B icon

Tłumaczenie programów komputerowych i aplikacji

Lokalizacja oprogramowania

 

Lokalizacja oprogramowania skierowana jest do wszystkich tych wydawców, którzy chcą skutecznie zdobywać nowe rynki i pozyskiwać nowych odbiorców. Lokalizacja oprogramowania to proces tłumaczenia i dostosowania treści, interfejsu, tekstów pomocy do potrzeb użytkowników nowego obszaru językowego.

Lokalizacja oprogramowania to innymi słowy proces dostosowania produktu do określonego obszaru językowo-kulturowego. Proces ten polega na takim opracowaniu i zredagowaniu treści, doborze obrazów i grafik, interfejsu, elementów menu, opakowania oraz związanych z produktem materiałów marketingowych, aby idealnie odpowiadał potrzebom docelowego rynku lokalnego. Nie jest to więc zwykły przekład. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku specyfika obszaru kulturowego, na którym producenci oprogramowania chcą zaistnieć.

Z usługi lokalizacji korzystają producenci oprogramowania, którym zależy na skutecznym i systematycznym rozszerzaniu grona swoich klientów poprzez zdobywanie nowych rynków. Dotyczy to zarówno dużych międzynarodowych koncernów, jak również małych i średnich lokalnych firm czy wręcz niezależnych developerów.

Na czym polega lokalizacja oprogramowania

Przygotowanie obcojęzycznych wersji programu jest jednym z wielu etapów lokalizacji. Niemniej jednak etap ten jest bardzo istotny. Już w tej fazie można - korzystając z odpowiedniego oprogramowania tłumaczeniowego - zadbać o wyeliminowanie wielu problemów występujących podczas późniejszej implementacji nowej wersji językowej interfejsu użytkownika. Mowa choćby o dostosowaniu długości treści do dostępnego miejsca.

Dobór grafik i obrazów, opracowanie elementów nawigacyjnych czy redakcja tekstów pomocy to również prace wykonywane w ramach lokalizacji. Wsparcie podczas implementacji oraz testowania produktu, jak również wprowadzanie poprawek i korekt są równie istotnym aspektem tej usługi.

W Berlineo współpracujemy z twórcami na każdym etapie lokalizacji i adaptacji. Dysponujemy specjalistyczną wiedzą oraz zespołem fachowców, którzy zadbają o perfekcyjne dostosowanie produktu do oczekiwań odbiorców. Dzięki temu możliwe jest wyeliminowanie najdrobniejszych błędów i niemiłych niespodzianek jeszcze przed wprowadzaniem produktu na rynek.

Lokalizacja oprogramowania - podstawowe informacje

Korzyści płynące z profesjonalnej lokalizacji oprogramowania

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zlecić fachową lokalizację oprogramowania, odpowiadamy – tak! Dlaczego? Twój produkt będzie odbierany jak gdyby został zaprojektowany z myślą o użytkownikach z rynku docelowego. Choć wydaje się, że to drobiazg, z pewnością przyniesie wymierne korzyści. Większa liczba zadowolonych klientów ma bowiem pozytywny wpływ na sprzedaż produktu.

Chcesz być postrzegany jako rzetelny developer? Zadbaj o detale. Zrób dobre pierwsze wrażenie, a na pewno nie pożałujesz. Satysfakcja użytkowników przekłada się na wymierne zyski i buduje pozytywny wizerunek firmy.

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Upuść pliki tutaj lub kliknij, aby przesłać. Można przesłać maksymalnie 10 plików.
Error Error
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować
Skontaktuj się
z nami

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Zamknij

Napisz do nas

Nie wybrano pliku
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować