Tłumaczenia

Tłumaczenia na język węgierski dla firm oraz osób prywatnych

tłumaczenia na język węgierski
01

Kilka ogólnych podstawowych informacji o ofercie tłumaczeniowej Berlineo

Jak przebiega realizacja zlecenia na tłumaczenie z języka polskiego na węgierski?

Berlineo to biuro tłumaczeń o ogólnokrajowym zasięgu. Oferujemy cały szereg profesjonalnych usług w zakresie tłumaczeń pisemnych oraz ustnych dostosowanych do oczekiwań określonych klientów. Większość powierzanych nam zadań opracowujemy w sposób zdalny.


W naszym biurze tłumaczeń przekład powierzamy w zależności od oczekiwań albo wewnętrznym pracownikom, albo zewnętrznym i rzetelnym tłumaczom. W obu przypadkach są to fachowi i zawodowi tłumacze lub godni zaufania tłumacze przysięgli

Jak zamówić złożyć zamówienie na przekład na język węgierski?

Wszystkie tłumaczenia w ofercie naszej agencji możesz sprawnie zamawiać online. Jeżeli chcesz otrzymać wycenę na przekład pisemny, wymagane jest wysłanie treści, którą chcesz przełożyć na język węgierski na potrzeby przygotowania oferty. Aby skrócić czas przygotowania wyceny wyślij treść w otwartym pliku edytowalnym (np. MS Word). Unikaj wysyłania tekstów w formacie PDF.


Ofertę w zakresie przekładu ustnego lub tłumaczeń konferencyjnych opracujemy po otrzymaniu szczegółowych informacji na temat planowanego spotkania. W celu otrzymania precyzyjnego kosztorysu prześlij nam niżej wyszczególnione informacje:

  1. termin oraz czas rozpoczęcia i zakończenia eventu
  2. rodzaj przekładu (tłumaczenie konsekutywne lub symultaniczne)
  3. kombinacja językowa
  4. lokalizacja

Po otrzymaniu kosztorysu wystarczy, że zatwierdzisz wykonanie usługi. Proste, prawda?

Jak przebiega proces realizacji usługi

Po skutecznym złożeniu zamówienia przystępujemy do wykonania tłumaczenia. Przebieg pracy zależny jest od stopnia skomplikowania oraz typu przekazanych treści oryginalnych. Konwencjonalne zadania polegające na przekładzie od jednego do kilku dokumentów z języka polskiego na język węgierski składają się z paru etapów. Od założenia projektu w aplikacji do zarządzania zadaniami tłumaczeniowymi, przez podłączenie pamięci tłumaczeniowej (TM) i glosariusza (TB), kontrolę bezbłędności segmentacji treści, przydzielenie zlecenia najlepszemu dostępnemu tłumaczowi, realizację tłumaczenia, poprawę, po kontrolę QA i wysłanie gotowego pliku wraz z fakturą VAT do zleceniodawcy. Skomplikowane zlecenia tłumaczeniowe wymagają indywidualnego opracowania etapów realizacji i poszczególnych procesów.


Usługa tłumaczenia ustnego rządzi się odrębnymi prawami. Zlecenia na tłumaczenia ustne klienci potwierdzają często z należytym wyprzedzeniem. Tłumacz ma dzięki temu możliwość opracować terminologię, zapoznać się z udostępnionymi tekstami źródłowymi czy poznać specyfikę danej branży. W dniu rozpoczęcia eventu tłumacz przybywa na miejsce wykonania usługi z odpowiednim wyprzedzeniem i pozostaje do dyspozycji klienta w zamówionym czasie.

Obsługa klienta w Berlineo

Pracownicy naszego biura to fachowcy ds. tłumaczeń i usług lokalizacyjnych oferujący fachową pomoc i doradztwo. Nasza praca, języki obce, problemy z zakresu tłumaczeń na język węgierski, realizacja usług lokalizacji oprogramowania i organizacja międzynarodowych konferencji to nasza pasja, która daje nam dużo satysfakcji. Wspieranie naszych klientów w regularnej komunikacji ze światem to jeden z naszych głównych celów.

Co kształtuje cenę przekładu na język węgierski

Wycena tłumaczenia pisemnego zależy zasadniczo od objętości (liczby wyrazów) dokumentu oryginalnego oraz kombinacji językowej. Zasada jest oczywista: im więcej tekstu, tym wyższy koszt.


To samo dotyczy języka docelowego - im mniej znany język docelowy, tym koszt jednostkowy może być wyższy. Analogicznie jest w przypadku terminu dostawy gotowego tłumaczenia. Jeśli potrzebna jest realizacja ekspresowa, cena jednostkowa będzie wyższa niż w przypadku normalnego trybu realizacji.


W przypadku tłumaczeń konsekutywnych oraz symultanicznych jest identycznie. Im tłumacz dłużej pozostaje do dyspozycji zleceniodawcy, tym koszt całkowity tłumaczenia będzie wyższy. Wynika to z tego, że tłumaczenia ustne i kabinowe rozliczane są za czas spędzony na zleceniu - zazwyczaj w blokach po cztery godziny.

Ile standardowo trwa opracowanie przekładu pisemnego

Czas realizacji tłumaczenia pisemnego jest każdorazowo uzgadniany indywidualnie. Jeżeli zamawiający nie oznajmia odgórnie wymaganego terminu dostawy, w takiej sytuacji oferujemy optymalny czas realizacji i koszt. W takim przypadku w ciągu 1 dnia roboczego opracowujemy do pięciu standaryzowanych stron maszynopisu (ok. 1250 wyrazów).


Nasi klienci mogą zawsze skorzystać z innych, pilniejszych trybów dostawy tłumaczeń pisemnych na język węgierski, a w tym również wykonania przekładu w dniu złożenia zamówienia (super express).

02

Ogólne informacje o języku węgierskim oraz obszarze kulturowym języka węgierskiego

Podstawowe informacje o języku węgierskim

Odmienność języka węgierskiego nierozerwalnie łączy się z jego pochodzeniem, które do dziś wzbudza wiele kontrowersji. Łączono go między innymi z językiem tureckim, ormiańskim, a nawet japońskim. W oficjalnie przyjętej wersji wywodzi się z grupy języków ugrofińskich, zaliczanych do języków uralskich. Jego początki szacuje się na ostatnie lata IX wieku, natomiast rozwój współczesnego języka na XVI wiek.

 

Co ciekawe, Węgry oraz Syberię dzieli ponad 5 tysięcy kilometrów w linii prostej - skąd więc w środku Europy znalazł się język, któremu najbliższe są języki ludów syberyjskich? Ma to związek z wędrówką ludów ugryjskich, spośród których wywodzą się przodkowie Węgrów.

W jakich państwach węgierski jest językiem urzędowym

Językiem węgierskim posługuje się co najmniej 14 milionów osób, z czego większość zamieszkuje Węgry. Posiada tam status języka urzędowego. Poza tym, językiem urzędowym jest także w kilku gminach Słowenii oraz w Wojwodinie - autonomicznym okręgu w północnej Serbii.

 

Węgierskiego używają również niektórzy mieszkańcy Siedmiogrodu oraz południowej Słowacji. Jest jednym z oficjalnych języków Unii Europejskiej.

Przemysł w państwach posługujących się językiem węgierskim

Gospodarka Węgier należy do najdynamiczniej rozwijających się w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i zajmuje 50 miejsce na świecie (biorąc pod uwagę PKB). 

 

Najbardziej rozwiniętą gałęzią jest przemysł elektromaszynowy. Węgry są jednym z największych europejskich producentów odbiorników radiowych, mają znaczący udział w światowej produkcji lodówek oraz zamrażarek. Na Węgrzech w dużej ilości produkuje się środki transportu - autobusy, tabor kolejowy i samochody ciężarowe. Przemysł motoryzacyjny zatrudnia w sumie ponad 90 000 pracowników. Wiemy o tym w Berlineo i zapewniamy profesjonalne tłumaczenia dla przemysłu samochodowego.

 

Istotne znaczenie w skali międzynarodowej ma także obróbka spożywcza oraz przemysł chemiczny. Węgry przetwarzają importowane surowce, głównie ropę naftową z państw arabskich i Rosji, z których produkują nawozy sztuczne, tworzywa sztuczne czy lekarstwa. 

Jakie towary eksportują polskie firmy do tych państw

W 2017 roku Polska zajęła pozycję trzeciego największego zagranicznego eksportera na rynek węgierski, a ich handel nieustannie rośnie. Najważniejsze grupy towarowe wysyłane do Węgier to wyroby przemysłu elektromaszynowego, metalurgicznego, chemicznego oraz artykuły rolno-spożywcze.

  

Najczęściej importowanymi polskimi produktami są części i akcesoria do ciągników, samochodów osobowych oraz pozostałych pojazdów, aparaty telefoniczne, a także oleje ropy naftowej.

 

Eksport ten nie byłby jednak możliwy bez pomocy biur tłumaczeń. Tłumaczenia na język węgierski umożliwiają naszym klientom swobodną wymianę handlową. 

Lista wybranych klientów

DANTHERM Sp. z o.o.
PEPCO Poland Sp. z o.o.
Akademia Ekonomiczna w Poznaniu
CLAR SYSTEM S.A.
Carcoustics Austria GmbH
AWF Poznań
Depenbrock Polska Sp. z o.o. Sp. Komandytowa
DSM Nutritional Products Sp. z o.o.
03

Tłumaczenia na język węgierski

tłumaczenia pisemne

Tłumaczenia pisemne na język węgierski

Każdego dnia w agencji Berlineo wykonujemy od kilku do kilkunastu zamówień na tłumaczenia specjalistyczne w kombinacji z językiem węgierskim. Umowy cywilnoprawne, opisy produktów, wpisy w Social Mediach, postanowienia sądowe, wyniki badań medycznych, dokumentacja medyczna to tylko część naszej działalności. Wyspecjalizowani specjaliści ds. przekładu oraz dokładna weryfikacja każdego tłumaczenia zapewniają najwyższą jakość oferowanych przez Berlineo tłumaczeń na język węgierski.

tłumaczenia ustne

Tłumaczenia ustne na język węgierski

Biuro tłumaczeń Berlineo ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku tłumaczeniowym wykonało dziesiątki tysięcy roboczogodzin tłumaczeń konsekutywnych z języka węgierskiego. Obsługujemy konferencje dotyczące współpracy naszych stałych klientów w takich sektorach jak automatyka i robotyka, środki transportowe czy wyposażenie i infrastruktura. Tłumaczenia ustne to również wszelkiego rodzaju szkolenia online, audyty przeprowadzane przez zewnętrzne firmy, a nawet tłumaczenia w sądzie. Robimy wszystko, aby każde spotkanie prowadzone w języku węgierskim, nie tylko to biznesowe, przebiegło zgodnie z oczekiwaniami zleceniodawcy.

S3

Lokalizacja treści na język węgierski

Usługa lokalizacji treści stron WWW to specjalizacja agencji Berlineo. W trakcie pracy kierujemy się najnowszymi trendami w zakresie Content Marketingu. Dzięki innowacyjnej platformie wspomagającej nasze procesy możemy edytować treści oryginalne zawierające kod. Wdrożone procedury weryfikacji jakości i integralności kodu źródłowego gwarantują jego nienaruszalność. Dowiedziało się o tym wielu klientów naszego biura, którzy systematycznie zlecają nam wykonanie lokalizacji bieżących opisów usług oraz aktualności publikowanych na swoich korporacyjnych stronach internetowych czy w ramach aplikacji webowych. Jeśli jest taka potrzeba wynikająca ze specyfiki treści oryginalnych, jesteśmy w stanie opracować innowacyjne rozwiązania programistyczne. Wszystko po to, aby skutecznie spełniać indywidualne wymagania naszych klientów.

S3

Tłumaczenia kabinowe w kombinacji polski-węgierski

Ten rodzaj tłumaczeń, zwany także tłumaczeniami kabinowymi, to usługa wykonywana każdorazowo przez dwóch lub dwoje doświadczonych tłumaczy. Tłumacze przebywają w specjalnej akustycznej kabinie. Przy pomocy aparatury audio odsłuchują wypowiedź prelegenta i równolegle tłumaczą treść wypowiedzi na język węgierski lub polski. Nasze biuro tłumaczeń obsługuje imprezy wymagające tłumaczenia konferencyjnego także w wielu kombinacjach języków, również tych realizowanych w trybie relay. Dzięki współpracownikom na terenie całego kraju nasze usługi oferujemy we wszystkich możliwych centrach konferencyjnych w Polsce i nie tylko.

04

W jakich miejscowościach świadczymy nasze tłumaczenia na język węgierski

Oferowane usługi tłumaczeniowych Berlineo dostępne na terenie całego kraju

Berlineo to nowoczesna firma gwarantująca obsługę tłumaczeniową na obszarze całego kraju. Nasza kompleksowa oferta dostępna jest w takim samym stopniu dla całej grupy klientów. Wszystkie oferowane usługi możesz zamawiać zdalnie - za pośrednictwem poczty elektronicznej i telefonicznie.


Nasze rzetelne wsparcie i tłumaczeniowe doradztwo, ale przede wszystkim nasze tłumaczenia oferujemy zleceniodawcom w całego kraju. Prześlij zapytanie za pomocą formularza kontaktowego, a nasi pracownicy błyskawicznie opracują stosowną kalkulację.

Tłumaczenia ustne realizujemy na terytorium państw Unii Europejskiej

Usługi tłumaczenia ustnego w kombinacji z językiem węgierskim zapewniamy najczęściej w Polsce, ale również na całym obszarze pozostałych krajów węgierskiego obszaru językowego. Usługi tłumaczenia ustnego obejmują z reguły rozmowy biznesowe, zebrania wewnątrzfirmowe, zebrania korporacyjne czy wsparcie tłumaczeniowe na szkoleniach lub podczas targów.


Na życzenie naszych naszych klientów zapewniamy kompleksową organizację międzynarodowych konferencji i kongresów jednocześnie gwarantując sprzęt konferencyjny, zakwaterowanie, catering dla uczestników oraz obsługę techniczną imprezy. Jeżeli organizujesz konferencję poza Polską, nasi tłumacze wesprą cię na terenie wszystkich państwa UE.

Zdalna realizacja tłumaczeń uwierzytelnionych z języka węgierskiego

W Berlineo usługę tłumaczenia poświadczonego z języka węgierskiego możesz zamówić bez potrzeby opuszczania kanapy czy stanowiska pracy. U nas kwestię formalnego zlecenia załatwisz siedząc wygodnie przy biurku lub za pomocą smartfona. Wystarczy, że wyślesz nam czytelne zdjęcie lub skan dokumentu, który wymaga przekładu, a my zajmiemy się całą resztą.


Sporządzimy wycenę, w której uwzględnimy wszystkie niezbędne informacje, w tym koszt usługi i datę realizacji. Po zaakceptowaniu oferty musisz tylko zapłacić za tłumaczenie i poczekać na przesyłkę lub dostawę do paczkomatu.

Profesjonalne tłumaczenia na język węgierski dla branży automotive i spożywczej to nasza specjalizacja.

05

Ceny tłumaczeń na język węgierski

Cena tłumaczenia standardowego na język węgierski
od 55,00 zł netto
Cena tłumaczenia uwierzytelnionego na język węgierski
od 55,00 zł netto
Cena tłumaczenia ekspresowego na język węgierski
od 68,75 zł netto
Cena tłumaczenia specjalistycznego na język węgierski
od 63,25 zł netto

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Upuść pliki tutaj lub kliknij, aby przesłać. Można przesłać maksymalnie 10 plików.
Error Error
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować
Skontaktuj się
z nami

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Zamknij

Napisz do nas

Nie wybrano pliku
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować