Tłumaczenia

Tłumaczenia na język niemiecki w ofercie biura tłumaczeń Berlineo

tłumaczenia na językniemiecki
01

Szereg ogólnych podstawowych informacji o ofercie tłumaczeniowej Berlineo

Jak realizujemy zlecenia na przekład z polskiego na język niemiecki?

Berlineo to agencja tłumaczeniowa o ogólnokrajowym zasięgu. Oferujemy cały szereg fachowych usług w zakresie tłumaczeń dostosowanych do potrzeb naszych stałych klientów. Znaczną część zleceń wykonujemy w sposób zdalny.


W biurze tłumaczeń Berlineo tłumaczenia powierzamy w zależności od specyfiki albo wewnętrznym tłumaczom, albo zewnętrznym i kompetentnym tłumaczom. W obu przypadkach są to doświadczeni i wyspecjalizowani lingwiści lub godni zaufania tłumacze przysięgli

W jaki sposób złożyć zamówienie na przekład na język niemiecki?

Wszystkie oferowane przez nas tłumaczenia na niemiecki każdy może zamawiać online. Aby otrzymać wycenę na przekład pisemny, konieczne jest przesłanie treści, którą chcesz przełożyć na język niemiecki na potrzeby sporządzenia oferty. Aby skrócić czas przygotowania wyceny prześlij dokument w otwartym pliku edytowalnym (np. Open Office). Unikaj przesyłania treści w formacie PDF.


Wycenę w zakresie tłumaczenia ustnego lub usług konferencyjnych sporządzimy na podstawie dokładnych informacji na temat planowanego przez Ciebie eventu. W celu otrzymania szczegółowego kosztorysu przekaż nam poniżej wymienione informacje:

  1. data i godzina rozpoczęcia i zakończenia eventu
  2. typ tłumaczenia (tłumaczenie konsekutywne lub konferencyjne)
  3. para językowa
  4. adres

Po otrzymaniu kosztorysu wystarczy, że zatwierdzisz wykonanie zlecenia. Proste, prawda?

Jak przebiega proces wykonania usługi

Po finalnym złożeniu zamówienia przystępujemy do realizacji przekładu. Przebieg pracy tłumacza zależny jest od stopnia złożoności oraz rodzaju przesłanych treści źródłowych. Konwencjonalne zlecenia polegające na przekładzie od jednego do kilku dokumentów z języka niemieckiego na język polski składają się z paru kroków. Od założenia projektu w systemie do zarządzania zadaniami tłumaczeniowymi, przez podłączenie pamięci tłumaczeniowej (TM) i bazy terminologicznej (TB), kontrolę bezbłędności segmentacji treści, przydzielenie przekładu na niemiecki najlepszemu dostępnemu tłumaczowi, wykonanie przekładu, weryfikację, po kontrolę QA i wysłanie gotowego tekstu wraz z fakturą VAT do klienta. Skomplikowane zlecenia tłumaczeniowe wymagają każdorazowo opracowania etapów realizacji i odrębnych procesów.


Usługa tłumaczenia ustnego rządzi się swoimi prawami. Zlecenia na tłumaczenia ustne zamawiający potwierdzają często z adekwatnym wyprzedzeniem. Tłumacz ma dzięki temu sposobność przygotować słownictwo, zapoznać się z udostępnionymi tekstami źródłowymi czy przestudiować specyfikę danej branży. W dniu rozpoczęcia spotkania tłumacz przybywa na miejsce realizacji z odpowiednim wyprzedzeniem i pozostaje do dyspozycji klienta w określonym czasie.

Obsługa klienta w Berlineo

Pracownicy naszego biura to specjaliści w zakresie przekładu i usług lokalizacyjnych zapewniający rzetelną pomoc i doradztwo. Nasza praca, języki obce, zagadnienia z zakresu tłumaczeń specjalistycznych, realizacja usług lokalizacji stron WWW i organizacja międzynarodowych konferencji to nasza pasja, która sprawia nam wiele satysfakcji. Wspieranie naszych zleceniodawców w regularnej komunikacji ze światem to jeden z naszych głównych celów.

Co kształtuje cenę tłumaczenia na język niemiecki

Koszt tłumaczenia pisemnego zależy zasadniczo od objętości (liczby wyrazów) tekstu oryginalnego oraz kombinacji językowej. Zasada jest prosta: im więcej stron, tym wyższy koszt całkowity.


To samo odnosi się do języka docelowego - im mniej znany język docelowy, tym koszt jednostkowy jest wyższy. Podobna sytuacja jest w przypadku terminu dostawy gotowego dzieła. Jeżeli potrzebna jest realizacja pilna, cena jednostkowa będzie wyższa niż w przypadku zwykłego trybu realizacji.


W przypadku tłumaczeń ustnych oraz kabinowych jest podobnie. Im tłumacz dłużej pozostaje do dyspozycji zamawiającego, tym koszt całkowity usługi będzie wyższy. Wynika to z tego, że tłumaczenia konsekutywne i symultaniczne rozliczane są za roboczogodziny - z reguły w blokach po 4 godziny.

Ile czasu zajmie realizacja przekładu pisemnego

Czas wykonania przekładu jest zawsze uzgadniany indywidualnie. Jeżeli zamawiający nie wskazuje odgórnie oczekiwanego terminu przekazania tłumaczenia, wtedy oferujemy optymalny czas realizacji i koszt. W takim przypadku w ciągu 1 dnia roboczego opracowujemy do 5 standardowych stron maszynopisu (ok. 1250 wyrazów).


Nasi zleceniodawcy mogą zawsze skorzystać z alternatywnych, szybszych trybów realizacji tłumaczeń pisemnych na język niemiecki, a w tym również dostawy przekładu w dniu złożenia zlecenia (super express).

02

Ogólne informacje o języku niemieckim i krajach niemieckojęzycznych

Podstawowe informacje o języku niemieckim

Język niemiecki to w zasadzie grupa języków zachodniogermańskich określanych mianem języków niemieckich. Grupa języków niemieckich, określanych ze względów politycznych jako jeden, obejmuje język alemański, bawarski, górnofrankijski, zachodniośrodkowoniemiecki, wschodniośrodkowogórnoniemiecki i dolnoniemiecki. Nie ma to jednak większego znaczenia na zdecydowaną większość usług tłumaczeniowych realizowanych w kombinacji z językiem niemieckim, gdyż w tym aspekcie korzysta się ze standardowego języka niemieckiego.

W jakich państwach niemiecki jest językiem urzędowym

Użytkownicy języka niemieckiego to mieszkańcy Europy oraz Afryki. Całkowita liczba użytkowników języka niemieckiego przekracza 180 milionów, a w tym ok. 100 milionów osób, dla których niemiecki jest językiem ojczystym, oraz 80 milionów osób, dla których język ten jest językiem obcym. Niemiecki jest językiem urzędowym w następujących państwach: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Lichtenstein, Luksemburg oraz niektórych regionach Włoch, Belgii i Francji. Niemiecki jest również językiem urzędowym Unii Europejskiej.

Przemysł w obszarze niemieckojęzycznym

Jako lider i największe państwo Unii Europejskiej Niemcy odgrywają niesamowicie ważną rolę w sensie gospodarczym. Niemcy są drugim największym eksporterem na świecie, a obrót z eksportu sięga prawie 1,5 biliona USD w skali roku. Do najważniejszych gałęzi niemieckiego przemysłu należy branża automotive, budowa maszyn, przemysł farmaceutyczny, elektrotechniczny, spożywczy, produkcja i obróbka metali, przetwórstwo olejów mineralnych oraz przemysł tworzyw sztucznych. Wiele niemieckich firm szukając optymalizacji kosztów operacyjnych zleca usługi tłumaczeniowe polskim biuro tłumaczeń - bezpośrednio lub za pośrednictwem swoich lokalnych spółek córek z siedzibą w Polsce.

Jakie towary eksportują polskie firmy do Niemiec

Niemcy są największą gospodarką Unii Europejskiej i czwartą gospodarką pod względem PKB na świecie. Nasi zachodni sąsiedzi stanowią również bardzo duży rynek zbytu -  liczba ludności Niemiec wynosi przeszło 80 milionów. Społeczeństwo Niemiec jest bogate i zarazem konsumenckie, co tym bardziej przemawia za eksportem polskich towarów i usług do tego kraju. Dziś prawie jedna trzecia polskiego eksportu trafia na rynek niemiecki. Należy przy tym pamiętać, że eksport ten nie byłby możliwy bez usług tłumaczeniowych. Swoją zasługę ma w tym również nasze biuro tłumaczeń. Specjalizujemy się bowiem w przekładzie na język niemiecki.

Lista wybranych klientów

Deutsche Telekom AG
Decora S.A.
SEW-Eurodrive Polska Sp. z o.o.
ManpowerGroup Sp. z o.o.
Kompania Piwowarska S.A.
03

Tłumaczenia na język niemiecki

tłumaczenia pisemne

Tłumaczenia pisemne na język niemiecki

Codziennie w agencji Berlineo realizujemy od kilku do kilkudziesięciu zamówień na tłumaczenia ekspresowe w kombinacji z językiem niemieckim. Umowy cywilnoprawne, opisy produktów, wpisy w portalach społecznościowych, wyroki sądowe, wyniki badań tomografii komputerowej, dokumentacja techniczno-ruchowa to tylko wycinek naszej pracy. Fachowi podwykonawcy oraz uważna kontrola każdego tłumaczenia pisemnego gwarantują najwyższe standardy jakościowe oferowanych przez Berlineo tłumaczeń na język niemiecki.

tłumaczenia ustne

Tłumaczenia ustne na język niemiecki

Berlineo ze swoim ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku tłumaczeniowym wykonało dziesiątki tysięcy roboczogodzin asysty tłumaczeniowej z języka niemieckiego. Obsługujemy konferencje dotyczące współpracy naszych zleceniodawców w takich dziedzinach jak automatyka, logistyka czy infrastruktura biurowa. Tłumaczenia ustne to również różnego rodzaju zagraniczne seminaria, audyty, a nawet tłumaczenia u notariusza. Dokładamy wszelkich starań, aby każde spotkanie prowadzone w języku niemieckim, nie tylko to zakładowe, przebiegło zgodnie z oczekiwaniami zleceniodawcy.

S3

Lokalizacja treści na język niemiecki

Usługa lokalizacji treści wortali WWW to specjalność biura tłumaczeń Berlineo. Podczas realizacji kierujemy się najnowszymi trendami Content Marketingu. Dzięki innowacyjnej aplikacji wspomagającej zadania tłumaczeniowe możemy opracowywać pliki oryginalne zawierające kod źródłowy. Opracowane procedury kontroli jakości oraz spójności kodu źródłowego gwarantują jego niezmienność. Przekonało się o tym wielu naszych klientów, którzy systematycznie zlecają nam wykonanie tłumaczenia na język niemiecki bieżących opisów produktów i aktualności publikowanych na swoich firmowych stronach internetowych czy w ramach aplikacji internetowych. Jeżeli jest taka potrzeba wynikająca ze szczególnego charakteru treści oryginalnych, jesteśmy w stanie wdrożyć unikalne rozwiązania programistyczne. Wszystko po to, aby skutecznie spełniać indywidualne oczekiwania naszych klientów.

S3

Tłumaczenia kabinowe w kombinacji językowej polski-niemiecki

Ten rodzaj przekładu, zwany także tłumaczeniami symultanicznymi, to usługa realizowana zawsze przez dwóch lub dwoje fachowych tłumaczy. Tłumacze pozostają w specjalnej akustycznej kabinie. Za pośrednictwem słuchawek odbierają przemowę prelegenta i równolegle tłumaczą treść wypowiedzi na język niemiecki lub polski. Biuro tłumaczeń Berlineo obsługuje konferencje wymagające tłumaczenia konferencyjnego również w wielu kombinacjach języków, również tych wykonywanych w trybie relay. Dzięki partnerom na obszarze całego kraju nasze usługi zapewniamy we wszystkich możliwych centrach konferencyjnych w kraju i za granicą.

04

W jakich miejscowościach dostępne są nasze tłumaczenia na język niemiecki

Usługi tłumaczeniowe Berlineo dostępne na terenie całego kraju

Berlineo to nowoczesna firma zapewniająca obsługę językową na obszarze całego kraju. Nasza wszechstronna oferta dostępna jest w takim samym stopniu dla wszystkich zamawiających. Wszystkie oferowane usługi możesz zamawiać zdalnie - za pomocą poczty elektronicznej i telefonicznie.


Nasze rzetelne wsparcie i językowe doradztwo, ale przede wszystkim nasze usługi tłumaczeniowe zapewniamy klientom w całego kraju. Wyślij wiadomość za pośrednictwem formularza kontaktowego, a nasi pracownicy błyskawicznie opracują darmową kalkulację.

Tłumaczenia ustne realizujemy na terytorium państw Unii Europejskiej

Usługę tłumaczenia ustnego w w parze językowej polski-niemiecki świadczymy w głównej mierze w kraju, ale również na całym terenie pozostałych krajów niemieckiego obszaru kulturowego. Zlecenia na tłumaczenia ustne obejmują na ogół rozmowy biznesowe, zebrania wewnątrzfirmowe, zebrania korporacyjne czy asystę tłumaczeniową podczas warsztatów lub kwalifikacji pracowników.


Na życzenie naszych naszych klientów organizujemy kompleksowo konferencje międzynarodowe wraz z instalacją techniki konferencyjnej, zapewnieniem zakwaterowania i cateringu dla gości oraz obsługą imprezy. Jeżeli planujesz event poza granicami kraju, nasi tłumacze wesprą cię na terenie całej UE.

Zdalna realizacja tłumaczeń uwierzytelnionych z języka niemieckiego

W Berlineo tłumaczenia poświadczone z oraz na język niemiecki zamówisz bez konieczności wychodzenia z domu czy opuszczania biura. W naszym biurze tłumaczeń wszystkie formalności załatwisz siedząc komfortowo przy biurku lub za pomocą smartfona. Wystarczy, że wyślesz nam czytelne zdjęcie wykonane smartfonem albo skan dokumentu, który musisz przetłumaczyć, a my zajmiemy się całą resztą.


Sporządzimy i prześlemy wycenę, w której zawrzemy wszystkie niezbędne informacje, w tym koszt usługi i datę realizacji. Jako zleceniodawca musisz tylko opłacić zlecenie i poczekać na przesyłkę lub odebrać gotowy dokument z paczkomatu.

W Berlineo tłumaczenia poświadczone z oraz na język niemiecki możesz zamówić bez konieczności wizyty w siedzibie Berlineo.

05

Ceny tłumaczeń na język niemiecki

Cena tłumaczenia standardowego na język niemiecki
od 45,00 zł netto
Cena tłumaczenia uwierzytelnionego na język niemiecki
od 49,00 zł netto
Cena tłumaczenia ekspresowego na język niemiecki
od 56,25 zł netto
Cena tłumaczenia specjalistycznego na język niemiecki
od 51,75 zł netto

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Upuść pliki tutaj lub kliknij, aby przesłać. Można przesłać maksymalnie 10 plików.
Error Error
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować
Skontaktuj się
z nami

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Zamknij

Napisz do nas

Nie wybrano pliku
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować