Home Office - jak skutecznie pracować z domu?
B icon

Home Office - jak skutecznie pracować z domu?

Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Home office – czyli praca zdalna – stała się dla nas codziennością, która zostanie z nami na dłużej. Po chwilowym zachłyśnięciu się pracą z domu, dotarły do nas także wyzwania i trudności, które się z nią wiążą.

Badania pokazują, że wielu z nas w trybie zdalnym pracuje więcej i dłużej. Zaczynamy pracę wcześniej, kończymy później. Traci na tym nasze życie prywatne, kondycja emocjonalna i zdrowie. Dlaczego zaczęliśmy wyrabiać dłuższe dniówki?

Wyzwania zdalnej pracy

Równowaga między sferą zawodową a prywatną została poważnie zachwiana. Tak zwany work-life balance został zaburzony. Dzieje się tak ponieważ zamknięci w domu nie wiemy jak uciec od pracy.

Jesteśmy nowi na polu pracy zdalnej w związku z czym nie mamy jeszcze wyrobionych odpowiednich nawyków i technik pracy. I tu z pomocą przychodzą nam rady od wszelkiego rodzaju freelancerów, którzy przerabiają home office od lat.

Jak ujarzmić home office na przykładzie tłumacza on-line

Zdalne tłumaczenia pisemne są jedną z tych dziedzin, którą wykonuje się z domu. Przedstawiciele tej profesji mają wypracowaną strukturę dnia, rozpisane zadania i czas potrzebny na ich wykonanie. Oni już od dawna wiedzą, że planowanie jest podstawą sukcesu, jeśli chodzi o produktywny home office.

Ostatnio coraz bardziej popularne tłumaczenia ustne online wiążą się także z kontaktem z ludźmi (kontakt przez ekran to też forma kontaktu), dlatego ważne jest zadbanie o to, aby być wypoczętym, schludnie ubranym, przygotowanym merytorycznie i pełnym energii – ta praca pobiera jej wiele!

Jak pracować produktywnie

Trzymaj się standardowych godzin pracy 9:00 - 17:00. Rób przerwy. Pamiętaj o zdrowym jedzeniu, świeżym powietrzu i aktywności fizycznej. Stosuj pracę interwałową. Oddzielaj sprawy ważne od mniej ważnych, aby w pierwszej kolejności wykonać te, które za chwilę mogą stać się pilne. Rano zaczynaj od najtrudniejszych zadań i staraj się utrzymać na nich skupienie. Odłóż telefon, wyłącz powiadomienia, pracuj bez przerwy w dwudziestominutowych blokach.

I na koniec najważniejsze: pozwól sobie także na nudę i nic nierobienie. W ten sposób czyścisz myśli i dajesz odpocząć głowie. Twoja kreatywność Ci za to podziękuje :)

Skontaktuj się
z nami
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Zamknij

Napisz do nas

Nie wybrano pliku
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować