Czym są usługi konferencyjne w ofercie biura tłumaczeń?
B icon

Czym są usługi konferencyjne w ofercie biura tłumaczeń?

Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Mimo tego co sugeruje nazwa, biuro tłumaczeń nie musi ograniczać swojej działalności do usług tłumaczeniowych. Coraz częściej agencje realizujące tłumaczenia ustne decydują się poszerzyć swoją ofertę o usługi konferencyjne. W dzisiejszym artykule postanowiliśmy wyjaśnić, co kryje się pod tą nazwą i jak agencja tłumaczeniowa może pomóc w organizacji międzynarodowej konferencji.

Jakie usługi konferencyjne zamówimy u dostawcy usług tłumaczeniowych?

Zapewnienie tłumaczenia symultanicznego czy konsekutywnego to niejedyna usługa, jaką znajdziemy w biurach tłumaczeń specjalizujących się w obsłudze konferencji. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu klientów takie firmy coraz częściej zapewniają także sprzęt do tłumaczeń i nagłośnienie, konferansjerów, catering czy nocleg dla gości. Celem takiej obsługi jest przejęcie jak największej liczby zadań spoczywających na organizatorze konferencji. Nawet jeśli nie jest to międzynarodowy event, uczestnicy muszą zostać odpowiednio ugoszczeni, otrzymać materiały konferencyjne itd. To naturalna kolej rzeczy, że agencje tłumaczeniowe oferujące tłumaczenia ustne zaczęły uzupełniać swoją ofertę o usługi konferencyjne.

Zakres tych usług zależeć będzie oczywiście od konkretnego podwykonawcy. W niektórych agencjach znajdziemy tylko tłumaczenia ustne i sprzęt konferencyjny. W innych uzyskamy fachowe doradztwo w zakresie sal konferencyjnych czy wydruku zaproszeń i programu. Dlatego przed wyborem partnera z branży tłumaczeniowej zastanówmy się, jakie usługi będą nam potrzebne i ustalmy, czy w danej firmie je znajdziemy. Oczywiście nawet jeśli scedujemy na biuro tłumaczeń przeróżne zadania organizacyjne, nadal będziemy mieli wpływ na kształt eventu i decydujące zdanie. Usługa organizacji konferencji to po prostu asysta przy koordynacji poszczególnych aspektów wydarzenia.

Organizacja konferencji z biurem tłumaczeń - Twoje korzyści

Pozostaje pytanie: czy warto zamawiać usługi konferencyjne w biurze tłumaczeń? To zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb. Jeśli jako firma regularnie organizujemy konferencje, mamy sprawdzone lokalizacje i podwykonawców od spraw technicznych itd., holistyczna obsługa eventu nie będzie nam potrzebna. Jeśli natomiast chcielibyśmy jak najbardziej ograniczyć liczbę spraw, za które odpowiadamy bezpośrednio, wtedy usługi konferencyjne będą wygodnym rozwiązaniem. Powierzając zorganizowanie cateringu czy sprzętu audio-video agencji, zdejmiemy ze swoich barków wiele telefonów i maili.

Zamawiając wiele usług u jednego partnera biznesowego możemy też liczyć na wynegocjowanie lepszych warunków finansowych. Ten efekt synergii może się jeszcze wzmacniać z biegiem czasu, kiedy współpraca stanie się regularna. Ponadto, korzystając długoterminowo z usług jednego podwykonawcy, mamy większą pewność co do ich jakości. Najprawdopodobniej bowiem pracować dla nas będą ci sami technicy, nieraz ci sami tłumacze ustni. Jeśli jesteśmy z nich zadowoleni, to przy każdej kolejnej konferencji nie będziemy już musieli się martwić, czy wszystko pójdzie dobrze. Warto wybrać doświadczone biuro tłumaczeń i czerpać korzyści z długofalowej współpracy.

Skontaktuj się
z nami
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Napisz do nas

Wyślij do nas zapytanie ofertowe - z chęcią doradzimy oraz przedstawimy konkretne rozwiązania dostosowane do określonych potrzeb.

Zamknij

Napisz do nas

Nie wybrano pliku
* wymagane
Zaznacz, aby kontynuować