Tłumaczenie bloga opartego o platformę Wordpress
B icon

Tłumaczenie bloga opartego o platformę Wordpress

Oceń:
/ Aktualna ocena: 0.00

Tłumaczenie bloga czy firmowej strony internetowej to jeden z pierwszych kroków podejmowanych przez przedsiębiorców w celu promocji swojej oferty. Tłumaczenie czy lokalizacja treści publikowanych w sieci jest dziś znacznie prostsza do przeprowadzenia w stosunku do technicznych możliwości sprzed kilku lat. Nowe rozwiązania i funkcjonalności oferowane przez narzędzia typu CAT sprawiają, że już nikt nie musi kopiować treści ze strony www, a następnie po przetłumaczeniu ponownie wklejać w odpowiednich miejscach. Od wielu lat w berlineo staramy się uświadomić klientom, że są prostsze metody. Wystarczy wyeksportować kontent z bazy danych i przesłać do biura tłumaczeń. Od pewnego czasu nawet eksport nie jest już konieczny.

Tłumaczenie bloga za pomocą Memsource

Memsource to platforma wspierająca procesy tłumaczeniowe i lokalizacyjne. Jest bardzo zaawansowanym narzędziem, które posiada wiele przydatnych w pracy biur tłumaczeń czy tłumaczy freelancerów funkcjonalności.Producent oprogramowania Memsource rozszerzył ostatnio funkcje platformy o możliwość importu postów oraz stron bezpośrednio z systemu zarządzania treścią Wordpress.

Wordpress to projekt typu Open Source, nad którego rozwojem pracują setki osób na całym świecie. Dzięki temu stał się jednym z najbardziej popularnych CMS (ang. Content Management System). A za sprawą dużej ilości różnego rodzaju wtyczek i rozszerzeń Wordpress powszechnie wykorzystywany jest do celów komercyjnych. Każdego dnia powstają setki stron oraz sklepów internetowych, których podstawą jest właśnie Wordpress. Niektóre statystyki wskazują, że nawet blisko 20% wszystkich stron na świecie działa dzięki temu darmowemu rozwiązaniu.

Import stron do platformy Memsource

Wiele wtyczek opracowanych dla Wordpressa nie spełnia wymogów stawianych przez oprogramowanie wspomagające tłumaczenia. Jedne tworzą zbyt długie ciągi znaków (w jednym wierszu), które pełnią funkcję separatorów, inne są płatne lub powodują inne problemy. Oczywiście nie przetestowałem wszystkich, ponieważ jest ich mnóstwo. Ale wszystkie, które chciałem wykorzystać na potrzeby tłumaczenia postów oraz stron Wordpressa, nie spełniały moich oczekiwań. W pierwszej kolejności szukałem rozwiązania, które pozwoli mi w szybki i łatwy sposób wyeksportować strony naszej firmowej witryny, aby ją przetłumaczyć. Jakiś czas temu przeszliśmy z dedykowanego CMS, ponieważ dostawca zaprzestał prac nad jego rozwojem i ulepszaniem.

Newsletter od firmy Memsource, który otrzymałem jakieś dwa tygodnie temu, przyniósł rozwiązanie, które było odpowiedzią na mój problem. Nowa funkcja platformy Memsource, dzięki której możliwy jest import wybranych wpisów oraz stron bezpośrednio z Wordpressa. Jedynym warunkiem, który należy spełnić, to zainstalowanie plugina o nazwie WPML.

Aktualnie nasz programista sprawdza możliwości i opcje dostępne w WPML w celu potwierdzenia, że spełni on nasze wymagania w odniesieniu do wielojęzycznego SEO. Niezależnie od tego, czy wtyczka WPML spełni nasze oczekiwania czy nie, niebawem przeprowadzimy testy Memsource Connector, wtyczki odpowiedzialnej za import treści. O ich wynikach poinformuję z wielką chęcią na łamach naszego bloga.

Posiadasz stronę lub bloga w technologii Wordpress? Szukasz tłumacza, który poradzi sobie z bieżącymi tłumaczeniami treści? Skontaktuj się ze mną.

Skontaktuj się
z nami
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Zamknij

Napisz do nas

Nie wybrano pliku
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować