Tłumaczenia

Tłumaczenia na język japoński - kompleksowa oferta agencji tłumaczeniowej Berlineo

tłumaczenia na język japoński
01

Garść ogólnych podstawowych informacji o ofercie tłumaczeniowej Berlineo

Jak wykonujemy zlecenia na przekład z języka polskiego na japoński?

Berlineo to biuro tłumaczeń o ogólnopolskim zasięgu. Wykonujemy całe spektrum fachowych usług w zakresie tłumaczeń dostosowanych do wymagań naszych klientów. Wszystkie powierzane nam tłumaczenia pisemne wykonujemy online.


W naszym biurze tłumaczeń tłumaczenia pisemne na język japoński powierzamy w zależności od oczekiwań albo wewnętrznym lingwistom, albo zewnętrznym i sprawnym współpracownikom. W obu przypadkach są to profesjonalni i wyspecjalizowani tłumacze lub sprawdzeni tłumacze przysięgli

Jak mogę zamówić tłumaczenie pisemne na japoński?

Wszystkie oferowane usługi możesz sprawnie zamawiać online. Aby otrzymać ofertę na tłumaczenie pisemny, konieczne jest przesłanie dokumentu do wglądu. Aby skrócić czas opracowania wyceny, prześlij dokument w otwartym pliku edytowalnym (na przykład Open Office). Unikaj przesyłania tekstów w formacie PDF.


Ofertę w zakresie tłumaczenia ustnego lub usług konferencyjnych opracujemy po otrzymaniu dokładnych informacji na temat zaplanowanego przez Ciebie eventu. W celu otrzymania precyzyjnego kosztorysu podaj nam poniższe informacje:

  1. termin i godzina rozpoczęcia i zakończenia eventu
  2. rodzaj tłumaczenia (tłumaczenie konsekutywne lub konferencyjne)
  3. para językowa
  4. dokładny adres

Po otrzymaniu wyceny wystarczy, że potwierdzisz wykonanie zlecenia. Proste, prawda?

Jak przebiega proces realizacji tłumaczenia na japoński

Po skutecznym złożeniu zamówienia przystępujemy do realizacji opracowania tekstu w języku . Przebieg pracy tłumacza zależny jest od stopnia złożoności oraz rodzaju wysłanych plików źródłowych. Konwencjonalne zadania polegające na przekładzie od jednego do kilku dokumentów z języka na język polski składają się z kilku etapów. Od założenia projektu w platformie do zarządzania pracami tłumaczeniowymi, przez podłączenie pamięci tłumaczeniowej (TM) oraz glosariusza (TB), skontrolowanie bezbłędności segmentacji treści, przydzielenie zlecenia najlepszemu dostępnemu podwykonawcy, wykonanie zadania, korektę, po kontrolę QA i wysłanie gotowego przekładu wraz z fakturą do zamawiającego. Złożone zlecenia tłumaczeniowe wymagają indywidualnego opracowania kroków realizacji i poszczególnych procesów.


Usługa tłumaczenia konsekutywnego rządzi się innymi prawami. Zlecenia na tłumaczenia ustne klienci potwierdzają z zasady z adekwatnym wyprzedzeniem. Tłumacz ma dzięki temu sposobność przygotować słownictwo, zapoznać się z udostępnionymi materiałami oryginalnymi czy przestudiować specyfikę danej tematyki. W dniu rozpoczęcia eventu tłumacz przybywa na miejsce realizacji z odpowiednim wyprzedzeniem i pozostaje do dyspozycji klienta w zamówionym czasie.

Obsługa klienta w Berlineo

Pracownicy naszego biura to specjaliści ds. tłumaczeń i lokalizacji oferujący fachową pomoc i wsparcie. Nasza praca, języki obce, zagadnienia z zakresu tłumaczeń specjalistycznych, realizacja usług lokalizacji gier i organizacja międzynarodowych kongresów to nasza pasja, która sprawia nam dużo satysfakcji. Wspieranie naszych zleceniodawców w codziennej komunikacji ze światem to jeden z naszych najważniejszych celów.

Od czego zależy cena tłumaczenia na język japoński

Koszt przekładu pisemnego zależy co do zasady od objętości (ilości słów) dokumentu źródłowego oraz kombinacji językowej. Zasada jest następująca: im więcej treści, tym wyższy koszt całkowity.


To samo dotyczy języka docelowego - im mniej znany język docelowy, tym koszt jednostkowy jest wyższy. Podobną sytuację mamy w przypadku daty dostawy gotowego dzieła. Jeżeli wymagana jest realizacja ekspresowa, koszt jednostkowy będzie wyższy niż w przypadku standardowego trybu realizacji.


W przypadku tłumaczeń konsekutywnych oraz kabinowych jest analogicznie. Im tłumacz dłużej pozostaje do dyspozycji zleceniodawcy, tym koszt całkowity usługi tłumaczenia będzie wyższy. Wynika to z faktu, że tłumaczenia konsekutywne i kabinowe rozliczane są za roboczogodziny - zwykle w blokach po cztery godziny.

Ile czasu zajmuje przygotowanie tłumaczenia pisemnego

Czas realizacji tłumaczenia jest każdorazowo uzgadniany indywidualnie. Jeżeli zlecający nie podaje odgórnie wymaganego terminu realizacji, zawsze oferujemy optymalny czas realizacji oraz koszt. W takich okolicznościach obowiązuje, że w ciągu jednego dnia roboczego opracowujemy do pięciu standaryzowanych stron maszynopisu (około 1250 wyrazów).


Klienci Berlineo mogą zawsze skorzystać z alternatywnych, pilniejszych trybów realizacji tłumaczeń pisemnych na język japoński, a w tym także dostawy przekładu w dniu złożenia zlecenia (super express).

02

Ogólne informacje o języku japońskim oraz obszarze kulturowym języka japońskiego

Podstawowe informacje o języku japońskim

Japonia to kraj wyjątkowy na skalę światową chyba pod każdym względem. Fascynująca kultura, oryginalne rozrywki, jedyne w swoim rodzaju teleturnieje i programy telewizyjne, a do tego manga i egzotyczny język - to zdecydowanie wyróżnia Japonię. Nazywana jest Krajem Kwitnącej Wiśni i każdego roku jest celem milionów turystów z całego świata.

 

Dla wielu Japonia to zupełnie inny świat, którego koniecznie chce się dotknąć i posmakować. Japończycy to bardzo zamknięty kulturowo naród, bardzo przywiązany do swoich tradycji. Jednym z bardzo specyficznych zjawisk jest śmierć z przepracowania. Japończycy to jeden z najbardziej przemęczonych i zestresowanych na świecie narodów. Wynika to przede wszystkim z kultury pracy - firma traktowana jest jak wielka rodzina i codzienne wyrabianie nadgodzin jest czymś zupełnie normalnym: w przeciwieństwie do wyjścia z pracy o normalnej godzinie.

W jakich państwach japoński jest językiem urzędowym

Japoński jest językiem urzędowym w całej Japonii oraz w Palau (w stanie Angaur).

 

Około 120-130 mln ludności świata deklaruje, że japoński jest ich językiem ojczystym. Znajduje się on również wśród języków, których najchętniej uczą się obcokrajowcy. Ciekawostką jest zaś to, że Japończycy, choć uczą się angielskiego, zwykle nie potrafią się nim dobrze posługiwać: wynika to przede wszystkim ze stresu. 

 

Jednak ani Ty, ani azjatyccy partnerzy biznesowi nie muszą martwić się barierą językową - od jej łamania jest Berlineo. Tłumaczenia na japoński to jedna z naszych specjalności.

Przemysł w państwach posługujących się językiem japońskim

Gospodarka Japonii plasuje się na czwartym miejscu pod względem rozwoju (po USA, Chinach i UE). Najlepiej rozwijają się usługi i przemysł, a w tym motoryzacyjny oraz elektroniczny, maszynowy, chemiczny, stalowy i farmaceutyczny. 

 

Szacuje się, że w Tokio zarabia się najlepiej spośród wszystkich największych miast na całym świecie.

 

Choć Japonia to kraj dość hermetyczny kulturowo, to międzynarodowa współpraca pod względem wymiany towarów i usług ma się doskonale. Aby jednak mogła ona kwitnąć, niezbędna jest współpraca z profesjonalnym biurem tłumaczeń, które zajmie się przekładem wszelkich dokumentów wymienianych między firmami. Tutaj na scenę wkracza Berlineo.

Jakie towary eksportują polskie firmy do tych państw

Współpraca Polski i Japonii w zakresie wymiany handlowej układa się bardzo dobrze i wciąż ma tendencję rozwojową. W Polsce prężnie funkcjonuje wiele japońskich inwestycji (głównie fabryk), z których towary trafiają na inne rynki, przede wszystkim zachodnioeuropejskie.

  

Jeżeli zaś chodzi o bezpośredni import do Japonii, to głównym przedmiotem są części samochodowe, a także artykuły spożywcze: przede wszystkim ryby i mięso. Polska z kolei importuje z Japonii samochody oraz sprzęt fotograficzny i kamery.

 

Dla specjalistów z Berlineo język japoński nie ma żadnych tajemnic. Wybierz zaufanego partnera, który pomoże Twojej firmie w codziennym funkcjonowaniu.

Lista wybranych klientów

BENNINGHOVEN Polska Sp. z o.o.
Amica Wronki S.A.
AmRest Holdings SE
Blue Media S.A.
Apart Sp. z o.o.
Bridgestone France SAS
DANTHERM Sp. z o.o.
PEPCO Poland Sp. z o.o.
Akademia Ekonomiczna w Poznaniu
CLAR SYSTEM S.A.
Carcoustics Austria GmbH
03

Tłumaczenia na język japoński

tłumaczenia pisemne

Tłumaczenia pisemne na język japoński

Każdego dnia w biurze Berlineo wykonujemy od kilku do kilkudziesięciu zamówień na tłumaczenia ekspresowe w kombinacji z językiem . Umowy korporacyjne, opisy usług, wpisy w portalach społecznościowych, wyroki sądowe, wyniki badań krwi, dokumentacja medyczna to tylko fragment naszej działalności. Doświadczeni podwykonawcy oraz uważna kontrola każdego przekładu zapewniają najwyższe standardy jakościowe oferowanych przez Berlineo tłumaczeń na język japoński.

tłumaczenia ustne

Tłumaczenia ustne na język japoński

Berlineo ze swoim ponad dziesięcioletnim doświadczeniem na rynku tłumaczeniowym wykonało dziesiątki tysięcy roboczogodzin asysty i wsparcia językowego w kombinacji z językiem . Obsługujemy konferencje dotyczące współpracy naszych zleceniodawców w takich dziedzinach jak robotyka, transport czy infrastruktura logistyczna. Tłumaczenia ustne to również różnego rodzaju zagraniczne szkolenia, audyty, a nawet tłumaczenia u notariusza. Dokładamy wszelkich starań, aby każde spotkanie prowadzone w języku , nie tylko to firmowe, przebiegło zgodnie z oczekiwaniami zleceniodawcy.

S3

Lokalizacja treści na język japoński

Usługa lokalizacji treści stron internetowych to specjalizacja agencji Berlineo. Podczas realizacji kierujemy się najnowszymi trendami w zakresie Content Marketingu. Dzięki innowacyjnej platformie wspomagającej pracę naszego biura tłumaczeń możemy edytować pliki oryginalne zawierające kod. Nasze narzędzia weryfikacji jakości i spójności kodu źródłowego zapewniają jego nienaruszalność. Przekonało się o tym wielu naszych zleceniodawców, którzy regularnie powierzają nam wykonanie lokalizacji bieżących opisów produktów lub wpisów publikowanych na swoich korporacyjnych stronach internetowych czy w ramach aplikacji webowych. Jeżeli jest taka konieczność wynikająca ze szczególnego charakteru plików źródłowych, jesteśmy skłonni opracować unikalne rozwiązania programistyczne. Wszystko po to, aby sprawnie spełniać indywidualne wymagania naszych zleceniodawców.

S3

Tłumaczenia kabinowe w parze językowej polski-japoński

Ten rodzaj przekładu, zwany również tłumaczeniami kabinowymi, to usługa wykonywana każdorazowo przez parę fachowych tłumaczy. Tłumacze pozostają w specjalnej wyciszonej kabinie. Przez słuchawki odbierają wypowiedź prelegenta i równolegle tłumaczą treść wypowiedzi na język japoński lub polski. Nasza firma obsługuje imprezy wymagające tłumaczenia symultanicznego również w wielu kombinacjach języków, również tych realizowanych w trybie relay. Dzięki partnerom na terenie całego kraju nasze usługi świadczymy we wszystkich możliwych centrach konferencyjnych w kraju i za granicą.

04

W jakich miastach dostępne są nasze tłumaczenia na język japoński

Profesjonalne tłumaczenia oferowane przez Berlineo o ogólnopolskim zasięgu

Berlineo to pionierska firma zapewniająca obsługę językową na terenie całego kraju. Nasza kompleksowa oferta dostępna jest w takim samym zakresie dla całej grupy klientów. Wszystkie tłumaczenia na język japoński możesz zamawiać zdalnie - za pomocą poczty elektronicznej i telefonicznie.


Nasze profesjonalne wsparcie i fachowe doradztwo, ale przede wszystkim nasze usługi oferujemy klientom w całego kraju. Wyślij zapytanie za pośrednictwem formularza, a nasi pracownicy szybko przedstawią niewiążącą wycenę.

Tłumaczenia ustne realizujemy na terytorium państw Unii Europejskiej

Tłumaczenia ustne w w parze językowej polski-japoński świadczymy najczęściej w Polsce, ale również na całym obszarze pozostałych krajów obszaru kulturowego. Usługi tłumaczenia ustnego obejmują na ogół rozmowy biznesowe, zebrania wewnątrzfirmowe, zebrania zarządu czy obsługę szkoleń lub targów międzynarodowych.


Na życzenie naszych naszych stałych klientów zapewniamy kompleksową organizację międzynarodowych konferencji i kongresów wraz z instalacją techniki konferencyjnej, zapewnieniem zakwaterowania i cateringu dla gości oraz obsługą imprezy. W razie takiego zapotrzebowania zapewnimy ci tłumaczenie na obszarze wszystkich państwa Unii Europejskiej.

Zdalna realizacja tłumaczeń uwierzytelnionych z języka

W Berlineo tłumaczenia poświadczone z oraz na język japoński zlecisz bez konieczności wizyty w siedzibie Berlineo. W naszym biurze tłumaczeń całą procedurę załatwisz siedząc komfortowo przy biurku lub za pomocą smartfona. Wystarczy, że wyślesz nam wyraźne zdjęcie albo skan dokumentu, który chcesz poddać tłumaczeniu, a my zajmiemy się całą resztą.


Przygotujemy ofertę, w której znajdziesz wszystkie ważne informacje, cenę oraz termin realizacji. Jako zleceniodawca musisz tylko opłacić zlecenie i poczekać na przesyłkę kurierską lub odebrać gotowy dokument z paczkomatu.

W Berlineo tłumaczeniami na język japoński zajmują się pasjonaci kultury azjatyckiej będący jednocześnie specjalistami w zakresie tłumaczeń.

05

Ceny tłumaczeń na język japoński

Cena tłumaczenia standardowego na język japoński
od 120,00 zł netto
Cena tłumaczenia uwierzytelnionego na język japoński
od 120,00 zł netto
Cena tłumaczenia ekspresowego na język japoński
od 150,00 zł netto
Cena tłumaczenia specjalistycznego na język japoński
od 138,00 zł netto

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Upuść pliki tutaj lub kliknij, aby przesłać. Można przesłać maksymalnie 10 plików.
Error Error
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować
Skontaktuj się
z nami

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Zamknij

Napisz do nas

Nie wybrano pliku
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować