Tłumaczenia

Tłumaczenia na język fiński w ofercie Berlineo

tłumaczenia na język fiński
01

Garść ogólnych istotnych informacji o ofercie tłumaczeniowej Berlineo

Jak realizujemy zlecenia na tłumaczenie z języka polskiego na język fiński?

Berlineo to biuro tłumaczeń o ogólnopolskim zasięgu. Wykonujemy całe spektrum fachowych tłumaczeń i usług lokalizacyjnych dostosowanych do potrzeb naszych stałych klientów. Wszystkie powierzane nam tłumaczenia pisemne wykonujemy przez Internet.


W agencji tłumaczeniowej Berlineo tłumaczenia pisemne na język fiński powierzamy w zależności od okoliczności albo wewnętrznym pracownikom, albo zewnętrznym i kompetentnym tłumaczom. W obu przypadkach są to profesjonalni i wyspecjalizowani podwykonawcy lub sprawdzeni tłumacze przysięgli

Jak mogę zamówić usługę tłumaczenia na fiński?

Wszystkie oferowane przez nas tłumaczenia na fiński możesz zamawiać mailowo. Aby otrzymać wycenę na przekład pisemny, konieczne jest udostępnienie treści, którą chcesz przełożyć na język fiński do wglądu. Aby skrócić czas opracowania oferty, wyślij treść w otwartym pliku edytowalnym (na przykład Open Office). Unikaj przesyłania materiałów w formie PDF.


Ofertę w zakresie przekładu ustnego na język fiński lub usług konferencyjnych przygotujemy na podstawie szczegółowych danych na temat zaplanowanego przez Ciebie wydarzenia. W celu otrzymania dokładnego kosztorysu wyślij do nas poniżej wymienione informacje:

  1. termin oraz czas rozpoczęcia i zakończenia eventu
  2. rodzaj tłumaczenia (tłumaczenie konsekutywne lub konferencyjne)
  3. kombinacja językowa
  4. adres

Po otrzymaniu oferty wystarczy, że potwierdzisz wykonanie tłumaczenia. Proste, prawda?

Jak przebiega proces wykonania usługi

Po ostatecznym złożeniu zamówienia rozpoczynamy proces przekładu pisemnego. Przebieg zależy od stopnia skomplikowania oraz typu przesłanych plików źródłowych. Najprostsze zadania polegające na przekładzie od jednego do kilku dokumentów na jeden język obcy składają się z paru kroków. Od założenia projektu w programie do zarządzania pracami tłumaczeniowymi, przez podłączenie pamięci tłumaczeniowej (TM) i bazy terminologicznej (TB), skontrolowanie poprawności segmentacji tekstu, przydzielenie zadania najlepszemu dostępnemu podwykonawcy, wykonanie zadania, proofreading, po kontrolę QA i wysłanie gotowego tłumaczenia wraz z fakturą VAT do zleceniodawcy. Skomplikowane projekty tłumaczeniowe wymagają indywidualnego opracowania etapów realizacji i poszczególnych procesów.


Usługa tłumaczenia konsekutywnego rządzi się odmiennymi prawami. Zlecenia na tłumaczenia ustne zleceniodawcy potwierdzają z zasady z adekwatnym wyprzedzeniem. Tłumacz ma dzięki temu możliwość przygotować terminologię, zapoznać się z udostępnionymi materiałami oryginalnymi czy poznać specyfikę danej branży. W dniu rozpoczęcia spotkania tłumacz przybywa na miejsce realizacji z odpowiednim wyprzedzeniem i pozostaje do dyspozycji klienta w określonym czasie.

Obsługa klienta w biurze tłumaczeń Berlineo

Pracownicy agencji Berlineo to fachowcy ds. przekładu i lokalizacji oferujący rzetelną pomoc oraz wsparcie. Nasza praca, języki obce, problemy z zakresu tłumaczeń ustnych, realizacja usług lokalizacji stron WWW i organizacja międzynarodowych konferencji to nasza pasja, która sprawia nam dużo satysfakcji. Wspieranie naszych zleceniodawców w regularnej komunikacji ze światem to jeden z naszych głównych celów.

Od czego zależy koszt przekładu na język fiński

Wycena tłumaczenia pisemnego zależy co do zasady od objętości (liczby wyrazów) dokumentu źródłowego oraz kombinacji językowej. Zasada jest prosta: im więcej słów, tym wyższy koszt całkowity.


To samo odnosi się do kombinacji - im mniej popularny język docelowy, tym koszt jednostkowy może być wyższy. Podobną sytuację mamy w przypadku daty dostawy gotowego dzieła. Jeżeli wymagana jest realizacja ekspresowa, cena jednostkowa może być zdecydowanie wyższa niż w przypadku standardowego trybu realizacji.


W przypadku tłumaczeń konsekutywnych oraz symultanicznych jest identycznie. Im tłumacz dłużej pozostaje do dyspozycji zleceniodawcy, tym koszt całkowity usługi tłumaczenia będzie wyższy. Wynika to z tego, że tłumaczenia konsekutywne i symultaniczne rozliczane są za godziny pracy - przeważnie w blokach po cztery godziny.

Ile czasu zajmuje przygotowanie tłumaczenia pisemnego

Czas opracowania tłumaczenia pisemnego jest za każdym razem uzgadniany indywidualnie. Jeżeli zamawiający nie wskazuje odgórnie wymaganego terminu realizacji, w takiej sytuacji oferujemy optymalny czas wykonania dzieła oraz koszt. W takich okolicznościach obowiązuje, że w ciągu jednego dnia pracy wykonujemy do pięciu standaryzowanych stron maszynopisu (około 1250 słów).


Klienci Berlineo mogą zawsze skorzystać z innych, pilnych trybów realizacji tłumaczeń pisemnych na język fiński, a w tym również dostawy przekładu w dniu złożenia zamówienia (super express).

02

Ogólne informacje o języku fińskim oraz obszarze kulturowym języka fińskiego

Podstawowe informacje o języku fińskim

Język fiński jest jednym z języków podgrupy języków bałtycko-fińskich. Jest dość blisko spokrewniony z estońskim, w mniejszym stopniu - z węgierskim.

 

Fińskim posługuje się ponad 5 mln mieszkańców Finlandii. To język o bardzo zróżnicowanym alfabecie, a akcent zawsze pada na pierwszą sylabę wyrazu. Dzięki temu fiński brzmi bardzo charakterystycznie, miękko i przyjemnie. 

 

Różni się również gramatycznie od większości języków z rodziny indoeuropejskiej. Ma aż 15 przypadków, nie ma za to rodzaju gramatycznego ani… czasu przyszłego!

 

Na szczęście przed wyspecjalizowanymi tłumaczami z Berlineo nie ma on żadnych tajemnic. Tłumaczenia na język fiński wykonujemy każdego dnia - zawsze z sukcesem!

W jakich państwach fiński jest językiem urzędowym

Fiński jest językiem urzędowym w Finlandii. Co ciekawe - nie jedynym! W tym kraju językiem urzędowym jest również szwedzki. Fiński jest również jednym z języków urzędowych w Unii Europejskiej.

 

W samej Finlandii używa go ponad 5 milionów mieszkańców, w Szwecji - ponad 300 tysięcy, przede wszystkim osób pochodzenia fińskiego. Fiński jest także uznany za oficjalny język mniejszości w rosyjskiej Republice Karelii.

 

Potrzebujesz tłumaczenia na fiński? Skontaktuj się z nami, a szybko wrócimy do Ciebie z konkretną ofertą!

Przemysł w państwach posługujących się językiem fińskim

Finlandia jest krajem dobrze rozwiniętym gospodarczo. Główną gałęzią przemysłu jest wydobycie surowców. To obszar bogaty w rudy miedzi, cynku, żelaza czy ołowiu, a także złota, srebra, siarki i uranu. 

 

Dobrze rozwinięte jest również leśnictwo oraz turystyka - rocznie Finlandię odwiedza kilka milionów turystów.

 

Finlandia doskonale radzi sobie również z handlem zagranicznym, stawiając w znacznym stopniu na eksport. To przede wszystkim maszyny i urządzenia, wyroby z drewna oraz papieru. Głównymi partnerami handlowymi są takie kraje jak Rosja, Szwecja, Wielka Brytania i Niemcy.

Jakie towary eksportują polskie firmy do tych państw

Polska i Finlandia to także partnerzy handlowi. Do tego kraju eksportujemy przede wszystkim metale nieszlachetne i wyroby z nich, a także maszyny i urządzenia mechaniczne (wraz z częściami do nich), jak również pojazdy, statki i samoloty. Finlandia importuje także paliwa.

  

Wymiana handlowa nie byłaby możliwa z żadnym krajem bez przekładu dokumentów. Umowy (pracownicze, handlowe), statuty, instrukcje obsługi maszyn i urządzeń, specyfikacje sprzętów - to podstawa do tego, by handel zagraniczny był łatwy i legalny.

 

Tłumaczenia na język fiński to codzienność dla naszych tłumaczy-specjalistów. Mamy wieloletnie doświadczenie w wielu dziedzinach - możesz nam zaufać! 

Lista wybranych klientów

DECORA S.A.
ABC Automotive Poland Sp. z o.o.
BENNINGHOVEN Polska Sp. z o.o.
Amica Wronki S.A.
AmRest Holdings SE
Blue Media S.A.
Apart Sp. z o.o.
Bridgestone France SAS
DANTHERM Sp. z o.o.
PEPCO Poland Sp. z o.o.
Akademia Ekonomiczna w Poznaniu
CLAR SYSTEM S.A.
Carcoustics Austria GmbH
03

Tłumaczenia na język fiński

tłumaczenia pisemne

Tłumaczenia pisemne na język fiński

Co dnia w biurze tłumaczeń Berlineo wykonujemy od kilku do kilkunastu zamówień na tłumaczenia specjalistyczne w kombinacji z językiem . Umowy handlowe, opisy produktów, wpisy w Social Mediach, wyroki sądowe, wyniki badań medycznych, dokumentacja firmowa to tylko część naszej działalności. Doświadczeni specjaliści ds. tłumaczeń oraz uważna kontrola każdego przekładu zapewniają najwyższą jakość oferowanych przez Berlineo tłumaczeń na język fiński.

tłumaczenia ustne

Tłumaczenia ustne na język fiński

Jako biuro tłumaczeń z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku tłumaczeniowym wykonało dziesiątki tysięcy roboczogodzin tłumaczeń konsekutywnych w kombinacji z językiem . Obsługujemy konferencje dotyczące współpracy naszych klientów w takich sektorach jak energetyka, transport międzynarodowy czy turystyka. Tłumaczenia ustne to również wszelkiego rodzaju kursy, wewnętrzne audyty, a nawet tłumaczenia w szpitalu. Robimy wszystko, aby każde spotkanie prowadzone w języku , nie tylko to firmowe, przebiegło zgodnie z oczekiwaniami zleceniodawcy.

S3

Lokalizacja treści na język fiński

Usługa lokalizacji treści stron WWW to specjalizacja agencji Berlineo. W trakcie realizacji kierujemy się najnowszymi trendami w zakresie Content Marketingu. Dzięki nowoczesnej aplikacji wspomagającej nasze zadania możemy opracowywać treści oryginalne zawierające kod. Wdrożone w Berlineo procedury weryfikacji jakości oraz integralności kodu źródłowego zapewniają jego integralność. Dowiedziało się o tym wielu klientów naszego biura, którzy regularnie zlecają nam wykonanie przekładu nowych opisów produktów oraz aktualności publikowanych na swoich korporacyjnych stronach internetowych czy na potrzeby aplikacji internetowych. Jeśli zachodzi taka konieczność wynikająca ze szczególnego charakteru materiałów oryginalnych, jesteśmy w stanie opracować unikalne rozwiązania programistyczne. Wszystko po to, aby skutecznie spełniać indywidualne wymagania naszych zleceniodawców.

S3

Tłumaczenia konferencyjne w kombinacji polski-fiński

Ten typ przekładu, zwany również tłumaczeniami kabinowymi, to usługa realizowana każdorazowo przez dwóch lub dwoje doświadczonych tłumaczy. Tłumacze pracują w specjalnej dźwiękoszczelnej kabinie. Przez słuchawki odsłuchują przemowę prelegenta i równolegle przekładają treść wypowiedzi na język fiński lub polski. Nasza firma obsługuje imprezy wymagające tłumaczenia kabinowego także w wielu kombinacjach języków, również tych wykonywanych w trybie relay. Dzięki współpracownikom na terenie całej UE nasze usługi świadczymy we wszystkich możliwych centrach konferencyjnych w kraju i za granicą.

04

W jakich miejscowościach zapewniamy profesjonalne tłumaczenia na język fiński

Usługi tłumaczeniowe Berlineo dostępne na terenie całego kraju

Biuro tłumaczeń Berlineo to innowacyjna firma zapewniająca obsługę językową na terenie całego kraju. Nasza szeroka oferta dostępna jest w takim samym stopniu dla całej grupy zamawiających. Wszystkie oferowane tłumaczenia możesz zamawiać zdalnie - za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie.


Nasze rzetelne wsparcie i tłumaczeniowe doradztwo, ale przede wszystkim nasze usługi tłumaczeniowe zapewniamy klientom w całego kraju. Prześlij zapytanie za pośrednictwem formularza kontaktowego, a nasi pracownicy szybko opracują stosowną wycenę.

Tłumaczenia ustne realizujemy w całej Europie

Usługę tłumaczenia ustnego w w parze językowej polski-fiński realizujemy najczęściej w Polsce, ale również na całym obszarze pozostałych krajów obszaru językowego. Zlecenia na tłumaczenia ustne obejmują z reguły rozmowy biznesowe, negocjacje handlowe, wyjazdy studyjne czy asystę tłumaczeniową podczas warsztatów lub kwalifikacji pracowników.


Na zlecenie naszych stałych klientów organizujemy kompleksowo konferencje międzynarodowe z uwzględnieniem techniki konferencyjnej, zakwaterowania, cateringu oraz obsługi eventu. Jeżeli jest taka potrzeba nasi tłumacze wesprą cię na terenie całej UE.

Zdalna realizacja tłumaczeń uwierzytelnionych z języka

W Berlineo tłumaczenie poświadczone na język fiński zlecisz bez konieczności opuszczania kanapy czy stanowiska pracy. W naszym biurze tłumaczeń wszystkie formalności załatwisz siedząc komfortowo przy biurku lub za pośrednictwem smartfona. Wystarczy, że wyślesz nam wyraźne zdjęcie albo skan dokumentu, który chcesz poddać tłumaczeniu, a my zajmiemy się całą resztą.


Sporządzimy i prześlemy wycenę, w której zawrzemy wszystkie ważne informacje, cenę oraz termin realizacji. Po zaakceptowaniu oferty musisz tylko zapłacić za tłumaczenie i poczekać na przesyłkę kurierską lub odebrać gotowy dokument z paczkomatu.

Oferta Berlineo obejmuje całą paletę języków skandynawskich, a w tym także tłumaczenia na języka fiński.

05

Ceny tłumaczeń na język fiński

Cena tłumaczenia standardowego na język fiński
od 100,00 zł netto
Cena tłumaczenia uwierzytelnionego na język fiński
od 120,00 zł netto
Cena tłumaczenia ekspresowego na język fiński
od 125,00 zł netto
Cena tłumaczenia specjalistycznego na język fiński
od 115,00 zł netto

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Upuść pliki tutaj lub kliknij, aby przesłać. Można przesłać maksymalnie 10 plików.
Error Error
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować
Skontaktuj się
z nami

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Zamknij

Napisz do nas

Nie wybrano pliku
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować