulacji kosztów wystarczy, że zatwierdzisz realizację usługi tłumaczenia. Proste, prawda?

Jak przebiega proces wykonania tłumaczenia na język czeski

Po skutecznym złożeniu zamówienia przystępujemy do realizacji przekładu. Przebieg pracy tłumacza zależny jest od stopnia złożoności oraz formy udostępnionych treści oryginalnych. Standardowe zadania polegające na przekładzie od jednego do kilku dokumentów z języka czeskiego na język polski składają się z paru kroków. Od utworzenia projektu w platformie do zarządzania pracami tłumaczeniowymi, przez podłączenie bazy} tłumaczeniowej (TM) oraz glosariusza (TB), skontrolowanie poprawności segmentacji tekstu, przydzielenie tłumaczenia na język czeski najlepszemu dostępnemu podwykonawcy, realizację zadania, proofreading, po kontrolę QA i wysłanie gotowego tłumaczenia wraz z fakturą do zamawiającego. Kompleksowe zlecenia tłumaczeniowe wymagają każdorazowo opracowania kroków realizacji i odrębnych procesów.


Usługa przekładu konsekutywnego rządzi się odmiennymi prawami. Zamówienia na tłumaczenia konsekutywne klienci potwierdzają zazwyczaj z należytym wyprzedzeniem. Tłumacz ma dzięki temu sposobność przygotować terminologię, zapoznać się z udostępnionymi tekstami źródłowymi czy przestudiować specyfikę danej branży. W dniu rozpoczęcia eventu tłumacz przyjeżdża na miejsce wykonania usługi z odpowiednim wyprzedzeniem i pozostaje do dyspozycji klienta w zamówionym czasie.

Obsługa klienta w agencji tłumaczeń Berlineo

Pracownicy agencji Berlineo to specjaliści ds. przekładu i usług lokalizacyjnych zapewniający rzetelną pomoc oraz wsparcie. Nasza praca, języki obce, problemy z zakresu tłumaczeń specjalistycznych, realizacja usług lokalizacji oprogramowania i organizacja międzynarodowych eventów to nasza pasja, która sprawia nam wiele satysfakcji. Wspieranie naszych zleceniodawców w regularnej komunikacji ze światem to jeden z naszych podstawowych celów.

Od czego zależy cena tłumaczenia na język czeski

Koszt przekładu pisemnego zależy co do zasady od objętości (ilości słów) tekstu oryginalnego oraz kombinacji językowej. Zasada jest prosta: im więcej stron, tym wyższy koszt całkowity.


To samo dotyczy kombinacji - im mniej znany język docelowy, tym koszt jednostkowy może być wyższy. Podobna sytuacja jest w przypadku terminu dostawy gotowego dzieła. Jeśli potrzebna jest realizacja pilna, cena jednostkowa będzie wyższa niż w przypadku zwykłego trybu realizacji.


W przypadku tłumaczeń konsekutywnych oraz kabinowych jest identycznie. Im tłumacz dłużej pozostaje do dyspozycji zleceniodawcy, tym koszt całkowity usługi będzie wyższy. Wynika to z faktu, że tłumaczenia konsekutywne i kabinowe rozliczane są za czas spędzony na zleceniu - przeważnie w blokach po cztery godziny.

Ile czasu zajmie realizacja tłumaczenia pisemnego

Czas opracowania tłumaczenia pisemnego jest każdorazowo uzgadniany indywidualnie. Jeżeli klient nie podaje odgórnie oczekiwanego terminu realizacji, wtedy proponujemy optymalny czas wykonania dzieła oraz koszt. W takim przypadku w ciągu 1 dnia pracy wykonujemy do 5 standardowych stron maszynopisu (około 1250 słów).


Klienci Berlineo mogą zawsze skorzystać z innych, priorytetowych trybów realizacji tłumaczeń pisemnych na język czeski, a w tym również wykonania tłumaczenia w dniu złożenia zamówienia (super express).

02

Ogólne informacje o języku czeskim oraz obszarze kulturowym języka czeskiego

Podstawowe informacje o języku czeskim

Język czeski, czyli český jazyk, wywodzi się z grupy języków zachodniosłowiańskich, stanowiącej część rodziny języków indoeuropejskich. Powstał mniej więcej w X wieku, natomiast jego rozwój szacuje się na okres późniejszego średniowiecza.

 

Dziś to jeden z urzędowych języków Unii Europejskiej. W największym stopniu spokrewniony jest z językiem słowackim, a w dalszej kolejności z językiem polskim. Jednak, mimo bardzo zbliżonego słownictwa w naszych językach, należy uważać na homonimy – wyrazy, które brzmią podobnie lub tak samo, ale oznaczają coś zupełnie innego.

W jakich państwach czeski jest językiem urzędowym

Szacuje się, że języka czeskiego używa około 11,5 miliona osób, z czego ponad 10 milionów mieszka w Republice Czeskiej. Liczba ta obejmuje 96% ludności czeskiej, a same Czechy to jedyny kraj, w którym język ten posiada status urzędowy.

 

Pozostałą część osób posługujących się językiem czeskim stanowią przede wszystkim imigranci oraz ich potomkowie. Mieszkają nie tylko w krajach Europy, ale także na terenie obu Ameryk czy Australii.

Przemysł w państwach posługujących się językiem czeskim

Czechy wyróżniają się na tle krajów Europy Środkowo-Wschodniej wysokim poziomem uprzemysłowienia i dobrze rozwiniętym rolnictwem. Czeska gospodarka jest także uważana za jedną z najstabilniejszych spośród tych państw.

 

Podstawą tej gospodarki jest przemysł maszynowy. Republika Czeska utrzymuje wiodącą pozycję wśród piętnastu największych międzynarodowych producentów samochodów osobowych. W branży motoryzacyjnej zatrudnionych jest około 150 tysięcy ludzi, co stanowi ponad 20% czeskiego eksportu.

 

Przemysł elektryczny i elektrotechniczny, oparty na długiej tradycji oraz na doskonałej i wykwalifikowanej sile roboczej, to drugi co do wielkości sektor czeskiej gospodarki. Poza tym, czeskie przedsiębiorstwa inżynieryjne dostarczają kompletne wyposażenia, są szczególnie aktywne w dziedzinach energetyki maszynowej, techniki transportowej, systemach wentylacyjnych oraz produkcji konstrukcji metalowych i ich elementów.

 

Kraj zajmuje także czołowe miejsce w świecie pod względem wydobyciu grafitu

Jakie towary eksportują polskie firmy do tych państw

Sąsiedztwo naszych krajów sprzyja wzajemnej współpracy. Czechy należą do najważniejszych partnerów gospodarczych Polski pod względem obrotów handlowych - tuż po Niemczech, Rosji, Chinach oraz Włoszech. Są także 3. odbiorcą naszych towarów (wyprzedzają ich Niemcy oraz Słowacja). 

  

Do niedawna Czechy były jednym z największych importerów polskiej żywności, w tym przede wszystkim mięsa i wędlin. Obecnie wśród topowych produktów wylicza się wyroby przemysłowe, głównie stal oraz żelazo. Za czeską granicę eksportujemy także maszyny, środki transportu, odzież i meble.

 

Tłumaczenia na język czeski są więc potrzebne w każdym sektorze przemysłowym. Tu z pomocą przychodzi Berlineo - dla naszych klientów przygotowujemy tłumaczenia specyfikacji technicznych, kart charakterystyki produktów czy umów handlowych.

Lista wybranych klientów

Depenbrock Polska Sp. z o.o. Sp. Komandytowa
DSM Nutritional Products Sp. z o.o.
STRABAG Sp. z o.o.
ENERTRAG POLSKA Sp. z o.o.
KKS LECH POZNAŃ S.A.
EVELINE COSMETICS Spółka Akcyjna S.K.A.
TZMO SA
HYDROBUDOWA POLSKA S.A.
Kompania Piwowarska S.A.
03

Tłumaczenia na język czeski

tłumaczenia pisemne

Tłumaczenia pisemne na język czeski

Co dnia w agencji Berlineo wykonujemy od kilku do kilkunastu zamówień na tłumaczenia standardowe w kombinacji z językiem czeskim. Umowy cywilnoprawne, opisy usług, wpisy w portalach społecznościowych, wyroki sądowe, wyniki badań doświadczalnych, dokumentacja firmowa to tylko fragment naszej pracy. Fachowi tłumacze oraz skrupulatna weryfikacja każdego tłumaczenia pisemnego zapewniają najwyższe standardy jakościowe oferowanych przez Berlineo tłumaczeń na język czeski.

tłumaczenia ustne

Tłumaczenia ustne na język czeski

Biuro tłumaczeń Berlineo ponad dziesięcioletnim doświadczeniem na rynku tłumaczeniowym wykonało dziesiątki tysięcy roboczogodzin asysty tłumaczeniowej na język czeski. Obsługujemy konferencje dotyczące współpracy naszych klientów w takich branżach jak energetyka, transport międzynarodowy czy infrastruktura komunikacyjna. Tłumaczenia ustne to także wszelkiego rodzaju szkolenia online, audyty przeprowadzane przez zewnętrzne firmy, a nawet tłumaczenia u notariusza. Dokładamy wszelkich starań, aby każde spotkanie prowadzone w języku czeskim, nie tylko to handlowe, przebiegło zgodnie z założeniami.

S3

Lokalizacja treści na język czeski

Usługa lokalizacji treści stron WWW to specjalność naszej firmy. W trakcie pracy kierujemy się bieżącymi trendami w zakresie Content Marketingu. Dzięki innowacyjnej platformie wspierającej zadania tłumaczeniowe możemy opracowywać pliki oryginalne zawierające kod źródłowy. Wdrożone mechanizmy kontroli jakości i spójności kodu źródłowego gwarantują jego integralność. Przekonało się o tym wielu klientów naszego biura, którzy regularnie powierzają nam wykonanie tłumaczenia na język czeski bieżących opisów produktów lub wpisów publikowanych na swoich korporacyjnych stronach WWW czy w ramach aplikacji internetowych. Jeśli jest taka potrzeba wynikająca ze specyfiki treści źródłowych, jesteśmy w stanie wdrożyć unikalne rozwiązania programistyczne. Wszystko po to, aby sprawnie spełniać indywidualne oczekiwania naszych zleceniodawców.

S3

Tłumaczenia symultaniczne w kombinacji polski-czeski

Ten typ przekładu, zwany także tłumaczeniami kabinowymi, to usługa realizowana zawsze przez parę doświadczonych tłumaczy. Tłumacze pracują w specjalnej wyciszonej kabinie. Przez słuchawki odsłuchują wypowiedź prelegenta i symultanicznie przekładają treść wypowiedzi na język czeski lub polski. Biuro tłumaczeń Berlineo obsługuje imprezy wymagające tłumaczenia konferencyjnego również w wielu kombinacjach języków, również tych wykonywanych w trybie relay. Dzięki współpracownikom na terenie całego kraju nasze usługi zapewniamy we wszystkich możliwych centrach konferencyjnych w Polsce i nie tylko.

04

W jakich miastach możesz liczyć na nasze tłumaczenia na język czeski

Oferowane usługi tłumaczeniowych Berlineo dostępne na terenie całego kraju

Biuro tłumaczeń Berlineo to innowacyjna firma gwarantująca obsługę tłumaczeniową na obszarze całego kraju. Nasza kompleksowa oferta dostępna jest w takim samym stopniu dla całej grupy zamawiających. Wszystkie tłumaczenia możesz zamawiać zdalnie - za pośrednictwem poczty elektronicznej bądź telefonicznie.


Nasze rzetelne wsparcie i językowe doradztwo, ale przede wszystkim nasze usługi tłumaczeniowe oferujemy zleceniodawcom w całego kraju. Wyślij wiadomość za pośrednictwem formularza, a nasi pracownicy niezwłocznie opracują darmową ofertę.

Tłumaczenia ustne realizujemy w całej Europie

Tłumaczenia ustne w kombinacji z językiem czeskim wykonujemy najczęściej w kraju, ale również na całym obszarze pozostałych krajów czeskiego obszaru językowego. Zlecenia na tłumaczenia ustne obejmują na ogół rozmowy biznesowe, zebrania wewnątrzfirmowe, zebrania korporacyjne czy wsparcie tłumaczeniowe na szkoleniach lub podczas targów.


Na życzenie naszych naszych stałych klientów organizujemy kompleksowo konferencje międzynarodowe jednocześnie gwarantując sprzęt konferencyjny, zakwaterowanie, catering dla uczestników oraz obsługę techniczną imprezy. Jeżeli organizujesz konferencję poza Polską, zapewnimy ci wsparcie na terenie całej UE.

Zdalna realizacja tłumaczeń uwierzytelnionych z języka czeskiego

W Berlineo usługę tłumaczenia poświadczonego z języka czeskiego możesz zamówić bez potrzeby wizyty w siedzibie Berlineo. U nas kwestię formalnego zlecenia załatwisz siedząc komfortowo przy biurku lub za pośrednictwem smartfona. Wystarczy, że wyślesz nam wyraźne zdjęcie wykonane smartfonem albo skan dokumentu, który musisz przetłumaczyć, a my zajmiemy się całą resztą.


Sporządzimy i prześlemy wycenę, w której znajdziesz wszystkie istotne informacje, w tym koszt usługi i datę realizacji. Jako zleceniodawca musisz tylko opłacić zlecenie i poczekać na kuriera lub odebrać gotowy dokument z paczkomatu.

Nasze biura tłumaczeń zapewnia sprawne i rzetelne tłumaczenia na język czeski. Na Berlineo możesz liczyć również, gdy wymagasz tłumaczenia ekspresowego.

05

Ceny tłumaczeń na język czeski

Cena tłumaczenia standardowego na język czeski
od 45,00 zł netto
Cena tłumaczenia uwierzytelnionego na język czeski
od 55,00 zł netto
Cena tłumaczenia ekspresowego na język czeski
od 56,25 zł netto
Cena tłumaczenia specjalistycznego na język czeski
od 51,75 zł netto

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Upuść pliki tutaj lub kliknij, aby przesłać. Można przesłać maksymalnie 10 plików.
Error Error
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować
Skontaktuj się
z nami

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Zamknij

Napisz do nas

Nie wybrano pliku
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować